Mala pomoc oko konfiguracije? konkretno za graficku?

Učlanjen(a)
11.06.2011
Poruka
45
Imam procesor x6800, ram memoriju 4gb, plocu i945g foxconn koja je trenutno najlosiji deo konfiguracije. imam grafiku geforece 7300gt.
posto je trenutno instaliran win 7 32bit. ram vidim samo 3.25 imam dva pitanja.

1. Da li postoji mogucnost da deo rama preusmerim nekako da radi kao pomoc grafici?
2. Koju bi mi graficku kartu preporucili?
Za ovu ne tako dobru konfiguraciju al to je trenutno moja mogucnost.
Imam napajanje 500w.
 
Član
Učlanjen(a)
27.01.2011
Poruka
151
Imam procesor x6800, ram memoriju 4gb, plocu i945g foxconn koja je trenutno najlosiji deo konfiguracije. imam grafiku geforece 7300gt.
posto je trenutno instaliran win 7 32bit. ram vidim samo 3.25 imam dva pitanja.

1. Da li postoji mogucnost da deo rama preusmerim nekako da radi kao pomoc grafici?
2. Koju bi mi graficku kartu preporucili?
Za ovu ne tako dobru konfiguraciju al to je trenutno moja mogucnost.
Imam napajanje 500w.

Mozes ubosti bilo koju graficku sa Pcie slotom koliko ja vidim ta ploca to podrzava!
Sto se tice dodeljivanja rama grafickoj tu neces dobiti skoro nista jer
dodeljeni ram je uvek sporiji nego sam ram da grafickoj!
Mozes na primer ubosti safir hd 7750 mali je potrosac ili nekog drugog proizvodjaca!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
20.03.2014
Poruka
112
Malo kasnim sas odgovorom. Pomocu nvidiove tehnologije Turbo Cache, izvodjivo je da deo od tvoga sistemskog rama koristi graficka. Medjutim protok memorija,latencija(kasnenje) je itetako veca nego kod memorija graficke. Vidim vec koristish 32 bitni operativni sustav, sto znachi da deo tvoga rama i nije dostupan sistemu. Pa taj deo najverojatno uzima karticka plus jos nekoliko megabajta. Moja preporuka je da kupish novu graficku Radeon 7750 koja je izuzetno mali potroshac, uzima struju direktno is pci slota(nema potrebe od dodatne konektore), i kojznae koliko puta je bolja od geforce 7300gt.
Naravno proveri dali tvoja plocha ima PCI-Express slotovi, ali ja mislim da ima.
Izvinjavam se, srpski ne mi ide bas najdobro, ali pokusavam :)
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Skale instaliraj Win 7 Home Premium ili Pro x64, kako bi sav RAM bio iskoriscen, msm glupo je bacati bespotrebno 768MB RAM-a zbog OS-a (x86 OS ne podrzava vise od 3.25GB).
Sto se tice dodavanja RAM na GPU, neces dobiti nista po pitanju brzine (bacanje RAM-a), postoje grafike kojima se moze dodati RAM, ali to nije ta koju imas.
Ima jevtinijih kartica tipa HD55xx, 56xx ili isto tako iz serija HD6xxx i HD7xxx, mada je pitanje koliko ce HD7xxx biti kompatibilna sa tom plocom koja je stara bezmalo 8 godina (iako ima PCI-express x16), pitanje kako ce je BIOS podrzati, dakle treba ici na starije modele od HD4xxx pa do HD6xxx.
Ili na nVidia 9500 GT pa na dalje, povedi racuna o napajanju, ako je neki kinez, onda ne kartu jacu od 100W
 
Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
po mojem mislim da bi najbolje prosao sa radeonom iz serije HD55xx i HD6xxx...
Mozda bi najbolje prosao sa grafom iz serije HD6xxx koristila bi ti i za kasnije ako bi menjao konfiguraciju...
To je moje misljenje...
 
Član
Učlanjen(a)
07.07.2010
Poruka
7
E ovako ljudi...
Hocu da kupim laptop ali nzm bas koja je graficka najbolja od ovih pa mi treba pomoc oko izbora:
1.nVidia GeForce 820M 1GB DDR3 + Intel® HD 4000 (Dual Graphics)
2.AMD Radeon HD 8570 2GB
3.AMD Radeon HD 8670M 1GB DDR3 + Intel® HD 4400 (Dual Graphics)
a ostale komponente su veoma slicne: i3 cpu, 4GB ram, itd...
 
Član
Učlanjen(a)
18.11.2009
Poruka
243
Moj odgovor :
3.AMD Radeon HD 8670M 1GB DDR3 + Intel® HD 4400 (Dual Graphics) jer se odlichno pokazala i na PS i na Corel i DOta 2 u mom iskustvu sa njom :D
 
Natrag
Top