Masonski simboli ili Hriscanski? (da li Hriscanski obicaji imaju veze sa satanizmom?)

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Biblijska religija a zabranjuje Bibliju. Da, da.

Hronologija uvođenja dogmi i učenja u jedan deo Hrišćanstva:

300 GODINE UVEDENA MOLITVA ZA MRTVE

320 PALJENJE SVECA I OSENJAVANJE ZNAKOM KRSTA
336 NA SABORU U LAODIKEJI UVEDENO PRAZNOVANJE NEDELJE

431 POCELO OBOZAVANJE MARIJE PRVI PUT NAZVANA MAJKA BOZJA
500 SVESTENICI POCELI DRUGACIJE DA SE OBLACE OD DRUGIH LJUDI
593 PAPA GRGUR USPOSTAVLJA DOGMU O CISTILISTU
600 UVEDENA MOLITVA NEPOSREDNO MARIJI, ANDJELIMA I SVECIMA
786 ODOBRENO OBOZAVANJE KRSTA, IKONA I RELIKVIJA
850 UVEDENA UPOTREBA VODE KOJU BLAGOSILJA SVESTENIK
965 PAPA JOBAN XIII USPOSTAVIO KRSTAVANJE ZVONA
995PRVI PUT PAPA JOVAN XV KANONIZUJE UMRLE SVECE

1215 NA LATERANSKOM KONCILU USPOSTAVLJENO ISPOVEDANJE SVESTENIKU UMESTO BOGU
1229 KONCIL U VALENSIJI ZABRANJUJE VERNICIMA LAICIMA UPOTREBU BIBLIJE KOJU JE PROGLASIO ZABRANJENOM KNJIGOM
1251 SIMON STOK ENGLESKI MONAH UVODI BROJANICE
1545 KONCIL U TRENTU IZJEDNACIO TRADICIJU I BIBLIJI
TOKOM 12 VEKA UVEDENO KRSTAVANJE MALE DECE

Sta tebi smeta hronologija?
Ono sto se vekovima verovalo i praktikovalo, crkva kasnije zvanicno uvodi kao dogmu.

I to "zabranjivali Bibliju" je izmisljotina, zabranjivali su jereticke knjige, od kojih su neke bile i Biblije rasparcavane od strane protestanata u njihovom izdanju...

"Zabranjivali Bibliju" , a ista se citala u crkvi...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Taramana i Mire nisu nijednu bitnu temu otvorili. Možda prije jesu, sadau zadnje nisu sigurno.

Jer im je bitno da se bave nevažnim stvarima. Da li se neko klanja Budi ili liku Isusa Biblija je jasno rekla da je to grijeh.

Hoću li staviti krst ili pentagram na grudi je opet grijeh ako imam problm u srcu. To može da dokazuje stanje u srcu, ali nije problem u tome. Naravno da će čovjk staviti krst u crkvi kao simbol raspeća ali je loše kada čovjek misli da će biti bolji ako stavi ksrt ili da ga čuva krst na grudima.

Dakle simboli dokazuju stanje čovjeka ili kakva je crkva, ali nije problem u njima. Nego u ljusdkom srcu.
Dakle ovo nije bitna tema u tom smislu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Taramana i Mire nisu nijednu bitnu temu otvorili. Možda prije jesu, sadau zadnje nisu sigurno.

Jer im je bitno da se bave nevažnim stvarima. Da li se neko klanja Budi ili liku Isusa Biblija je jasno rekla da je to grijeh.

Hoću li staviti krst ili pentagram na grudi je opet grijeh ako imam problm u srcu. To može da dokazuje stanje u srcu, ali nije problem u tome. Naravno da će čovjk staviti krst u crkvi kao simbol raspeća ali je loše kada čovjek misli da će biti bolji ako stavi ksrt ili da ga čuva krst na grudima.

Dakle simboli dokazuju stanje čovjeka ili kakva je crkva, ali nije problem u njima. Nego u ljusdkom srcu.
Dakle ovo nije bitna tema u tom smislu.

Ovde se ne govori o '' klanjanju" vec o "poreklu simbola i slika", za sta nas vi optuzujete da smo ih preuzeli od "pagana", ja sam dokazao da je to laz.

Ti si sam postavljao ovakve tvrdnje po celom forumu, i kad ti ja otvorim temu da lepo imas gde da ih postavljas, ti ne smes da postavis ni jednu, jer znas da ce ti svaki tvoj post na toj temi biti oboren.

Spameru!
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Jer im je bitno da se bave nevažnim stvarima. Da li se neko klanja Budi ili liku Isusa Biblija je jasno rekla da je to grijeh.
Kome lise vi klanjate , i kako li zamišljate svoga Boga ? Vjetujuči se klanjaj Isusu jer onje Bog i dobro znamo daje hodao zemljom , kao živi Bog u tjel
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ovde se ne govori o '' klanjanju" vec o "poreklu simbola i slika", za sta nas vi optuzujete da smo ih preuzeli od "pagana", ja sam dokazao da je to laz.
!

Mire, nisi dokazao, već si pokušao da to dokažeš, i to si učinio čak i oblativši Jevreje i samog Boga da su mnogobošci, i uveli mnogoboštvo u starom zavetu.

Bog nikada nije uveo mnogoboštvo, niti će to biti ikada slučaj, i tu je data jasna linija.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ljudi vide ko je dokazao hvala Bogu.
A inace ovo tvoje spamovanje teme nema smisla.
Sta pokusavas, zar mislis da ces sakriti gore napisano?

Mozemo ovako do sutra, ti kazes "nisi dokazao" a ja kazem "jesam dokazao" i dokle tako?

Kako je samo tebi krivo sto se istina dokazala, i ti ne mozes izdrzati, nego moras da mi spamujes temu, jel tako?

DAJ DOKAZE LAODIKEJA, HOCU DOKAZE, DA NA NJIH ODGOVORIM, VASE DOKAZE MOLIM!!!???
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Kome lise vi klanjate , i kako li zamišljate svoga Boga ? Vjetujuči se klanjaj Isusu jer onje Bog i dobro znamo daje hodao zemljom , kao živi Bog u tjel

Sestrice zar ti nepoznaš njihovu boginju?
Iznenađuješ me,onu debelu drčnu vešticu sa kristalnim zubima koja govori o kraju sveta neznaš a videla si je toliko puta kako sedi kao beg usred braće smrznutih ruku.

Ta Dijana američka je desetine miliona odvukla pod prokletstvo zakona i hades i nije ona kriva što nesretnici trče za njom kao nepismenom i retardiranom osobom njima se to sviđa,to hoće i to uzimaju.
Velika je ta Bela,toliko plagijata i uzetog novca zarad uživanja nije odavno niko uspeo prevazići.Toliko oholosti i bezobrazluka svet nije video od kad je crkla ta životinja.

Ta glava reče kako će svi Adamovi potomci pomreti a na drugom mestu kaže kako 144000 neće smrti okusiti i to ovi nevernici ne vide zbog duha tame koji ih poklopi. Jel sad znaš ko im je bog?
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top