Magija: Teorija i praksa

Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Nego da mi sa trolovanja i teorije pređemo na praksu da sav ovaj posao ne ostane uzaludan i ne završen. Evo primer jednog Enohijanskog rituala koji sam ja napisao radi reference i potpuno je upotrebljiv ali da bi bio efikasan potrebni su kljuičevi jer je magija u finesama. Ako ih nemate to je ko prazna puška. Simboli u Magiji su ništa drugo do električna kola koja daju rezultate tek kada kroz njih pustiš struju. Ovaj ritual je uprošćena verzija mnogo kompleksnijeg i naravno moćnijeg rituala i služi da se uvežba i stekne nekla praksa, zbog slika i kompleksnosti ceo PDF je dat ovde http://www.mediafire.com/file/v62auf2de1ccg6p/Ceremonijalna_Magija.rar. Kako funkcioniše Magija? Ko i priroda. Kako kiša pada? Prvo voda isparava i kada se dovoljno kondezuje nastaju oblaci. Kada ih još kondenzujete nastaje kritična masa i kiša pada. To vam je Bela Magija. Ali ako još kondenzujete šta dobijete? Grad, oluju, grmljavinu i to je Crna Magija. Kako je to u praks? Lako. Po kabalističkom učenju postoje 4 Sveta existencije. To je matrica po kojoj ako hoćeš da stvoriš Nebo ili Zemlju mora se ići pa makar ti bio sam Bog.
Po učenju Kabale i formuli Tetragramatona IHVH postoje 4 Plana Egzistencije:
Y – Aziluth. Početni, aktivni princip koji inicira procese i kome odgovara Arhetipski Svet, svet čistih ideja..Neki od atributa data planu existencije,Kraljeva skala, Elemenat Vatre.
H – Briah. Pasivni princip, nosač početnog aktivnog principa, kome odgovara Kreativni Svet, svet pojedinačnih modela proisteklih iz čistih ideja. Kraljičina skala, Elemenat Voda
V – Yetzirah. Rezultat spoja prve i druge faze i odgovara joj Formativni Svet, plan na kome model počinje da se konkretizuje i kondezuje ka ostvarenju. Prinčeva skala, Elemenat Vazduha
H – Assiah. Četvrta faza spoj prve tri faze kojoj odgovara Svet Materijalne Kreacije, svet konkretnih formi. Princezina Skala, Elemenat Zemlje.
Ritual služi da se prodre na treći plan existencije Yetzirah dok simboli služe da se supstanca Yetziraha (Astralna Svetlost) kondenzuje dovoljno da proizvede rezultat u Svetu Materijalne Kreacije naravno kada propustite dovoljno "struje". E to šta je elktrična struja u magiji e to je arkanum.
Kod:
Ceremonijalna magija

Jednostavni Enohijanski ritual verzija prva
Reci:
                       Hekas, Hekas Este Bebeloi!

Otvaranje stražarske kule
Uvek kruži u smeru kazaljke na satu.
Vatra
Talismani Vatre
Idi južno od oltara uzmi Talisman Vatre i napravi znak vatre   i probodi ga po sredini ispred table vatre. Drži talisman iznad glave sa obe ruke i polako koračaj oko oltara jedanput govoreći (vibrirajući):
„I kada na kraju fantomi budu otjerani vidjećeš  taj sveti i bezoblični oganj, taj oganj koji se probija i plamti kroz tajne dubine Svemira i čućeš glas vatre.“
Kada dođeš do juga ispred Table Vatre nacrtaj veliki zlatni krug i u njemu Prizivni Pentagram Vatre sa znakom Lava u sredini. Uperi Talisman Vatre prema smeru znaka Lava reci:
OIP TEAA PEDOCE
„Imenima i slovima Velikog Južnog Četvorougla, prizivam vas Anđeli Stražarske Kule Juga!“
Sad iskoristi moment da vizualizuješ (projektuješ) čist elemenat Vatre sa juga ka centru oltara. Ostavi Talisman Vatre na oltaru.


Voda
Talisman Vode
Idi ka zapadu oltara uzmi Talisman Vode i ispred Table Vode napravi znak Vode   i probodi ga po sredini. Digni Talisman Vode iznad glave i držeći ga obiđi jedan krug oko oltara govoreći:
„I zato na početku sveštenik koji upravlja djelima vatre mora poškropiti pročišćujućom vodom bučno šumećeg mora!“
Sada okrenut zapadu ispred Table Vode napravi Talismanom Vode zlatni krug i u njemu prizivni pentagram Vode i u njemu znak Orla Keruba Vode. Pokaži na centar  i reci:
MPH ARSEL GAIOL
Drži Talisman u vazduhu u smeru znaka Orla i reci:
„Imenima i slovima Velikog Zapadnog Četvorougla, prizivam vas, vas Anđeli Stražarske Kule Zapada!“
Sada iskoristi momenat da vizualizuješ i osetiš čist elemenat Vode sa strane zapada ka oltaru.


Vazduh
Talisman Vazduha
Ostavi Talisman na oltaru i idi u smeru kazaljke na satu na Istok. Uzmi Talisman Vazduha napravi znak Vazduha   ispred Table Vazduha probodi ga po sredini držeći ga visoko iznad glave obiđi jedan krug govoreći:
„Ta Vatra živi i širi se u naletima Vazduha. Ili kao bezoblični oganj iz koga dolazi lik glasa. Ili kao bljesak svetlosti preplavljujući, kružeći, kovitlajući glasno kličući!“
Vrativši se do istoka Talismanom napravi zlatni krug i u njemu prizivni pentagram Vazduha sa znakom Vodolije kao Kerubom Vazduha u centru govoreći:
ORO IBAH AOZPI
Drži talisman u Vazduhu u smeru znaka Vodolije reci:
„Imenima i slovima Velikog Istočnog Četvorougla prizivam vas, vas Anđeli Stražarske Kule Istoka!“
Sada provedi vreme vizualizujući i osećajući elemenat Vazduha sa smera istoka ka oltaru. Kreni oko oltara ka Severu.



Zemlja
Talisman Zemlje
Uzmi Talisman Zemlje napravi znak Zemlje   ispred Table Zemlje i pobodi ga po sredini digni ga iznad glave i obiđi jedanput krug u smeru kazaljke na satu govoreći:
„Ne naginji se dole u taj svet tamnog sjaja u kome vreba bezverna dubina i Had tamom obavijen koji se naslađuje nerazumnim likovima, strm, zavojit, taj crni večno uskovitlani ponor, koji se stalno vezuje za telo zatamljeno, bezobličan i pust.“
Vrativši se na sever Talismanom napravi veliki zlatni krug i u njemu Prizivni Pentagram Zemlje i u njemu znak Bika Keruba Zemlje i reci:


EMOR DIAL HECTEGA
Držeći Talisman uperen u centru pentagrama reci:
„Imenima i slovima Velikog Severnog Četvorougla prizivam vas, vas Anđeli Stražarske Kule Severa!“
Provedi moment vizualizujući elemenat Zemlje od strane Svera ka oltaru.



Ostavi Talisman i obrni krug, smer sata uvek, do zapada okreni se ka istoku oltar je ispred tebe i napravi zlatni krug i u njemu Svetleći Prizivni Pentagram Duha sa   točkom u sredini znakom Duha koristi cvet ili kažiprst ili Wand, bodež… govoreći:
Tablet of Union


„EXARP, BITOM,NANTA,HCOMA. Imenima i slovima mistične Table sjedinjenja prozivam vas,vas božanske sile Duha Života.“
Ostavi instrument izvedi portalni Znak Otvaranje Vela   
i reci  prvo na Enohijanskom:
OL SONUF VAORSAGI GOHO IAD BALTA. ELEXARPEH COMMANANU TABITOM. ZODAKARA EKA ZODAKARE OD ZODAMERANU ODO KIKLE QAA PIAP PIAMOEL OD VAOAN.
(Ja vladam nad vama reče Bog Pravde ELEXARPEH COMMANANU TABITOM(Ovo su tri anđela koja vladaju nad Tablom sjedinjenja) Zato se pokrenite i pokažite se. Prikažite se nama, otvorite misterije vašeg Stvaranja, ravnoteži Pravednosti Istine).
Dalje reci:
„Prizivam vas,vas Anđeli nebeskih sfera, čije je boravište u nevidljivom. Vi ste čuvari kapija Univezuma, budite čuvari i ove misične sfere. Osnažite me i nadahnite me da mogu održati neukaljanim ovaj dom misterija Vječnih Bogova. Neka moja sfera bude čista i sjajna tako da smem ući u nju i postati učesnik u tajnama Božanske Svetlosti.“
Otiđi na istok okreni se ka severo-istoku i reci:
Vidljivo Sunce je davalac Svetlosti Zemlji. Dozvolite mi da stvorim vrtlog u ovoj magičnoj sferi tako da je Nevidljivo Sunce Duha može obasjati sa visina.“
Obiđi tri puta kružno u smeru kazaljke na satu napravi Znak Ulazećeg
 
u smeru kretanja kada prolaziš Istok završi na zapadu iza oltara okreni se ka istok.
Učini Znak Ulazećeg na kraju svakog reda a







Znak Tišine
 
na kraju četvrtog reda:
„Svet si ti, Gospode Univerzuma.
Svet si ti, koga priroda nije uobličila.
Svet si ti, Moćni i Beskrajni.
Gospodaru Svetlosti i Tame.“
Na ovom mestu izrazi zašto izvodiš ovu ceremoniju.
Stoj tiho okrenut Istoku ne pasivno već u mirnoći pokušaj da osetiš prisustvo duha iznad tebe, oko tebe, i u sebi. Kada si završio svoju spiritualnu vežbu zatvori Hram obrnutim kružnim koracima suprotno od kazaljke na satu projektujući Znak Ulazećeg u smeru kretanja kada prolaziš istok. Završi sledećim rečima:
Otpuštam sada sve duhove koji je ova ceremonija mogla zarobiti. Raziđite se u miru ka svojim staništima….
YEHESHUAH YEHOVASHAH.
Proglašavam ovaj hram propisno zatvorenim.
P.S. Pentagrami prizivni se crtaju počevši od datog elementa u smeru kazaljke na satu i završavaju na istom mestu. Terajući pentagrami se crtaju isto ali obrnuto od kazaljke na satu. Pentagram Duha isto tako i ima ih samo dva Otvarajući i Zatvarajući u skladu sa AS i nema ih 4 kao u GD. 2 aktivna i 2 pasivna (prizivajući i terajući)…
Enohojanske table
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Napomena u vezi rituala. Upotreba Talismana Elemenata može biti komplikovana. Nije dovoljno samo ih naštampati već ih je potrebno i „napuniti“ svaki svojim elementom što može biti komplikovano i dugotrajno da bi bili efikasni. Umesto Talismana Elemenata mogu se upotrebiti lakši instrumenti za početak dok se ne stekne veštine pa preći na ozbiljnije instrumente. Tako za Vazduh može mala lepeza od belog papira za Vatru nova kutija šibica. Njima se protrese ispred odgovarajuće Table levo desno i u sredini. Za Vodu ide nova čaša sa vodom koja se poškropi tri puta za Zemlju mala tacna sa solju postupak isti kao i sa vodom.

Izgovor enohijanskog može bit malo komplikovan. Postoji ako se ne varam 18 ključeva + 1 za 30 Etir. U komleksnijim ritualima potrebno je za svaki elemenat izgovoriti odgovarajući ključ. Moj omiljeni citat na enohijanskom:

„Niiso bagle avavago gohon; niiso bagle mamao siaion, od mabza i as momar poilp. Niis zamran cioaofi caosgo od blors od cors ita abramig.“

„Otiđi (odvoji se) jer su gromovi progovorili; otiđi jer krune hrama i ogrtač Onoga koji je bio jeste i biće krunisan odelili su se. Dođi pojavi se na užas zemlji i na našu utehu i (utehu) onih koji su pripremljeni.“

Predivno zar ne? Za izgovor enohijanskog snađite se sami. Pravilo je da se svako slovo izgovara dok Z uvek izgovara kao ZOD. Imena se moraju „vibrirati“ da bi se dobila akustična rezonanca a ne puk izgovor Oooooiiiiiipeee Teeee Aaaaa Peeedoookeee isto važi i za hebrejska imena EHIH Eeeeeeeeheeeeeeeeejjjjeeeeeeee

AGLA Aaaaagaaaaaalaaaaaaahhhh

To je bila samo osnovna verzija postoji još kompleksnija verzija koja će biti data drugi put. Kako i nad popom ima pop ima još moćnija verzija koja zahteva upotrebu enohijanskih ključeva na svakoj strani uz preuzimanje odgovarajućih božanskih formi radi povećanja „napona struje“.... Pa rituali za rad sa planetama, zodijakom, sferama na Drvetu Života Malkut, Yesod, Geburah… Rituali veoma kompleksni i dugi koji zahtevaju praksu od godine i kusur meseci da bi se samo tehnički korektno izveli da bi se uopšte i stiglo do magije…Meni samo za Maleni Prizivni Ritual Pentagrama (ne radim Terajući) sa dva Kabalistička Krsta (na početku i na kraju) potrebno minimum 50 minuta da bi se korektno uradila dok ovi kompleksniji „samo nebo zna“ puno radno vreme plus Subota i Nedelja i praznici..

Stučnjaci kažu da pre svakog rituala treba raditi Maleni Terajući Ritual Pentagram (Esencijalna Veština u Magiji) sa ciljem čišćenja prostora i šta već teorija kaže nebitno je to važna je samo praksa i rezultat. Ovde ću opisati najaču verzija Malog Rituala Pentagrama. Razlika između Terajućeg( od elementa pa suprotno od kazaljke na satu) i Prizivnog (od datog elementa u smeru kazaljke na satu) je u načinu crtanja Pentagrama. Koristi se pentagram Duha u smeru kazaljke na satu za prizivanje silina elementa i obrnuto za teranje silina elemenata. Kod teranja se elementi teraju od centra prema van dok je kod prizivanja obrnuto od vani ka unutra. Boja Pentagrama je svetlo plava. Veći Ritual Pentagrama koji ja radim se radi isto jedino se crta posebno Pentagram za Vazduh, Zemlju, Vatru , Vodu i imaju svaki svoje Božansko Ime kao i boju Žuta, Zelena, Crvena, Plava. Isto tako Telezmatičke Slike Arhanđela su iste. E sada tu idu dodaci svaki elemenat ima svoj fizički znak telom koji se daje itd itd…takozvano štelovanje po ukusu.

HTML:
http://www.mediafire.com/file/x1kb8zyxke78hnf/Mali+Ritual+Pentagrama.pdf
 
Poslednja izmena od urednika:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ne postavljajte žive linkove drugih sajtova! To nije dozvoljeno.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sotonom i njegovim metodama rada se ne treba nikada baviti bez osnove i razloga, posebno ne magijom, spiritizmom, i slično, jer tada on likuje jer se proslavljaju njegova dela.

Ovo ne podrazumeva usputno pominjanje uz biblijsku diskusiju kako bi se putem biblije obelodanila njegova dela, i uputilo se na sredstvo zaštite, jer tada se razotkrivaju njegove namere i ciljevi.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Šta kažete? Dosadna bre ova bela magija sve radiš sa anđelima i kulturnim bićima nema vatre nema strasti nema uzbuđenja nema adrenalina da prostruji, ledeni znoj da te probije temperatura 39,2C a oko tebe ledeno a? Dok sediš u krugu veštine i zazivaš „demone“ i gledaš ga kako uzima oblik čudovišta da bi te uplašio da napustiš krug veštine da bi mogao da ti rastrgne „dušu i telo“ i ostavi za sobom mrtvaka belih očiju i sede kose. Uzbudljivo a? Ne baš.

Meni je uzbudljivije kada čitam Bibliju i one silne demone koji naseliše ljude da ih ovi apostoli mogu isjerati…a nikoga nema da ih priupita:“ Pa dobro brate Petre ko je taj koji uopšte dopustio da oni uniđu u ljude da bi ih ti sada mogao isteravati?“ Verovatno onaj koji je rekao:“Samo zato te podigoh da na tebi pokažem silu svoju!“ Ili…

Odgovor nalazimo kada oni nepoznati pokušaše da isteraše demona a ovaj im odgovara:“Petra znam i Pavla poznajem a ko ste vi?“ Oni nepismeni pa da ga pitaju a odakle ih ti poznaješ? Kada ste se to družili i upoznali? Očigledno samo oni koji se poznaju mogu se isteravati i prizivati. Tako da se vidi ko je tu pravi stručnjak za Demonologiju a ne mi amateri.

Ili ondak kada Hristos kazuje kako djavao može istjerati djavla kako će mu opstati carstvo? Vidi se da je Hristos daleko od prve borbene linije između Svetla i Tame jer bi znao sledeće.

Da sam ja kojim slučajem paklenjak koji radi za pakao izabrao bih taktiku dobrog samarićanina. Dolazi nečastivi i žali se kako ja činim dobra dela a pakao prazan. Ja bih mu odgovorio da je rečeno ako vaša dela nisu veća od ovih fariseja nećete ući u carstvo nebesko a pošto bi moja dobra dela bila najveća oni će ići zna se. 1:0 za Tamu.

Ili bih se borio da što više ovih…vjernika ide u raj. Dolazi nečastivi i žali se kako ti radiš za gospoda a pakao prazan? E pa kada svi ovi uniđu u raj i tamo nastave svoju raspravu i svađe i prepirke čija je „vjera“ jača i ko je više u pravu, napraviće pakao od raja. Još jači uspeh, 2:0 za Tamu.

Kada đavao izgoni đavla on ga premešta na bolju borbenu poziciju radi uzajamne koristi eto kako će mu opstati carstvo 3:0 za Tamu.

Mesto da su ga upitali pa kako ti nije žao Gospode da ga isteruješ pa vi ste bili drugari do juče a sada kada je jadnik pao ti ga kao jači mučiš i matletiraš slabijeg od sebe…..

Uvek sam govorio da nečastivi i đavli u stvari rade za Hrista jer da nije tako Demon dostojan tog imena bi mu odgovorio podrugljivo a ozbiljno:“Moraćeš da me ubiješ sine božiji jer ja odavde ne izlazim i ti me nemereš isterati!“ Bila bi interesantna Hristova reakcija onda ovako….

To što se desilo u pustinji Iskušavanja Hristovog to je smejurija ko deca kada se svađaju u pjesku, ništa više.

E to je Okultizam u Hrišćanstvu

Sličica sve govori.


Postoji knjiga gde čovek opisuje iskustvo i metodu za prizivanje duhova iz Heptamerona i Gecije Manjeg i Većeg Solomonovog Ključa i daje pet stvari koje se dešavaju operatoru koji nije potpuno uspeo da mateijalizuje duha. Sećam se prve tri a mrzi me da tražim koga to uostalom interesuje…

Prva je da će operatopr dobiti manju svotu novca….Druga je da će raskinuti vezu sa veoma bliskom osobom..zabit će mu nož u leđa. Treća da će neka osoba na kratko ući u operatorov život dok se psihički ne stabilizuje za dovršenje operacije i potom će izaći……itd

Nebitno dalje, ali ono što jeste bitno da uopšte nije jednostavno i lako da priziveš duha da se materijalizuje u vidljivom obliku. Dok tamo u Bibliji demona prizivaju kolko 'oćeš. Rokaj ceo dan istrebit ih ne možeš. Ko stvori toliku gamad brateee verovatno nastadoše od one zajednice koja „usrećuje“.

Upeh evokacije zavisi od mnogih faktora prvo se mora ići daleko od naselja ljudi u šumu ili planinu. Napravi se trougao i krug na zemlji okaditi ga, ispisati sveta imena Božija oko kruga postaviti kadionicu u centru trougla sa žarom na koga se stavlja tamjan zbog dima koji služi Duhu za preuzimanje oblika kao i tri goluba za svaki ugao trougla po jedan radi materijalizacije duha.

Potrebno je ispisati sigile Duha i ostale talismane radi kontrole Duha da uzme ljudski oblik i početi sa prizivnom molitvom. Postoje molitve koje su hrišćanskog karaktera i molitve koje su hebrejskog tipa njih više volim moćnije su. Dole je početak molitve sa hrišćanskim elementima a moraju se upotrebiti više molitvi;

„O ti Amajmone Kralju i Vladaru Severnih predela zovem te, prizivam te, isterujem te i zaklinjem te pomoću moći Tvorca i vrlinom vrlina da mi pošalješ sada i bez odlaganja Madaela,Ramata itd itd.

Koliko posla za prizivanje samo jednog jedinog demona a u Bibliji neko je prizvao koliko 'oćeš - Legiju. Pošto su drugovi Jevreji po naredbi Jahvea istrebili sve vješce jasno je ko je poslao sve te demone...Kadija te tuži Kadija ti sudi…

Ne znam sada što sam ovo ispričao kada to nikoga ne interesuje ali može da škodi samo kršćanima. Istina boli.

Sve je to bejbi magic treniranje kučića ali vas to ne interesuje vi čekate da pređem na prave stvari.

Vas interesuje „treniranje“ Zmajeva. Zveri koji bljuju vatru i Haos; oganj koji gori i vatra se ne gasi i crv moj nikada ne umire; a ne ko onaj iz Biblije baulje vodu pa dok on izbaulje dovoljno da se nešto može udaviti i puž je već pobegao sa mesta nesreće; već prava Crna Magija koja izvire iz Drakonijan Black Book of Magic! U kojoj se zazivaju entiteti stariji od Vremena gde krugovi moći, pentakli i talismani nemaju nikakve moći i svemoćna sveta imena Boga te ne spasavaju od prizvanog Entiteta da ne budeš Zgažen, Zgužvan i Zdrobljen……Koji niti Petra znaju niti Pavla poznaju….Znam šta vas interesuje „strava i užas“ Crne Magije! Zato se ona prizivaju u Crnom Ogledalu.....

„I invoke the Dragon. Great Monster of Primal Waters! The First Mother and Source of All Creation and Destruction! Monster of the Sea! Dragon of the Earth! Great Fiery Serpent who comes with thunder and lightning! Itd.“

Tek da okusite sam početak invokacije rituala za otvaranje, dalje nije više za profane a i ja ne bih dalje da izgovaram dok pišem, prizivanje je potentno i moćnije od hebrejskih ili hrišćanskih zazivanja…..Postoje 12 Entiteta (Mušmahuu, Mušuššu, Bašmu, Ušumgallu, Lahamu, Ugallu, Uridimmu, Girtabullu, Umu Dabrutu, Kulullu, Kusarikku, Kingu) koji se zazivaju i samo onaj koji je u harmoniji sa Drakonskom strujom može ih kontrolisati….. Ostali koji bi uspeli da ih prizovu; na dan „uskrsa“ neće ostati ništa da se vrati iz „mrtvih“.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Vudu Magija Teorija i Praksa

Moj najomiljeniji sistem magije prvi sa kojim sam se upoznao davne '85g. E pa davno se počinje kada svatiš da se gladni pravde nikada neće nasititi pravde jer pravda dolazi na početku a ne na kraju. Na kraju je odmazda i osveta do trećeg i četvrtog kolena zbog greha otačkih. Kada shvatiš da nebo i zemlja će proći ali moje… moje reči neće nikada proći….jer……. su već prošle. Tako je Gospode nad vojskama potpuno se slažem sa tobom da su tvoje reči već prošle i pre nego što si ih izgovorio. Lako je to dokazivo.

Kada shvatiš da je kršćanstvo prazna retorika i da Hristos nema ama baš ništa vredno u desnici ruci svojoj što bi ti želeo da imaš ili budeš deo toga moraš tražiti alternativu. Šta neko kaže večni život??? Šta bi čovek dao kao otkupinu za svoj život pita Hristos? Ja mu odgovaram ništa! Ni propadljivu dlaku sa glave jer moj život ne vredi ništa da bih ga otkupljivao! Kako to pita Hristos? Zato što vredi samo ono dobro i korisno što imaš U i OD života sam život ne vredi ništa.

Ne verujete? Zamislite da vas dotakne ruka božija sada i postanete besmrtni kao Bog ali ja sam nečastivi i tražim da sedite na recimo nekom od asteroida u Saturnovim prstenovima. I ako izdržite 5 milijardi godina života videćete kako se Sunce pretvara u crvenog džina. Posle još neke milijarde postaje beli patuljak a posle 100 milijardi godina zvezde se gase i uranjate u večitu tamu….a vi i dalje živite jer je Smrt pobegla od vas. Pedivno zar ne?

Ja sam već bio tamo otuda i moja definicija. Postoje stvari koje su daleko vrednije od večnog života. Ko ona poslovica šta žena voli najviše na svetu? Ne nisu dijamanti ni laki keš ni „one stvari“ već nešto drugo.

Vakum svemira ne znači ništa ako ste besmrtni ni hrana ni vazduh samo trajete. Šta ne sviđa vam se to, e pa Hristos ne nudi ništa drugo; go večni život i za to treba da budete zadovoljni i slavite Višnjega na velikom daru koji vam je dao, paz da se ne pretrgne. A ono zvaće se sinovi božiji u boga će gledati…. ma dajte sve su to neki imali i svi su pali u greh nije to nikakva nagrada a božija blizina baš i nije neka sreća nije usrećila ni Evu ni Adama ni Jevreje ni anđele nebeske ni Sinove Božije, a Mojsije razgovarao sa Bogom… i pao u greh iz ništa i da zbog tog greha nije ušao u zemlju obećanu koja bruka i sramota za tebe Mojsije…Moja tetka adventistkinja pita mene, mene, da li ja znam zašto? Ja je bodem; pa valjda zato što su dobili bolju ponudu. Da se vratimo na Vudu.

Neprocenljivo blago koje od onda nikada nije izašlo na svetlost dana sve do sada.… Lako se uči i lako primenjuje i veoma je efikasan.

Gle neko pita iz pozadine da li ima ritual Vudu Lutke. Ima, ali Viši ritual Vudu Lutke koji se primenjuje na sebi….dok se Niži ritual Vudu Lutke primenjuje na druge ljude. Dok zombija nema.

Međutim ovde nije reč o tradicionalnom Haićanskom Vuduu već o Hermetičkom Sistemu Vudua kao deo Psihičke magije koji je zasnivan na formuli Tetragramatona IHVH.

Radi se o HuDu sistemu dveju porodica LOA Vudua. Loa Hu koji odgovaraju elementu Vode i Formativnom Planu Egzistencije i loa Du koji odgovaraju elementu Zemlja i Materijalnom Planu Egzistencije. Oni koji poznaju četiri Sveta Kabale znaju da Formativnom Svetu pripada elemenat Vazduha a ne Vode kao ovde u Hermetičkom učenju. Kako svaki plan u sebi sadrži i ostale elemente tako da nema kontradikcije a sam sistem se veoma dobro slaže sa praktičnom upotrebom.

Šta su loa HuDua? Zvučna definicija kaže to su personifikovane kosmičke snage i inteligencije, uobličene u arhetipskim slojevima Kolektivnog Nesvesnog. Kolektivno Nesvesno predstavlja neku vrstu psihičke matrice u kojem je arhetipskim simbolima zabeleženo celokupno iskustvo ljudske rase…Tako da kada radite sa „duhovima“ vi u stvari stupate u kontakt sa ovim dubokim slojevima Kolektivnog Nesvesnog i njegovim snagama – kosmičkim snagama koje ubrzavaju čovekovu psihičku evoluciju….

Kada radimo sa loa HuDua mi operišemo na ova dva Plana Egzistencije, Formativnim i Materijalnim.

U jednoj lekciji se koristi VEVE. To su simboli loa psihološke mašine koje transformišu psihičku energiju i kod sledbenika izazivaju izmenjena stanja svesti potrebna za uspešno obavljane rituala. Skup vevea čini jedinstvenu Svetu Knjigu Vudua i simbolika je višeslojna i složena.

Ako vas zanima vudu magija ovaj hermetički sistem se lako prilagođava sa tradicionalnim Vuduom.. Jednom rečju sistem za ceo život. Samo je nebo granica.

Nekoliko napomena.

Prvi ritual je ritual Samoinicijacije koji se obavlja samo JEDNOM pre bilo kojeg drugog rituala i više se ne ponavlja. Tako kaže teorija dok praksa kaže valja ga raditi sve dok se ne oseti da JESTE inicirani u sistem HuDua tada ga više ne radite. Vi odlučite sami. Rituale možete raditi kojim redom želite ali nemojte ponavljati isti dnevno ili dva različita dnevno. Najbolje je raditi svakodnevno dok se njegova svrha ne promeni ili ispuni..

Međutim mislim da to vredi samo za napredne studente koji su izgradili neku veštinu oni koji su početnici bogami valja će češće raditi tokom dana isti ritual sami vidite kako vam odgovara i još je bolje raditi uporedo sa drugom vrstom rituala takođe iz Psihičke Magije koji ću kasnije da opišem i priložim ali ih ne kombinujete Vudu je sistem za sebe a kabalistički sistem za sebe.

Valja proći neki Psihički Trening Jogija i slično bilo bi korisno. Tehničko izvođenje mora biti glatko i bez napora mora se sve memorisati.

Rezultat će biti srazmeran uloženom psihičkom naporu. U Psihičkoj Magiji duhovna energija je električna struja koju propuštate kroz veve i druge simbole da biste dobili rezultat. To je arkanum i važi za SVU magiju.

Važno je da ne kombinujete druge sisteme sa Vuduom koji je sistem sam za sebe osim SAMO u jednom elementu koji ću ja spomenuti u ritualu. Nezavisno jedan od drugoga možete raditi bilo šta u toku dana.

Tehnički Detalji

Potrebno je imati sveće u boji malu čašu sa vodom oltar i prekrivač za sto beo, sve mora biti novo i koristiti samo za ovu priliku i za ništa drugo. Potrebno je da nacrtate ili vizualizujete krug na podu koji simbolički pravi granicu između vaše magične sfere i svega ostalog.

Pored praktičnih koristi u svakodnevnom životu upražnjavanje ovih tehnika predstavlja i efikasno sredstvo spiritualnog samorazvića. Ulažući ozbiljan trud i stupajući u kontakt sa spiritualnim snagama koje stoje iza HuDu sistema vi ćete otvoriti još jedne dveri sopstvenog bića i zakoračiti u jedan odista čudesni svet.

Ono što je najteže u magiji jesu obezbediti uslove za neometan rad.

Teorija Psihičke Magije

E ovo je veoma važno znati teoriju za efikasno izvođenje Psihičke Magije da bi se uopšte došlo do rezultata. Da bi bila efikasna magija, moraju se razumeti neka pravila mehanizam njenog delovanja. Teorija je obimna ja sam je sabio maksimalno ovde.

Osnovna stvar je uvid da su naše spoljašnje okolnosti odraz unutrašnjeg i da ćemo promenom unutrašnjeg stanja izmeniti i spoljašnje okolnosti a ne obrnuto.

Kako je gore tako je dole i obrnuto glasi Hermesov zakon. Kako je vašoj psihičkoj slici tako je i u realnom životu.

1.Jasna i precizna živa psihička slika onoga šta želimo da postignemo.

2. Emocionalno uživljavanje, investiranje emocionalne energije u produkt naše imaginacije tj. Psihička slika.

3. Dostupnost želje koju želimo da ostvarimo.

4. Poznavanje tehnike operativne psiho magije. Vudu magija u ovom slučaju.

5.Uložen napor volje.

Broj 3 šta želimo čemu se nadam je najbitniji faktor. Recimo ja hoću da budem ministar. Radeći bilo koju magiju biće bez efekta jer je funkcija nedostupna običan sam građanin. Ali ako se učlanim u partiju i radim ritual da budem voljeni član magija će me gurnuti napred. Sa mesta voljenog člana do ministra je samo jedan korak. Od ministra do premijera takođe mali korak. Magija je tu da put lestvice ide lako i bez prepreka kao i da eliminiše prepreke. Dok nekom ne smrkne drugom ne svane.

Zdrav razum je zakon fizičkog plana egzistencije

Opšti princip je zamisliti želju koja jeste dostupna ali nedohvatna. Ko Car David kada sa trema gleda tuđu ženu kako se gola kupa, tako blizu a tako daleko „biti će moja majke mi“. Kako rešiti problem, ne sa Bogom to je lako, već da Svet to ne sazna pa puče bruka. Brateeee svesno kršenje tri zapovesti od onih deset. Svaka mu čast. Zametni boj sa Amorejcima(bilo bi interesantno da nema Amorejaca, Bog bi ih stvorio) žrtvu stavi u sredinu najžešćeg boja; odmaknuti se od njega da pogine; ruke čiste a žena bliženijega mojega u mom krevetu legalno i legitimno da je utešim jelte. Takva je i praksa magije. Car David je bolje poznavao principe magije nego sam nečastivi sa sve demonima.

Vidiš objekat u svom oku kako je tvoj kako ga maziš i paziš i zoveš Djordje Djoka uradiš operativni deo magije (Vudu) uložiš napor volje muški ko David i gotovo. Stvar je tvoja pređeš na drugu stvar. To ti je to! Učite od Car judejskog Davida i vaša magija biti će efikasna i bez kazne. To što mu je dete umrlo nije zbog Davidovog greha već zato što je začeto u bludnoj vezi pa je moralo umreti zbog sebe samog; jedino je to Jahve vješto iskoristio da vuk bude sit i ovce na broju.

Ah da za kraj NIKADA ne vizualizujte novac kao takav već samo posao koji će vam doneti novac da ne bude djavao posle kriv jer ovima iz Biblije je djavao kriv za sve.

Želite 7 na lotou. Može. Prvo je potrebno izvršiti analizu da li si talentovan ili nisi. Ako si talentovan znači može izvući dvojku, trojku, četvorku na lotou. Tada radiš ritual da dobiješ jedan broj više i tako do sedmice. Ili imaš nekog u porodici koji je sretne ruke radiš ritual za njega da on izvuče sedmicu. Ima jedna kod nas koja je izvukla Punto na Bingu idealan kandidat da zna operativnu magiju.

Ako si ne talentovan onda prvo moraš raditi ritual da zaustaviš točak koji se sa brda valja na tebe pa zatim da ga guraš na vrh brda i da ga gurneš na drugu stranu…Biće teško i može da potraje pa prođete ko jedan francuz koji je godinama igrao loto i kada je ostario potrefio ga glavni zgoditak i on za te pare napravi po celom Parizu javne WC. Kada su ga pitali što? On reče neka ljudi pišadu i šeredu na moju sreću.

Jednostavno neke stvari kada se i ostvare nisu vredne uloženog napora. Izbor je vaš.

Kasnije ću dati još jedan ritual iz Psihičke Magije koji je dobra dopuna Vuduu i možete ih raditi uporedo ali bez mešanja opreme osim oltara. Što je za Vudu to je za Vudu a ostalo je za ostalo.

Rituali Vudua su na PDF-u ovde. Šta god da stisnem u editoru samo mi ovo radi???
Kod:
http://www.mediafire.com/file/l34sml6rf27kau8/Vudu_Magija_Hudu_Sistem.pdf/file
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Šta mislite, kojom magijom su se bavili pomenuti ljudi u bibliji, konkretno u novom zavetu, pa su upoznavši Hrista spaljivali knjige, i krstili se.
U novom zavetu postoji nekoliko takvih slučajeva.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Simboli u Magiji su ništa drugo do električna kola koja daju rezultate tek kada kroz njih pustiš struju.

Upravo je to ono sto pricam. Nas mozak odasilje signale. Ako su signali pravilno usmereni i ako je osoba kojoj se salju signali otvorena da ih primi, magija onda deluje.

Predmeti i rekviziti sluze da pomognu usmeravanje, da dovode energiju ili da pomognu izvodjacu da se fokusira na cilj..

Ipak sve je to dzaba, ako osoba koja treba da primi energiju nije na odgovarajucoj frekvenciji, odnosno njen mozak radi na drugoj talasnoj duzini.

Tada magija ne deluje..


Kako funkcioniše Magija? Ko i priroda. Kako kiša pada? Prvo voda isparava i kada se dovoljno kondezuje nastaju oblaci. Kada ih još kondenzujete nastaje kritična masa i kiša pada. To vam je Bela Magija. Ali ako još kondenzujete šta dobijete? Grad, oluju, grmljavinu i to je Crna Magija. Kako je to u praks? Lako.

Potrebno je mnogo truda, mnogo rada i koncentracije, da bi se elektricni impulsi i signali usmerili i poslali na cilj, a ponekad i vise ponavljanja, odnosno kondenzovanja. To je prosto energija koja se salje u prostor..

Sve funkcionise na prirodnom principu. Nema tu djavo mnogo uticaja, osim sto je otkrio ljudima kako mogu da upotrebe (odnosno zloupotrebe) mogucnosti koje ima mozak.

Tu sposobnost mozga da salje i prima energiju je stvorio Bog radi komunikacije sa duhovnim svetom, radi molitve njemu i fokusiranja na ritualne radnje, a ne zbog utucaja na druge ljude ili na okolinu!

Nazalost, sotona je ovu sposobnost pretvorio u "perverziju" kao i sve drugo.

Noz se moze koristiti u dobre svrhe, ali se moze upotrebiti i u zle svrhe, da njime pocinis ubistvo.

sotonski rituali su izopacenje Bozjih, i zato ih ne treba raditi, jer je to noz sa dve ostrice.

Generalno kompletna vasa nauka je od djavola, jer ono sto se naziva belom magijom nije zaista bela magija.

Bog koristi magiju za komunikaciju i za lecenje, za razliku od satane koji pojacava njene efekte na neispravan nacin uz pomoc kondenzatora i koristi ih za destrukciju!

Znaci covek jeste u stanju da umom utice na okolinu i na druge ljude ako se ta energija koja bi inace trebala da sluzi za komunikaciju sa Bogom, trostruko pojaca i usmeri u drugom pravcu uz pomoc rekvizita i kanalisanja energije tj. uz pomoc "kondenzatora"!

Magija ovako proizvedena je slicna nuklearnom reaktoru, kojim ako ne baratas na ispravan nacin, ozracices i sebe i druge!

Zbog toga, ovi postupci negativno uticu i na osobu koja ih vrsi, i na osobu kojoj se salje!

Atomsku bombu mogu stvoriti i teroristi (satanisti), ali ce u ludilu ozraciti i sebe i umreti zajedno sa onima kojima zele da naude!


Po kabalističkom učenju postoje 4 Sveta existencije. To je matrica po kojoj ako hoćeš da stvoriš Nebo ili Zemlju mora se ići pa makar ti bio sam Bog.
Po učenju Kabale...

Cemu sluzi enormno nagomilavanje energije i za sta se ta energija moze upotrebiti osim za razaranje? Ako ne razori onog kome je poslana, unistice tebe koji je saljes, u najboljem slucaju ce te samo ozraciti.

Zato posle duzeg vremena , osoba koja se time bavi fizicki propada i gubi na snazi, lice joj biva izmuceno i lici na vesca.

Zloupotreba povlaci posledice!

Šta mislite, kojom magijom su se bavili pomenuti ljudi u bibliji, konkretno u novom zavetu, pa su upoznavši Hrista spaljivali knjige, i krstili se.
U novom zavetu postoji nekoliko takvih slučajeva.

Laodikeja, zar ti stvarno mislis da obredni sistem u judeja nije bila magija?

Jeste bila magija!

Citav sistem je bila magija i sluzila je za usmeravanje energije covekovog uma ka Bogu. Skidanju necistote sa coveka, te prenosenju necistote na zrtvu, koja je predstavljala Hrista. Dakle greh se prvo prenosio na "kondenzatore" predmete i hram, a potom su se ovako kondenzovani gresi jedanput godusnje cistili sa predmeta i usmeravali su se na nebeski Jerusalim.

Dakle, radi se o primopredaji energije isto kao i kod svakog magijskog rituala.

Bog koristi magiju za komunikaciju izmedju sebe i coveka i za njegovu dobrobit. Zato je ona i stvorena.

Ti kad se molis praktikujes magiju, jer magija jeste "usmeravanje misli".

Djavo koristi magiju u negativne svrhe, da napakosti drugima ili da podstakne ljude na sebicluk. On radi izvrtanje!

Oni su spaljivali knjige, zato sto su te knjige ucile zloupotrebi..
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, ovo što si napisao je van svake pameti, i biblijskog konteksta o spasenju.

Starozavetni obredni sistem nema nikakve dodirne tačke sa bilo kakvom magijom.

U svetinji je uspostavljena obredna praksa koja je imala duboki smisao, i nema nikakve veze sa bilo kakvim energijama, a ponajmanje magijskim molitvama i Božjim delovanjem u tom smislu.

Jevreji jesu prinosili žrtve, ali su one imale duboki duhovni smisao.
Jednom rečju, u pitanju je bila čista ljudska manifestacija vere, i to vere u mesiju spasitelja koji je prikazan simbolima jagnjeta.
Kroz tu veru Bog je delovao u čoveku, praštao mu grehe, i Duhom Svetim ga čistio, gledajući u žrtvu svog sina koji će se žrtvovati mnogo kasnije za ljudske grehe.

To je suština i današnje vere, samo bez prinošenja krvnih žrtava, jer je starozavetni obredni sistem ispunjen u Hristovoj žrtvi.

Nema tu nikakve magije.
Ako smatraš svoju veru magijom, ja to nikako ne smatram, i ne pada mi na pamet da pravim takav kompromis izrazima i prihvatanjem nečega što nema veze sa time.

Isusa su upravo fariseji optužili da je nekakav mag, ili čarobnjak, koji čini čuda pod uticajem demona.

Žao mi je zbog tvog promašaja, ali to je tvoja slobodna volja.
 
Natrag
Top