Masoni -Regularna velika loza Srbije

Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Ne moras se muciti kalista, ionako me ne interesuju mnogo. Dovoljno mi je da znam da se mole satani i da im vise ni ime ne pominjem. Ovo ovde cisto malo da prosirim znanje, a dovoljno mi je da znam da nemaju dobre namere. Hvala u svakom slucaju...
 
Član
Učlanjen(a)
01.03.2010
Poruka
20
Dakle, Kalista, nemoj biti tako zatvorenog uma i jednostranog vidjenja. Moras suociti cinjenice sa obe strane, ane prikloniti se samo jednoj i zauzet i takav stav kakav si ti zauzela.
Pre svega moram da kazem da je Masonerija poseban sistem moralnosti, obavijen alegorijom i predstavljen simbolima, koji za cilj ima duhovno uzdizanje coveka. Pritom mislim na rad jednog coveka na samom sebi i neprestanom poboljsavanju svoje licnosti.
Kada govorimo o Albertu Pajku, on jeste bio visoko rangirani Mason 33. stepena Drevnog i Priznatog Skotskog Obreda, ali nikada nije pisao niti govorio o priklanjanju Satani, odnosno Djavolu, niti je tako mislio. Navodeci njegove pogresne reci stice se sasvim pogresan utisak o coveku.
Navescu neke njegove plemenitije reci koje ce ga mnogo bolje opisati kao coveka: "Ono sto uradimo samo za sebe, umire s nama; ono sto uradimo za druge i svet postaje i ostaje besmrtno."

Napominjem da Masonerija nije religija niti je zamena za religiju, vec je duhovno i filozofsko vidjenje sveta, koje vernik svake religije moze integrisati u svoje ideje i vidjenja.

Neko je ovde pre rekao da su Masoni odgovorni za atentat na kralja Aleksandra I Karadjordjevica u Marseju, sto je apsurdno! Ima li potrebe da napominjem da je kralj Aleksandar I Karadjordjevic i sam bio Mason kao i njegov otac kralj Petar I, i kao njegov sin kralj Petar II.

Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
01.03.2010
Poruka
20
Kalista, ne budi tako zatvorenog uma i jednostranog vidjenja. Da bi sagledala punu istinu moras suociti cinjenice sa obe stra
Pre svega moram reci da je Masonerija poseban sistem moralnosti, obavijen alegorijom i predstavljen simbolima, koji za cilj ima duhovno uzdizanje coveka. Pritom mislim na rad svakog coveka na samom sebi i neprestano poboljsavanje sopstvene licnosti.
Masonerija nije religija, niti je zamena za istu. Ona je filozofsko glediste i pogled na svet koji vernik svake religije moze integrisati u svoje vidjenje sveta.

Kad vec pominjes Alberta Pajka, on jeste bio visoko rangirani Mason 33. stepena Drevnog i Priznatog Skotskog Obreda, a nikada nije govorio, pisao ili mislio o priklanjanju Satani, odnosno Djavolu. Iz ovih, douse netacnih, reci koje su ovde navedene moglo bi se zakljuciti da je on bio opasan covek mracnih vidjenja. Medjutim to nije tako, da bih to pokazao navescu neke njegove plemenitije reci: "Ono sto smo uradili samo za sebe umire s nama; ono sto smo uradili za druge i svet postaje i ostaje besmrtno."

Neko je pre pomenuo da su Masoni odgovorni za ubistvo kralja Aleksandra I Karadjordjevica, sto je apsurdno! Ima li potrebe da napominjem da je kralj Aleksandar I Karadjordjevic bio Mason, kao i njegov otac kralj Petar I, i kao njegov sin kralj Petar II. Poznati Masoni bili su u Srbiji i Djordje Vajfert, Stevan Mokranjac, Petar II Petrovic Njegos(Srbija/Crna Gora), zatim knez Mihajlo Obrenovic, Mihajlo Pupin, Ivo Andric, Jovan Ducic, Slobodan Jovanovic, Vuk Karadzic, Dositej Obradovic i mnogi drugi koji su zajedno sa celim narodom stvarali istoriju ove drzave, a samim tim i celog sveta.

Masonski rituali profanom svetu mogu izgledati zastrasujuce, ali oni za cilj imaju da preobraze coveka u bolje bice. Sasvim plemeniti i dobri ciljevi, slozicete se..

Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
11.01.2010
Poruka
603
Ahh postovani LordeNelsone, milina je citati tvoje tople i dobrodusne reci...
Ipak, ne zameri mi, ali na osnovu cega izvodis zakljucke koje si naveo u svom postu?
:)
 
Član
Učlanjen(a)
01.03.2010
Poruka
20
Hvala na komplimentu. :)
Ne znam koliko su ti poznati aspekti dobrotvornog, humanitarnog rada koje Masoni sprovode sirom sveta. To je jedan od njihovih plemenitih delova. Pomagali su starim i nemocnim ljudima, a pre svega deci, slepoj, siromasnoj, bolesnoj... Shrineri, ili Obozavaoci Hrama kako se jos zovu, podizu veliki broj bolnica za jako bolesnu decu.
Smatram da je preterano i netacno govoriti o Masonima kao o obozavaocima Satane, jer oni to nisu. Sto se tice gore navedene knjige Alberta Pajka ona bi mogla neupucenom coveku da izgleda kao dosta dvosmislena i da ga navede na pogresan trag. Izmedju ostalog zato se i napominje da nije za nemasone. Ne zato sto krije neke velike tajne, vec zato sto filozofija istaknuta u njoj ne moze biti na pravilan nacin shvacena ako se misli ne usmere na pravi nacin.
Svakako da masoni imaju svoje interese, koji mozda ponekad nisu u potpunosti prihvatljivi ili razumljivi, ali reci da su zli prosto nije korektno.

Postovanje, Kalista.
 
Član
Učlanjen(a)
11.01.2010
Poruka
603
Hvala na komplimentu. :)
Ne znam koliko su ti poznati aspekti dobrotvornog, humanitarnog rada koje Masoni sprovode sirom sveta. To je jedan od njihovih plemenitih delova. Pomagali su starim i nemocnim ljudima, a pre svega deci, slepoj, siromasnoj, bolesnoj... Shrineri, ili Obozavaoci Hrama kako se jos zovu, podizu veliki broj bolnica za jako bolesnu decu.
Smatram da je preterano i netacno govoriti o Masonima kao o obozavaocima Satane, jer oni to nisu. Sto se tice gore navedene knjige Alberta Pajka ona bi mogla neupucenom coveku da izgleda kao dosta dvosmislena i da ga navede na pogresan trag. Izmedju ostalog zato se i napominje da nije za nemasone. Ne zato sto krije neke velike tajne, vec zato sto filozofija istaknuta u njoj ne moze biti na pravilan nacin shvacena ako se misli ne usmere na pravi nacin.
Svakako da masoni imaju svoje interese, koji mozda ponekad nisu u potpunosti prihvatljivi ili razumljivi, ali reci da su zli prosto nije korektno.

Postovanje, Kalista.

Da, naravno da sam upoznata sa humanitarnim aspektima njihovog rada, kao i na insistiranju na visokomoralnim kvalitetima koje svaki clan masonske loze mora da poseduje i to:porodicnim vrednostima, vrednoci, radnost itd ali to, opet, ne znaci da su ili nisu motivisani jos nekim ciljevima, zar ne? Zato bih, ipak, zamolila da kazes na osnovu cega tvrdis da oni nisu, sto bi ti rekao "zli"? Ja sam navela svoje izvore koje smatram relevantnim.:)
Uz to bih te, pre nego sto odgovoris, uputila na vrlo zanimljivu knjigu:
http://serbianforum.org/domace-knjige/28521-keti-barns-masonski-i-okultni-simboli.html

Postovanje i tebi LordeNelsone.
 
Član
Učlanjen(a)
19.12.2009
Poruka
193
Kalista, ne budi tako zatvorenog uma i jednostranog vidjenja. Da bi sagledala punu istinu moras suociti cinjenice sa obe stra
Pre svega moram reci da je Masonerija poseban sistem moralnosti, obavijen alegorijom i predstavljen simbolima, koji za cilj ima duhovno uzdizanje coveka. Pritom mislim na rad svakog coveka na samom sebi i neprestano poboljsavanje sopstvene licnosti.
Masonerija nije religija, niti je zamena za istu. Ona je filozofsko glediste i pogled na svet koji vernik svake religije moze integrisati u svoje vidjenje sveta.

Kad vec pominjes Alberta Pajka, on jeste bio visoko rangirani Mason 33. stepena Drevnog i Priznatog Skotskog Obreda, a nikada nije govorio, pisao ili mislio o priklanjanju Satani, odnosno Djavolu. Iz ovih, douse netacnih, reci koje su ovde navedene moglo bi se zakljuciti da je on bio opasan covek mracnih vidjenja. Medjutim to nije tako, da bih to pokazao navescu neke njegove plemenitije reci: "Ono sto smo uradili samo za sebe umire s nama; ono sto smo uradili za druge i svet postaje i ostaje besmrtno."

Neko je pre pomenuo da su Masoni odgovorni za ubistvo kralja Aleksandra I Karadjordjevica, sto je apsurdno! Ima li potrebe da napominjem da je kralj Aleksandar I Karadjordjevic bio Mason, kao i njegov otac kralj Petar I, i kao njegov sin kralj Petar II. Poznati Masoni bili su u Srbiji i Djordje Vajfert, Stevan Mokranjac, Petar II Petrovic Njegos(Srbija/Crna Gora), zatim knez Mihajlo Obrenovic, Mihajlo Pupin, Ivo Andric, Jovan Ducic, Slobodan Jovanovic, Vuk Karadzic, Dositej Obradovic i mnogi drugi koji su zajedno sa celim narodom stvarali istoriju ove drzave, a samim tim i celog sveta.

Masonski rituali profanom svetu mogu izgledati zastrasujuce, ali oni za cilj imaju da preobraze coveka u bolje bice. Sasvim plemeniti i dobri ciljevi, slozicete se..

Pozdrav


Ja sam napisao da su masoni ubili Kralja Aleksandra Karadjordjevica i jesu to uradili.Kada je kralj Aleksandar shvatio o kakvoj se organizaciji radi pokusao je izaci iz nje i to je rekao svom prijatelju Bugarskom kralju citiram:ubice me! zasto ?Ne idem vise na njihove sastanke rekao sam im da ih napustam,cekaju da napustim Srbiju da me ubiju.Sve ce se to jednog dana saznati i svaki Srbin ce znati ko su masoni samo jos nije vrijeme za to.Vi jeste slatkorijecivi ali to prolazi samo kod labilnih licnosti koji su izgubljeni i nemaju vjeru u Gospoda.Najveca prevara vaseg gospodara sotone je ta sto je ubjedio ljude da nepostoji a vi kao njegove vjerne sluge radite posao mjesto njega.djavo ne smije upotrebljavati svoju silu da bi nekoga pridobio ili uredio zemlju po svome, Jer onda Gospod dobija pravo da odgovori svojom silom ali zato ima vas koji mu sluze da to urade mjesto njega.
 
Član
Učlanjen(a)
01.03.2010
Poruka
20
Naseg gospodara? Ne znam o cemu govoris. Da, kralj Aleksandar I Karadjordjevic se odjednom uplasio Masona i prokleo ih, sto mozda objasnjava zasto su pocev od NjV kralja Petra I Karadjordjevica svi vazniji clanovi porodice Karadjordjevic, pritom mislim na kraljeve i prestolonaslednike, do dana danasnjeg clanovi Masonskog Bratstva. Cudno, slozices se. Malo obara tvoju tezu o tome..
No, da se vratim na razgovor sa Kalistom. Poznata mi je ova knjiga od ranije, neke kratke delove sam cak i citao. Medjutim argumenti koje potezes jesu jednostrano vidjenje, a da bi nemason mogao da stekne iole realnu sliku o Masoneriji mora se informisati na oba izvora. Treba procitati i knjige koje govore pozitvno o Masonima, koje su neke napisali cak i sami Masoni. Previse negativne knjige o Masoneriji nisu njen realan prikaz. Puno Masona su jako dobri i topli ljudi koje je zaista pravo zadovoljstvo poznavati. Na primer Masoni u Evropi se jako zalazu za ulazak nase zemlje u Evropsku Uniju sto samo govori o njihovoj posvecenosti visim ciljevima.

Vraticu se jos jednom na onaj neprijateljski odgovor u kome doticni kaze da djavo ne sme sam da pridobija svoje pristalice jer onda Bog ima pravo da se suprotstavi njemu. Iznecu jednu tezu koju je izgovorio neko mnogo mudriji od mene, a da pritom nije imao nikakve veze sa Masonerijom. Kada bi Bog jednim pokretom mogao da unisti djavola odnosno Gospodara Mraka, zasto to ne bi ucinio? Ako ne zeli da unisti Mrak, znaci da nije beskrajno dobar; ako to zeli, ali ne uspeva, znaci da nije beskrajno mocan. Svoje Delo poverio je coveku. I covek je prvi koji treba da savlada Mrak.

Ove mudre reci ne govore ni najmanje protiv Boga, vec o tome da zlo nije uvek u njegovoj jurisdikciji, da ne moze uvek da se bori protiv njega i tako u vecnost.. Zlo postoji medju nama i coveciji je Sveti zadatak da se svim silama bori protiv njega, ali to zlo nisu Masoni niti Masonerija.
 
Natrag
Top