Masonski simboli ili Hriscanski? (da li Hriscanski obicaji imaju veze sa satanizmom?)

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Hvala ti sto mi drzis temu aktivnom, to je i cilj :)

I to je dokaz da se želiš baviti nebitnim temama, samo da se ne baviš bitnim. I da je tvoje shvatanje pagansko koji su bili okrenuti ka simbolima umejsto ka Bogu. Laodikja ima krajnje nerazuman pristup ovome. I pokazalo se da nije upravu kada sam ga opominjaop oko Taramane i oko ove teme. Totalno je loš psiholog.

A ti dobro da nisi rekao da ti je cilj da skupljaš lajkove. Tema totalno glupa.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Laodikja ima krajnje nerazuman pristup ovome. I pokazalo se da nije upravu kada sam ga opominjaop oko Taramane i oko ove teme. Totalno je loš psiholog.

???

Hvala ti sto mi drzis temu aktivnom, to je i cilj :)

Ako je ovo upućeno meni - moj cilj i nije da o ovome diskutujem.

Suština vere i svedočenja istine je - iznositi istinu o spasenju u Gospodu Isusu Hristu, a ne pisati ili govoriti o drugima, ili napadati tuđa verska uverenja, a ljudi će kroz istinu koja se iznosi - prepoznati ko tu istinu ima, a ko ne.

Učitelji tradicionalnih crkava su svesni da se njihova doktrina ne zasniva na pismu - pa kao alternativu nude sebe kao tumače pisma, jer jedino tumač može da tu doktrinu opravda pred sudom pisma.

Kod jevanđeoskih Hrišćana to nije slučaj, već je istina koju oni imaju sasvim po pismu i ne treba tumač, već jednostavno se ljudima iznosi ono što piše u pismu, ili se ljudi upućuju na pismo da sami pošteno bez predrasuda i predubeđenja istražuju.

To se može svesti na dve diametralno različita principa upućivanja u istinu.

1. U TRADICIONALNIM CRKVAMA UPUĆIVANJE: na učitelje kao tumače, episkope, mudre starce, i svetootačke spise.

2. U BOŽJOJ CRKVI UPUĆIVANJE: na pismo.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
???

1. U TRADICIONALNIM CRKVAMA UPUĆIVANJE: na učitelje kao tumače, episkope, mudre starce, i svetootačke spise.

2. U BOŽJOJ CRKVI UPUĆIVANJE: na pismo.

Nevezano za temu, ali da odgovorim:


Princip upucivanja na istinu:

1.) U BOŽJOJ CRKVI UPUĆIVANJE NA PISMO
2.) U TRADICIONALNIM CRKVAMA UPUĆIVANJE NA UCITELJE KAO TUMACE



Vidis Laodikeja, ove dve gornje izjave su ti identicne.
Jel nasu crkvu osnivaju UCITELJI I TUMACI KOJI SU NAPISALI PISMO!

Znaci crkva ima ''kontinuitet" I IMA I KASNIJE UCITELJE KOJI NASLEDJUJU APOSTOLE!
Oni ''takodje pisu Pismo'' , i to su "Ucenja Otaca".. > MI IMAMO KONTINUITET!

To sto vi ne priznajete ''kasnije tumace'' - a mi imamo ''kontinuitet ucitelja'' i "Pisma'', jer crkvu osniva Hristos i ''istorija crkve nije stala sa smrcu apostola'' - je vase nerazumevanje pojma ''Pismo'' i pojma ''Crkva''.

UCITELJI NASE CRKVE SU NAPISALI PISMO - SVETO PISMO. > ONO JE NASE!

Dok mi imamo I SVETO PISMO I KASNIJE UCITELJE(KONTINUITET), vi ste uzeli samo Sveto Pismo Prvih Ucitelja, koje izvrcete i na osnovu njega nas optuzujete...

To je ko da ja uzmem, Spise EGW i sa njima vasu crkvu nazivam ''otpadnickom i paganskom''!
I jos tvrdim da to Pismo ''pripada meni''?
Sta bi vasa crkva tada rekla?

Rekla bi da sam ''uzeo njihovo pismo'' i da sam ga izvrnuo!
Da ono ''niti mi pripada'', ''niti imam prava da ga tumacim''!
To je ono sto vi radite!

Ko ima prava da tumaci Spise EGW, jel to ima Kainos, ili ima Advenisticka crkva?
Da li Kainos kao pojedinac ''pravilno tumaci'' spise, ili ''puni uvid i razumevanje tih spisa'' ima Adventisticka crkva, od koje ti spisi i poticu, koja ih i drzi pohranjene u arhivi???

Naravno, Adventisticka crkva ima ''pun uvid i razumevanje tih spisa'' i jedina ima pravo ''tumaciti'' i reci ''to je nase Pismo"!

Isto tako i Pravoslavna crkva ima ''pun uvid i razumevanje Svetog Pisma'' i jedina ga ima pravo ''tumaciti'' i reci ''to je nase Pismo"!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, nemaju tradicionalne crkve nikakav apostolski kontinuitet koji bi bio nasleđe apostola, već su sredinom 2 veka u crkvu ušli lažni učitelji - paganski agenti nadahnuti od sotone Lucifera, da bi pokvarili čistotu Hristovog jevanđelja, i uneli "Jeres pogibli" koji ima poreklo u mnogobožačkim filozofijama.

Oni su uneli mnogobožačku filozofiju u crkvu, a nisu sami sačuvali čistotu jevanđelja.

Dakle, u realnosti poostoje samo dve frakcije ili ideologije koje čovek može prihvatiti, a to su:

1. reč Božja Hrista i apostola.

2. mnogobožačko učenje pokriveno pod plaštom Hrišćanske obojenosti prisutno u tradicionalnim crkvama, infiltrirano u crkvu sredinom 2 veka, i kasnije zvanično ustanovljavano sa Konstantinom, i na crkvenim saborima.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, nemaju tradicionalne crkve nikakav apostolski kontinuitet koji bi bio nasleđe apostola, već su sredinom 2 veka u crkvu ušli lažni učitelji - paganski agenti nadahnuti od sotone Lucifera, da bi pokvarili čistotu Hristovog jevanđelja, i uneli "Jeres pogibli" koji ima poreklo u mnogobožačkim filozofijama.

Oni su uneli mnogobožačku filozofiju u crkvu, a nisu sami sačuvali čistotu jevanđelja.

Dakle, u realnosti poostoje samo dve frakcije ili ideologije koje čovek može prihvatiti, a to su:

1. reč Božja Hrista i apostola.

2. mnogobožačko učenje pokriveno pod plaštom Hrišćanske obojenosti prisutno u tradicionalnim crkvama, infiltrirano u crkvu sredinom 2 veka, i kasnije zvanično ustanovljavano sa Konstantinom, i na crkvenim saborima.

To je tvoja izmisljotina.
Ko nasledjuje apostole?
Zar nisu rukopolagali???

Zar nije Pavle ''polagao ruke'' i na druge, koji ''nisu bili apostoli"?
I tako imas i nastavak kontinuiteta.

A to sto ti spominjes ''neki otpad'', on se jeste razvijao, ali nije dobio svoju konacnu formu sve do 15-16 veka...
Otpad jeste postojao u 1. veku i apostoli su se protiv njega borili, to je bio gnosticizam a ne rimokatolicizam(ni u naznaci nije postojao)..

Vi kazete ''nije postojala istina 19 vekova''?
Kako ce se ti ljudi koji su pre toga ziveli spasiti?

I povezujete to sa recima iz ''otkrivenja'' - "izadjite iz nje''.
Ono sto je za apostole znacio ''izlazak iz paganizma'', vama znaci ''izlazak iz Bozje crkve'', sve ste izvrnuli...
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nema nikakve izmišljotine, već upravo suprotno, da se tradicionalne crkve nesvesno, ili pak svesno - identifikuju sa ovim otpadnicima o kojima ti govoriš kao rukopoloženima, od kojih nisu svi krenuli putem otpada, ali većina da.
Crkva Hristova je išla nezavisnim putem od svega ovoga.

Jesu rukopolagali, ali su ukazivali - da će neki i od tih koji su rukopoloženi i koji budu nasledili apostole, upravo krenuti putem otpada.

"Pazite dakle na sebe i na sve stado u kome vas Duh Sveti postavi vladikama da pasete crkvu Gospoda i Boga koju steče krvlju svojom;
Jer ja ovo znam da će po odlasku mom ući među vas teški vuci koji neće štedeti stada;
I između vas samih postaće ljudi koji će govoriti izvrnutu nauku da odvraćaju učenike za sobom"
( dela apostolska 20. 28 - 30 )

"Kako dakle primiste Hrista Isusa Gospoda onako živite u Njemu,
Ukorenjeni i nazidani u Njemu i utvrđeni verom kao što naučiste, izobilujući u njoj zahvalnošću.
Braćo! Čuvajte se da vas ko ne zarobi filozofijom i praznom prevarom, po kazivanju čovečijem, po nauci sveta, a ne po Hristu.
Jer u Njemu živi svaka punina Božanstva telesno
"( Kološanima poslanica. 2 6 - 9 )

"Zaklinjem te dakle pred Bogom i Gospodom našijem Isusom Hristom, koji će suditi živima i mrtvima, dolaskom njegovijem i carstvom njegovijem:
Propovijedaj riječ, nastoj u dobro vrijeme i u nevrijeme, pokaraj, zaprijeti, umoli sa svakijem snošenjem i učenjem;
Jer će doći vrijeme kad zdrave nauke neće slušati, nego će po svojijem željama nakupiti sebi učitelje, kao što ih uši svrbe,
I odvratiće uši od istine, i okrenuće se ka gatalicama.
A ti budi trijezan u svačemu, trpi zlo, učini djelo jevanđelista, službu svoju svrši"
( 2 poslanica Timotiju 4. 1 - 5 )

Dakle, postoje samo dva puta, a to su:

Oni koji su ušli u crkvu sa strane ili rukopoloženi od apostola - koji su krenuli putem otpada Rimske crkve, od čega su preuzimanjem vlasti nad celim Hrišćanskim svetom od strane ove crkve, i uz pomoć mnogbožačkog Rima - nastale Rimokatolička i Pravoslavna crkva.

Hristova crkva je kao što sam napomenuo - išla nezavisnim putem, i u istoriji su ti Hrišćani poznati kao Protestanti. koje su zapadana, pa i istočna crkva progonile tokom većeg dela istorije.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Nema nikakve izmišljotine, već upravo suprotno, da su tradicionalne crkve nesvesno identifikuju sa ovim otpadnicima o kojima ti govoriš, i istina je jedino ta.
Crkva Hristova je išla nezavisnim putem od svega ovoga.

Jesu rukopolagali, ali su ukazivali - da će neki i od tih koji su rukopoloženi i koji budu nasledili apostole, upravo krenuti putem otpada.

"Pazite dakle na sebe i na sve stado u kome vas Duh Sveti postavi vladikama da pasete crkvu Gospoda i Boga koju steče krvlju svojom;
Jer ja ovo znam da će po odlasku mom ući među vas teški vuci koji neće štedeti stada;
I između vas samih postaće ljudi koji će govoriti izvrnutu nauku da odvraćaju učenike za sobom"
( dela apostolska 20. 28 - 30 )

"Kako dakle primiste Hrista Isusa Gospoda onako živite u Njemu,
Ukorenjeni i nazidani u Njemu i utvrđeni verom kao što naučiste, izobilujući u njoj zahvalnošću.
Braćo! Čuvajte se da vas ko ne zarobi filozofijom i praznom prevarom, po kazivanju čovečijem, po nauci sveta, a ne po Hristu.
Jer u Njemu živi svaka punina Božanstva telesno
"( Kološanima poslanica. 2 6 - 9 )

"Zaklinjem te dakle pred Bogom i Gospodom našijem Isusom Hristom, koji će suditi živima i mrtvima, dolaskom njegovijem i carstvom njegovijem:
Propovijedaj riječ, nastoj u dobro vrijeme i u nevrijeme, pokaraj, zaprijeti, umoli sa svakijem snošenjem i učenjem;
Jer će doći vrijeme kad zdrave nauke neće slušati, nego će po svojijem željama nakupiti sebi učitelje, kao što ih uši svrbe,
I odvratiće uši od istine, i okrenuće se ka gatalicama.
A ti budi trijezan u svačemu, trpi zlo, učini djelo jevanđelista, službu svoju svrši"
( 2 poslanica Timotiju 4. 1 - 5 )

Nigde nije rekao da ce crkva ''pasti u paganizam''!
Navedi mi gde je to rekao?

Crkva Hristova je išla nezavisnim putem od svega ovoga.

Tvoja fantazija o nekakve ''dve crkve'' , jednoj ''otpadnickoj'' a drugoj ''istinitoj''.
Samo sto istorija ne belezi istovremenu "koegzistenciju dve crkve"!
Znaci, ''istina nije postojala 19. vekova'' i ljudi propadali u neznanju!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne poznaješ istoriju, jer Rimska crkva je odmah nakon 2 veka osudila sve koji nisu priznavali njen autoritet, postovali Subotu i biblijsku istinu naspram zaključaka crkvenih sabora..itd..

Kao što rekoh.

Dakle, postoje samo dva puta, a to su:

Oni koji su ušli u crkvu sa strane ili rukopoloženi od apostola - koji su krenuli putem otpada Rimske crkve, od čega su preuzimanjem vlasti nad celim Hrišćanskim svetom od strane ove crkve, i uz pomoć mnogbožačkog Rima - nastale Rimokatolička i Pravoslavna crkva.

Hristova crkva je kao što sam napomenuo - išla nezavisnim putem, i u istoriji su ti Hrišćani poznati kao Protestanti. koje su zapadana, pa i istočna crkva progonile tokom većeg dela istorije.

"Pazite dakle na sebe i na sve stado u kome vas Duh Sveti postavi vladikama da pasete crkvu Gospoda i Boga koju steče krvlju svojom;
Jer ja ovo znam da će po odlasku mom ući među vas teški vuci koji neće štedeti stada;
I između vas samih postaće ljudi koji će govoriti izvrnutu nauku da odvraćaju učenike za sobom"
( dela apostolska 20. 28 - 30 )

"Kako dakle primiste Hrista Isusa Gospoda onako živite u Njemu,
Ukorenjeni i nazidani u Njemu i utvrđeni verom kao što naučiste, izobilujući u njoj zahvalnošću.
Braćo! Čuvajte se da vas ko ne zarobi filozofijom i praznom prevarom, po kazivanju čovečijem, po nauci sveta, a ne po Hristu.
Jer u Njemu živi svaka punina Božanstva telesno
"( Kološanima poslanica. 2 6 - 9 )

"Zaklinjem te dakle pred Bogom i Gospodom našijem Isusom Hristom, koji će suditi živima i mrtvima, dolaskom njegovijem i carstvom njegovijem:
Propovijedaj riječ, nastoj u dobro vrijeme i u nevrijeme, pokaraj, zaprijeti, umoli sa svakijem snošenjem i učenjem;
Jer će doći vrijeme kad zdrave nauke neće slušati, nego će po svojijem željama nakupiti sebi učitelje, kao što ih uši svrbe,
I odvratiće uši od istine, i okrenuće se ka gatalicama.
A ti budi trijezan u svačemu, trpi zlo, učini djelo jevanđelista, službu svoju svrši"
( 2 poslanica Timotiju 4. 1 - 5 )
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ne poznaješ istoriju, jer Rimska crkva je odmah nakon 2 veka osudila sve koji nisu priznavali njen autoritet, postovali Subotu i biblijsku istinu naspram zaključaka crkvenih sabora..itd..

Izvini ali, hahahaha :roll: , ''Rimska crkva u 2 veku''???
Mora da se salis, 1054. godine, je doslo do raskola a Rimska crkva u 2. veku NIJE NI POSTOJALA!

To sto si ti opsednut ''Rimom'' i sto su te tako ucili , je stvar ''indoktrinacije''.

Takodje si opsednut ''nazarenima'', moj Laodikeja...

Nemas ni "I" od istorije...
 
Natrag
Top