Mala brzina procesora

Član
Učlanjen(a)
28.05.2009
Poruka
28
Imam procesor AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4800+ koji radi na 2,41GHz, medjutim cesto mi se javlja u system da radi na ~1,00GHz. U cemu je problem i kako da se taj problem ispravi(resi).


2cxgew6.jpg
wacko2
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
hmmm, ne bi trebao da radi pri toj brzini jer mu je default na 2.40, a opet cisto sumnjam da je jedno jezgro otkazalo, ne bi ni mogao raditi procesor kako treba, e sada, da li si mozda cackao po biosu ili se igrao malo sa overklokovanjem?
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Skini CPU-Z nadji na google, besplatan je, skini ga i vidi kojom brzinom ti radi CPU, baci nam screen shootove, ako ti nesto ne bude jasno, a mozes gledati i sa Everest-om imas ga na forumu...
 
Motherfucker xD
Član
Učlanjen(a)
30.08.2010
Poruka
587
100% je do struje, i ja sam imao slican problem samo sa lap-topom :D . . .pitao sam nastavnika informatike i rekao mi je da je to zbog struje mozes uzeti od 10 GHz a radice ti na 1 ili 1,5 :D . . . i neces primetiti nikakvu razliku jer sve to zavisi od struje :D . . .
 
Član
Učlanjen(a)
28.05.2009
Poruka
28
nista nisam cackao ni po biosu niti sa overklokovanjem. danas radi sve kako treba, na 2.41GHz. skinuo sam CPU-Z i tu pokazuje da je 2.41. ovo mi se najcesce javljalo na windowsu xp, dok kod sedmice veoma retko.
zwmfec.jpg
219yp75.jpg
i jos jedna stvar, moja memorija je kingston ddr2 800MHz 6400, 240pin, cl6 od 1Gb a pokazuje da radi na 400MHz. U cemu je tu problem ili tako treba da bude.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Pa ako imas 1 modul od 1GB, normalno je da ce ti pokazivati 400Mhz, da bi radila na 800Mhz, treba da stavis jos 1 takav modul u slot iste boje (osim, ako nemas dva slota ukupno na ploci), da bi dobio dual-cannel (2x400Mhz=800Mhz).
Dobro ti je to brate, nista ne diraj, sve radi kako treba, da nema taj radni takt od 2.41Ghz, CPU-Z bi ti sigurno prijavio..pozzz
 
Član
Učlanjen(a)
28.05.2009
Poruka
28
Pa ako imas 1 modul od 1GB, normalno je da ce ti pokazivati 400Mhz, da bi radila na 800Mhz, treba da stavis jos 1 takav modul u slot iste boje (osim, ako nemas dva slota ukupno na ploci), da bi dobio dual-cannel (2x400Mhz=800Mhz).
Dobro ti je to brate, nista ne diraj, sve radi kako treba, da nema taj radni takt od 2.41Ghz, CPU-Z bi ti sigurno prijavio..pozzz

Ovih dana cu postaviti jos jednu memoriju od 1 Gb, inace na ploci ima 4 slota, a podrzava 8 Gb. Ovo sa 1 Ghz mi je obicno prijavljivalo nakon restartovanja kompa ili posle prvog startovanja kompa a posle pokazuje 2,4. to sa 1ghz pokazuje i u diagnostik diagramu kada je i na systemu 1ghz. nadam se da nije nista ozbiljno. hvala jos jednom , pozz
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Ako budes uzimao jos 1GB, vidi koji je taj model pa probajnaci da bude takva ista, kao i radni takt ram-a, a to za cpu, moguce da cool `n` quit opcija u BIOS-u zeza, jer je zaduzen da smanji takt cpu-a i voltazu, radi ustede energije, ako ti komp radi uvek istom brzinom, onda je to...
 
Član
Učlanjen(a)
28.05.2009
Poruka
28
Ako budes uzimao jos 1GB, vidi koji je taj model pa probajnaci da bude takva ista, kao i radni takt ram-a, a to za cpu, moguce da cool `n` quit opcija u BIOS-u zeza, jer je zaduzen da smanji takt cpu-a i voltazu, radi ustede energije, ako ti komp radi uvek istom brzinom, onda je to...

narucio sam istu memoriju od 2Gb, tako da ce biti ukupno 3Gb (sa postojecom od 1Gb), jel to znaci kada je postavim da ce raditi dual chanel (2x400=800mhz). Proverio sam u BIOS za CPU, AMD Cool `n` Quiet je Disabled, a Adjust CPU Ratio je na Auto (manuelno ide 5x 1000Mhz.....12x 2500Mhz). Verovatno da sam procesor odredjuje koliki ce biti takt i voltaza, jer je i CPU Voltage na Auto. Da li treba da postavim na manuelno i izaberem CPU Ratio 12x 2500Mhz ili da nista ne diram? Tako stoji i u prirucniku koji sam dobio sa kompjuterom, verovatno je tako podeseno po default-u.
pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
27.09.2010
Poruka
229
Samo ubaci RAM u leziste sam racunar ce prepoznati memorije.
1.png
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top