Masonski simboli ili Hriscanski? (da li Hriscanski obicaji imaju veze sa satanizmom?)

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Greška, u Svetinji nije bilo ni slika ni kipova, i Bog je izričito zabranio postavljanje bilo kakvih slika i kipova, bilo paganskih Božanstava, bilo njega kao Boga, ili onoga što se nalazi na nebu.

OPOMENA PROTIV SLIKA I KIPOVA:

"Nemojte graditi sebi idola ni likova rezanijeh, niti stupova podižite, ni kamena sa slikama mećite u svojoj zemlji da mu se klanjate; jer sam ja Gospod Bog vaš" ( 3 knjiga Mojsijeva 26. 1)

NE GRADITI SLIKU BOGA U LIKU ČOVEKA ILI ŽENE:

"Onaj dan kad stajaste pred Gospodom Bogom svojim kod Horiva, kad mi Gospod reče: saberi mi narod da im kažem riječi svoje, kojima će se naučiti da me se boje dok su živi na zemlji, i da uče tome i sinove svoje;
Kad pristupiste i stajaste pod gorom, a gora ognjem goraše do samoga neba i bješe na njoj tama i oblak i mrak;
I progovori Gospod k vama isred ognja; glas od riječi čuste, ali osim glasa lika ne vidjeste;
I objavi vam zavjet svoj, koji vam zapovjedi da držite, deset riječi, koje napisa na dvije ploče kamene.
I meni zapovjedi onda Gospod da vas učim uredbama i zakonima da ih tvorite u zemlji u koju idete da je naslijedite.
Zato čuvajte dobro duše svoje; jer ne vidjeste nikakoga lika u onaj dan kad vam govori Gospod na Horivu isred ognja,
Da se ne biste pokvarili i načinili sebi lik rezan ili kaku god sliku od čovjeka ili od žene,
Sliku od kakoga živinčeta koje je na zemlji, ili sliku od kake ptice krilate koja leti ispod neba;
Sliku od čega što puže po zemlji, ili sliku od kake ribe koja je u vodi pod zemljom;
I da ne bi podigavši oči svoje k nebu i vidjevši sunce i mjesec i zvijezde, svu vojsku nebesku, prevario se i klanjao im se. i služio im; jer ih Gospod Bog tvoj dade svijem narodima pod cijelijem nebom"
( 5 Mojsijeva 4. 10 - 19 )

Ti onda ne poznajes ni bibliju kad tvrdis da nije bilo likova i kipova andjela u svetinji. O cemu ja onda uopste s tobom i pricam?

I opet skreces temu, obori ono gore sto sam dao?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Nije problem u kipu i ikoni nego u ljudskom srcu i doživljaju istih.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Nije problem u kipu i ikoni nego u ljudskom srcu i doživljaju istih.

Ti stalno ponavljas isto, hiljadu puta sam na to odgovorio..
Crkva ikone ne dozivljava kao bogove i sta ti ja znam, vec kao predstavu nebeske stvarnosti, i tako uci ljude da ih dozivljavaju.. I ovo opet nije tema za diskusiju o tome da li su ikone pozeljne i biblijski opravdane, vec "da li su nasi simboli masonski ili su preuzeti iz paganizma" - sto sam ja dokazao da nisu..

Ajde se bar jednom drzite teme i o njoj diskutujte, a te price o opravdanosti postovanja ikona zadrzite za drugu temu.
Ovde je bitno da razmotrimo odakle ti simboli u Hriscanstvu i koje je njihovo poreklo, pa ce tako i ovo zadnje pitanje o "opravdanosti ikona" dobiti odgovor..

Dakle, imas li sta reci o temi?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ti stalno ponavljas isto, hiljadu puta sam na to odgovorio..

Vama tako treba.

Crkva ikone ne dozivljava kao bogove

Ni proždrljivci ne doživljavaju trbuh bukvalno da je Bog, ali je to opet idolopoklonstvo.

Znaš za stih "Kojima je trbuh bog". Pa niko ne misli bukvalno da je trbuh bog, tako i vi ne mislite da je ikona bukvalno Bog.

vec kao predstavu nebeske stvarnosti

Opet nije dokaz da im se treba klanjati.

i tako uci ljude da ih dozivljavaju..

Upravo ih ljudi doživljavaju kao bogove, iako ne misle bukvalno da su bogovi. Crkva ne ukorava ljude zbog takvog doživljaja i takvog ponašanja (klanjanje) a trebala bi.

I ovo opet nije tema za diskusiju o tome da li su ikone pozeljne i biblijski opravdane, vec

Samo sam dao odg. na ono gore.

"da li su nasi simboli masonski ili su preuzeti iz paganizma" - sto sam ja dokazao da nisu..

Nije problem ni u simbolima nego u ljudskom srcu. I problem je što su preuzeti paganski običaji koji su umotani u hrišćansko ruho.

sto sam ja dokazao da nisu..

isti paganizam je ostao samo u hrišćanskom ruhu, to sam ja dokazao sa jasnim izjavama Aleks. Šmemana prav. duhovnika.

Ovde je bitno da razmotrimo odakle ti simboli u Hriscanstvu i koje je njihovo poreklo, pa ce tako i ovo zadnje pitanje o "opravdanosti ikona" dobiti odgovor..

Dakle, imas li sta reci o temi?

Naravno da ćeš da se baviš nebitnim stvarima jer imaš potrebu da ugušiš uznemirenu savjest zbog onoga što prožima pravoslavlje a to je duh paganizma pod plaštom hrišćanstva.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Tako da je potpuno nebitno da li je simbol hrišćanski ili nije. Naravno da se glupostima bavite jer bi vas pogled na ono što je bitno sablaznio.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Izvini ako su tebi gluposti drugima koji citaju nisu.
Sve gore dokazuje vase lazi i izvrtanja, a posto ti nemas sta reci po temi, necu ni odgovarati..
Imas drugu temu o ikonama, pa tamo dokazuj da ikone nisu dozvoljene i tamo ces i dobiti odgovor, a ne ovde.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Izvini ako su tebi gluposti drugima koji citaju nisu.

Jesu, jer si i od ovoga napravio idolopoklonstvo, pa umiruješ svoju savjest dokazivanjem da su to hrišć. simboli.

Kao da ćeš biti bolji ako u kući staviš krst, a ne staviš pentagram.

Sve gore dokazuje vase lazi i izvrtanja, a posto ti nemas sta reci po temi, necu ni odgovarati..

Vidiš da ne možeš da oboriš ono što sam dao.

Imas drugu temu o ikonama, pa tamo dokazuj da ikone nisu dozvoljene i tamo ces i dobiti odgovor, a ne ovde.

To sam već objasnio u prethodnom komentaru. Glupo je da nastavljaš dalje da me pozivaš da idem na drugu temu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ti onda ne poznajes ni bibliju kad tvrdis da nije bilo likova i kipova andjela u svetinji. O cemu ja onda uopste s tobom i pricam?

I opet skreces temu, obori ono gore sto sam dao?

Mire, ponavljam.

"Nigde u Svetinji nisu postojale slike i kipovi svetaca ili ljudi kojima bi se neko klanjao i služio im, jer je to Bog zabranio"

Istina, Bog jeste rekao Mojsiju da načini kovčeg i dva heruvima na njegovom poklopcu koji će svojim krilima zaklanjati kovčeg, ali to nema veze sa nikakvom idolatrijom, jer kovčeg zaveta nije bio nikakav elemenat takve vrste, već su se u njemu čuvale ploče sa ispisanih deset zapovesti, i on se nalazio u Svetinji nad Svetinjama van domašaja ljudskih pogleda, i predstavljao je sliku nebeskih realnosti, odnosno - onoga što postoji na nebu u nebeskoj Svetinji gde Isus danas posreduje u korist čoveka.

Dakle, Bog nije kontradiktoran samom sebi, da nešto što kaže porekne svojim delima.

Slike i kipovi svetaca su isključivo mnogobožačkog porekla, i preuzeti su iz mnogoboštva.

Recimo - da je sam način oslikavanja ikona mnogobožački, jer Bog sunca Mitra - je prikazan kao čovek sa sunčanim diskom iza glave, i taj način je prenesen u Hrišćansku crkvu.

Sam položaj ruku većine likova na ikonama je okultne prirode, i predstavlja okultrni satanistički znak đavolovih rogova.

MITRA



"HRIŠĆANSKA" IKONA

 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, ponavljam.

"Nigde u Svetinji nisu postojale slike i kipovi svetaca ili ljudi kojima bi se neko klanjao i služio im, jer je to Bog zabranio"

Niti se mi klanjamo!
Niti im sluzimo!

Istina, Bog jeste rekao Mojsiju da načini kovčeg i dva heruvima na njegovom poklopcu koji će svojim krilima zaklanjati kovčeg.. i predstavljao je sliku nebeskih realnosti, odnosno - onoga što postoji na nebu..

I nasi likovi su samo "slika nebeskih realnosti" a ne predmet obozavanja. Pogledaj sta si sada rekao, opravdavas judejske slike i kipove u svetinji, tvrdeci da oni nikada nisu bili predmet obozavanja, a nama nase slike takodje nisu predmet obozavanja..
Ko je ovde lud? Ili namerno izvrce?

Dakle, Bog nije kontradiktoran samom sebi, da nešto što kaže porekne svojim delima.

Nismo ni mi kontradiktorni Bogu, koji zabranjuje sluzbu idolima, jer ni jedna slika ili lik u crkvi nije idol, vec "predstavlja nebesku realnost" kojoj se ne klanja niti joj se sluzi, vec iskazuje cast onome sto ona predstavlja.. I u svetinji se klanja pred kovcegom i vrsi sluzba i kadi se itd.. sve to i mi radimo, i sam naklon i poljubac "nije sluzba predmetu, vec onome sto on predstavlja"

Slike i kipovi svetaca su isključivo mnogobožačkog porekla, i preuzeti su iz mnogoboštva.

Laz. Vec samo to dokazao, ali ti namerno ignorises cinjenice, te slike i nacin crtanja crkva preuzima iz Judaizma.
Neka citaoci sami provere, tako sto ce se vratiti na prethodne postove..

Recimo - da je sam način oslikavanja ikona mnogobožački, jer Bog sunca Mitra - je prikazan kao čovek sa sunčanim diskom iza glave, i taj način je prenesen u Hrišćansku crkvu.

Ne, nacin oslikavanja NIJE PRENESEN IZ MNOGOBOSTVA, VEC IZ JUDAIZMA.
Zasto lazes ljude?

I kakve uopste veze ima sam stil crtanja?
Bio on kulturoloski vezan za odredjenu epohu ili stilski pravac, religiju, ne dokazuje automatski vezu sa izvorom. Ovo je prevara i namerno izvrtanje - da posto je neka slika stilski slicna mora biti i direktno vezana za taj pravac ili religiju, odnosno mnogobostvo!

Lazete, i lazete!

Sam položaj ruku većine likova na ikonama je okultne prirode, i predstavlja okultrni satanistički znak đavolovih rogova.

Ovo je apsolutno netacno, polozaj ruku nema veze sa nicim okultnim, vec ovaj polozaj oznacava Trojstvo, a na nekim slikama sa dva prsta spojena "dve Hristove prirode" - LAZETE I LAZETE!
 
Natrag
Top