MB - objašnjenje?!

Član
Učlanjen(a)
03.03.2012
Poruka
188
Pozdrav društvo. Hoću da kupim novu matičnu ploču(nije vazno koju),pa me zanima šta sve dođe u kutiji,da li dođe ploča kao ploča ili na njoj dođe procesor,kuler... Nisam se još s tim susretao pa da znam koliko para da ,,izdvojim". Hvala unaprijed na trudu!!!
 
Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
ako kupujes komponente posebno, plocu,procesor,ram,hdd..., sve ti dolazi naravno posebno. prvo odredis koliko para hoces da das za sve, pa kupujes posebno procesor, pa na osnovu procesora gledas maticnu plocu pa onda biras koji ces ram i sve ostalo!
ako planiras samo maticnu plocu da menjas pogledas koji procesor imas,tj. koji je socket, pa na osnovu njega kupujes plocu! U KUTIJI OD NOVE MATICNE PLOCE CES DOBITI SAMO ZADNjI LIM I MOZDA 2 SATA KABLA!
 
Član
Učlanjen(a)
03.03.2012
Poruka
188
ako kupujes komponente posebno, plocu,procesor,ram,hdd..., sve ti dolazi naravno posebno. prvo odredis koliko para hoces da das za sve, pa kupujes posebno procesor, pa na osnovu procesora gledas maticnu plocu pa onda biras koji ces ram i sve ostalo! ako planiras samo maticnu plocu da menjas pogledas koji procesor imas,tj. koji je socket, pa na osnovu njega kupujes plocu! U KUTIJI OD NOVE MATICNE PLOCE CES DOBITI SAMO ZADNjI LIM I MOZDA 2 SATA KABLA!
Pronasao sam neku asus-ovu koja podrzava novije procesore i3,i5,i7.cjena joj je 50 evra,garancija 2 god,pa me je zanimalo trbam li kupovati i kuler.ram znam da mi je plus,pa da sve saberem i oduzmem pa da vidim na cemu sam
 
Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
Kazi koji procesor imas i jel planiras da menjas i njega? Ako kupujes maticnu plocu, dobijas samo nju kao sto sam ti i rekao, a ako kupujes procesor uz procesor dobijas i kuler od njega! Ram kupujes posebno, sta ti treba i koliko ti treba! Tako je i za graficku karticu tako i za hard!
UOSTALOM, KAZI JEL HOCES DA MENjAS KOMPLETNU KONFIGURACIJU (AKO HOCES DO KOLIKO PARA) ILI SAMO TU PLOCU?
 
Član
Učlanjen(a)
03.03.2012
Poruka
188
Kazi koji procesor imas i jel planiras da menjas i njega? Ako kupujes maticnu plocu, dobijas samo nju kao sto sam ti i rekao, a ako kupujes procesor uz procesor dobijas i kuler od njega! Ram kupujes posebno, sta ti treba i koliko ti treba! Tako je i za graficku karticu tako i za hard!
UOSTALOM, KAZI JEL HOCES DA MENjAS KOMPLETNU KONFIGURACIJU (AKO HOCES DO KOLIKO PARA) ILI SAMO TU PLOCU?

imam stari procesor AMD sempron 3000+ 1,79gh. ako bi mogao on bilo bi super,za pocetak a ako ne onda komplet konfiguraciju. iznos para oko 200 KM(100 evra)
 
Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
po meni je taj procesor sasvim OK, nadjes si samo jednu plocu sa AM2 socket-om, i pici dalje sa tim sto ces imati zato sto konfiguraciju do 100 e je jaaaako tesko sklopiti da necemu valja! da sam na tvom mestu, uzeo bih samo plocu i gurao s tim dok ne skupis para za nesto jace! ako me razumes! ako bas insistiras na menjanju konfiguracije onda pogledaj po pc sopovima cene procesora tu kod vas jer ja ne znam kako se krecu tu cene, pa vidi par procesora koji ti odgovaraju cenovno tako i ploce pa postavis ovde i nacice ti se dosta nas da te posavetuju sta da uzmes!
ISKRENO TAKO SAM I JA ODRADIO SEBI KONF. ;)
 
Član
Učlanjen(a)
03.03.2012
Poruka
188
Dobro,onda cu pokusati naci odgovarajucu plocu za moj procesor.Ima dosta povoljnih ploca,samo treba uklopiti sve da odgovara,procesor,maticna ram...
 
Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
nema sta da se uklapa i ne uklapa... ti vec imas procesor, ram imas u tom svom kompu koji menjas, tako da ti treba samo ploca i teraj dalje!
 
Član
Učlanjen(a)
03.03.2012
Poruka
188
nema sta da se uklapa i ne uklapa... ti vec imas procesor, ram imas u tom svom kompu koji menjas, tako da ti treba samo ploca i teraj dalje!
Ali u ovom kompu je ddr1 ram?Ne vjerujem da bi ga citala druga ploca,ako bi, onda da odmah narucim plocu jer sam nasao jednu veoma povoljnu koja podrzava AMD sempron procesor.Ima li jos ko da da sugestiju,jer nije lako dati pare a onda vidjeti da jos treba izdvajati.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Zavisi gde uzimas i oc koga.Ima gde dobijes maticnu samu samo sa slotovima.pa cak i bes baterije i dzampera za BIOS,a ima i kada stidne i Procesor i kuler i sve ostalo.Najbolje je ako mozes da je pregledas pre kupovine,inace je sve to macka u dzaku.Mada ima jos postenih ljudi,ali ima i onih drudih.
 
Natrag
Top