Meda i zeka

Član
Učlanjen(a)
03.11.2009
Poruka
984
Uhvatili meda i zeka zlatnu ribicu. Puste je uz njenu obavezu da im ispuni po tri želje.
Prva želja
Meda: Hoću da sam jedini meda u šumi, da su sve ostalo medvedice i da sve hoće samo mene.
Zeka: Ja ću motor.
Druga želja
Meda: Predomislio sam se. Hoću da budem jedini meda u celoj državi, da su sve ostalo samo medvedice i da sve hoće samo mene.
Zeka: I ja sam se predomislio. Hoću džip.
Treća želja
Meda: Ma znaš šta. Kad je bal nek je maskenbal. Hoću da sam jedini meda na celom svetu, da su sve ostalo medvedice i da hoće samo mene.
Zeka: Znaš šta. Neka meda bude jedini medved na celom svetu, neka su sve ostalo samo medvedice,
nek sve hoće samo njega al' nek meda bude peder.
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
29542654_2115364035148317_2396696346946355846_n8b3215682fe67a0b.jpg
 
Učlanjen(a)
28.06.2018
Poruka
5
Reši meda da zavede red u šumi, i za početak zabrani da se velika nužda vrši gde ko stigne. Naredi da se na obeleženim mestima iskopaju rupe namenjene samo za tu svrhu. Za one koji ne ispoštuju naredbu zapreti da će ih on lično ubiti, ako ih u prekršaju uhvati.

Zeka jurcao po šumi, i pritera ga, nije bilo označene rupe u blizini i zeka pogleda na sve strane da se uveri da nema mede u blizini, čučne iza prvog žbuna i dobro se olakša.

Zadovoljan, zeka taman ustane, i čim je podigao glavu iznad žbuna ugleda medu kako mu prilazi. Zeka od straha zakoraci korak unazad, a zatim ponovo čučne iza žbuna u nadi da ga meda nije primetio, pritom ugleda gomilicu koju je upravo iskakio i brzo je prekrije sklopljenim šapicama.

Meda koji ga je naravno primetio, priđe mu i upita ga: "Šta to radiš zeko, šta imaš ispod šapica?"

Zeka brzo smisli odgovor: "Ma video sam velikog i lepog leptira, pa sam ga pojurio da ga bolje osmotrim, i na kraju sam ga zarobio ispod šapica."

Meda: "Super zeko, sklanjaj šapice, hoću i ja da ga vidim."

Zeka: "Ali medo ako sklonim šapice, leptir će odleteti."

Meda: "Nema veze sklanjaj kad ti kažem, da ne bude belaja."

Vidi Zeka da mu nema druge, otklopi naglo šapice, istovremeno podižući glavu i šapice u vis, šarajući pogledom levo-desno kao da pogledom prati leptira koji odleće. Naravno i meda mahinalno pogledom isprati zekinog nepostojećeg leptira.

Potom zeka i meda spuste pogled i ugledaju zekino govno, a zeka napravi iznenađenu facu i kaže:
"Auuu al se usrooo"
 
Natrag
Top