Mala brzina procesora

Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
E upravo to sto pise u uputstvu, a nisi primetio, a to je da treba obratiti paznju da li je SS (Single-Sided) ili DS (Dual-Sided) memorijski modul, to su starije ploce koje su uvek imale problema sa jednostranim modulima (prepoznaju manje GB RAM-a ili nisu u putpunosti kompatibilne sa drugim mogucnostima ploce i performansama), nema veze ionako ne bi primetio nesto posebno na dual-channel rezimu, odnosno skoro nista jer je starija ploca, a i dual-channel rezim se najbolje ispoljava u render-u i zahtevnim aplikacijama, dok u standardnom radu gotovo da je isti ucinak, pozzz
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Prijatelju ti si pogrešio i da ima samo jedan modul memorije koja radi na 800 Mhz bios bi pokazao da memorija radi na 800 mhz. Ja doduše imam intela pa ne znam kakva su podešavanja u biosu kod amd-a. Možeš ti i da imaš memoriju od 800 mhz pa da ti je u biosu radi na 333 mhz. Bios sam postavlja zadate parametre zato ih je potrebno doraditi u cmosu. Inače onaj je u pravu sve je zbog struje. Kada je PC neaktivan on mu obori megaherce kao na mom starom pc sa asusom.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Bilo bi dobro da objasnis kako, i zasto BIOS tako radi, relativna je stvar sta ce BIOS po default vrednostima postaviti, sto se dogadja kada se tek ubaci memorija, ja sam mu i rekao da u podesavnjima memorije podigne max. clock, a to vazi za sve platforme Intel ili AMD.
Bios postavlja parametre za RAM po vrednostima koje su zapisane u modulu (ili druge sto opet zavisi od maticne ploce i njenih mogucnosti BIOS-a), CMOS je IC koje samo zapisuje (i brise po potrebi korisnika) u memoriju BIOS postavke koje su zadate za hardware, a zasto mislis da je napajanje u pitanju, kada kompjuter radi normalno, obaranje ucestanosti i mnozioca sam objasnio, a vazi i za AMD i Intel, a razlikuje se u tehnologiji i software-skim resenjima u BIOS-u...
 
Natrag
Top