Magija: Teorija i praksa

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Rezime:

Visina velike ili Keopsove piramide 147 metara

- Od rođenja prvog vesnika crkve Adventista Ellen G White 1827 godine, do mog rođenja kao poslednjeg vesnika koji treba da najavi vreme kraja i Hristov drugi dolazak u slavi 1974 godine - prošlo je 147 godina.

- Od vremena kada je po biblijskom proročanstvu zver iz otkrivenja zadobila smrtnu ranu 1798 godine, do rođenja sestre moje majke 1945 godine, i ujedno kraja drugog svetskog rata - prošlo je 147 godina.

Visina Kefrenove piramide iznosi 143 metara

- Od vremena kada je po biblijskom proročanstvu zver iz otkrivenja zadobila smrtnu ranu 1798 godine, do vremena upoznavanja moje bake i dede i početka zajedničkog života 1941 godine - prošlo je 143 godine.

Visina Mikenove piramide iznosi 66 metara:

- Od Tungunske katastrofe 1908 godine, do mog rođenja 1974 godine - prošlo je 66 godina.

- Od rođenja sestre moje majke 1945 godine, i ujedno kraja drugog svetskog rata, do početka izlivanja Božjih sudova na zemlju 2011 godine - prošlo je 66 godina.

U ovome se pokazuje Božji neverovatni plan - da budućnost koju je on zacrtao bude otkrivena i na ovakav način, kroz graditeljsko umeće koje je dao putem svojih slugu u prošlosti, sa akcentom na Josifa koji je ovu budućnost urezao i u kamenu, po reči samog Isusa Hrista koji kaže "AKO OVI UMUKNU - KAMENJE ĆE PROGOVORITI" što je odraz moderne biblijske arheologije.

Ti baš imaš čudnu nauku, priznajem da je Mire kod ovog upravu.

100% upravu.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Visina velike ili Keopsove piramide 147 metara

- Od rođenja prvog vesnika crkve Adventista Ellen G White 1827 godine, do mog rođenja kao poslednjeg vesnika koji treba da najavi vreme kraja i Hristov drugi dolazak u slavi 1974 godine - prošlo je 147 godina.

- Od vremena kada je po biblijskom proročanstvu zver iz otkrivenja zadobila smrtnu ranu 1798 godine, do rođenja sestre moje majke 1945 godine, i ujedno kraja drugog svetskog rata - prošlo je 147 godina.

Visina Kefrenove piramide iznosi 143 metara

- Od vremena kada je po biblijskom proročanstvu zver iz otkrivenja zadobila smrtnu ranu 1798 godine, do vremena upoznavanja moje bake i dede i početka zajedničkog života 1941 godine - prošlo je 143 godine.

Visina Mikenove piramide iznosi 66 metara:

- Od Tungunske katastrofe 1908 godine, do mog rođenja 1974 godine - prošlo je 66 godina.

- Od rođenja sestre moje majke 1945 godine, i ujedno kraja drugog svetskog rata, do početka izlivanja Božjih sudova na zemlju 2011 godine - prošlo je 66 godina.

U ovome se pokazuje Božji neverovatni plan - da budućnost koju je on zacrtao bude otkrivena i na ovakav način, kroz graditeljsko umeće koje je dao putem svojih slugu u prošlosti, sa akcentom na Josifa koji je ovu budućnost urezao i u kamenu, po reči samog Isusa Hrista koji kaže "AKO OVI UMUKNU - KAMENJE ĆE PROGOVORITI" što je odraz moderne biblijske arheologije.

SAMA MAGIJA
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire.

Neozbiljan si, jer ja sam VEĆ više puta demantovao tvoju tvrdnju o mojim navodnim osećanjima, i dao odgovor o osvedočenjima koja sam primao od Boga kao potvrdu ove istine o Božjem delovanju u ovom vremenu.
Laodikeja ja sam krajnje ozbiljan.
I bas zato kazem da ti nigde nisi naveo viziju , niti i jednu potvrdu za ove racunice od samoga Boga!

A ipak tvrdis da imas "osvedocenje", a to osvedocenje moze biti jedino po "osecaju" , nikako drugacije, (sto i tvrdis da jeste).

"Osecaj" Bozjeg odobravanja i vodjstva je svojstven svim Hriscanima, kao i glas Svetoga Duha, koji nas ispravlja.
To nikom nije strano, svi smo to doziveli.

Medjutim, taj osecaj - "unutarnji glas" nije dokaz da Bog podrzava sve nase izjave ili misljenja bez pogovora, vec znaci da je uz nas.

Jov je bio pravedan covek, imao je savrseni mir, pa su mu opet izjave bile pogresne i Bog ga zato ukorava!

Petar je bio sa Bogom i opet je gresio recima, vise puta, ukorio ga je Pavle.

Tako i u slucaju tebe, Bog ti daje mir, jer te voli i zeli da se spases, a ne zato sto podrzava apsolutno sve sto kazes.

Kada bi osecaji bili merilo, onda bi svako od nas bio u pravu, jer svi imamo taj osecaj , cak i Zaokret. Ali to nije slucaj, vec neko od nas gresi!

Nisu svi Jovovi tesioci bili u pravu osim Elijuja, iako su bili Bozji ljudi.

EGW je rekla, da mir i osecaj ljubavi nije dokaz Bozje podrske (imas citat), niti je osecaj da nas je on napustio dokaz da nije vise uz nas. Bog ne zavisi od nasih osecaja uopste.

Naravno da Bog ponekad podstice osecaje, ali ti osecaji su licno nasi, zato nas osecaji mogu prevariti!

Mnogo gresis kada se oslanjas na sopstvene osecaje bez dokaza.

Evo Mire, pronašao sam taj moj komentar, i u njemu se nalaze neki identični brojevi koje sam ja VEC pominjao u ovoj hronologiji koju sam iznosio.

Dakle, nista novo od onoga sto sam vec iznosio, a sto je sadrzano i u merama ove piramide, a što sam ja ranije računao.

Reći ću ti.
Čim sam pronašao ove podatke u vezi mera Keopsove piramide, odmah sam zapazio - da su one identične nekim ranijim računicama, u kojima su prikazani budući događaji.

Dakle, to je samo joj jedna pojedinost, koja potvrđuje one od ranije.

Ti ne sagledavas ovu verovatnocu svih povezanih elemenata, vec u startu kritikujes.


Laodikeja je napisao(la):

Naveo bih još jednu pojedinost koja ukazuje na ovu biblijsku istinu o pojavi proroka u poslednjem vremenu, koga Hristos opisuje kao onoga koji će doći u Duhu i sili proroka Ilije.

Naime, jedno proročanstvo koje je izrečeno u periodu između 18 i 19 veka govori - da se u velikoj ili Keopsovoj piramidi u Egiptu nalaze informacije o poslednjem vremenu, i o proroku koji treba da se pojavi na početku novog milenijuma, i da će se on pojaviti u zemlji koja će biti podeljena, i kojoj je to obećano.

Veliku ili Keopsovu piramidu, kao i neke druge poput Kefrenove i Mikenove piramide - konstruisao je veliki arhitekta, lekar, i prvi carev savetnik Imhotep, u bibliji poznat kao Josif, koga su braća prodala Egipćanima.

Ova ( kao i druge pomenute piramide ), sadrži tačne matematičke proporcije kosmičkih razmera - merene zemaljskim merama.
Njena visina iznosi 147 metara, a osnova piramide je duga 230 metara.
Zemlja od sunca je udaljena 147 milijardi kilometara.

Ako se od ove velike ili Keopsove piramide povuče linija koja je dužina srazmerna visini piramide pod uglom od 52 stepena u pravcu severnog pola - vrh piramide biće na Aljasci, a drugi kraj na platou Naca u Južnoj Americi.
Kada se iz središta osnove izračuna trećina ukupne visine trougla - ta tačka će biti 2.606 kilometara od osnove, negde u sredini okeana.
Tačno na ovoj liniji paralelno sa osnovom - nalazi se Beograd sa Srbijom ( kao zemlja iz gornjeg proročanstva koja će biti podeljena, i iz koje će se pojaviti najavljeni prorok koji će doći u Duhu i sili Ilijinoj - na početku novog milenijuma.

Rezime:

Visina velike ili Keopsove piramide 147 metara

- Od rođenja prvog vesnika crkve Adventista Ellen G White 1827 godine, do mog rođenja kao poslednjeg vesnika koji treba da najavi vreme kraja i Hristov drugi dolazak u slavi 1974 godine - prošlo je 147 godina.

- Od vremena kada je po biblijskom proročanstvu zver iz otkrivenja zadobila smrtnu ranu 1798 godine, do rođenja sestre moje majke 1945 godine, i ujedno kraja drugog svetskog rata - prošlo je 147 godina.

Visina Kefrenove piramide iznosi 143 metara

- Od vremena kada je po biblijskom proročanstvu zver iz otkrivenja zadobila smrtnu ranu 1798 godine, do vremena upoznavanja moje bake i dede i početka zajedničkog života 1941 godine - prošlo je 143 godine.

Visina Mikenove piramide iznosi 66 metara:

- Od Tungunske katastrofe 1908 godine, do mog rođenja 1974 godine - prošlo je 66 godina.

- Od rođenja sestre moje majke 1945 godine, i ujedno kraja drugog svetskog rata, do početka izlivanja Božjih sudova na zemlju 2011 godine - prošlo je 66 godina.

U ovome se pokazuje Božji neverovatni plan - da budućnost koju je on zacrtao bude otkrivena i na ovakav način, kroz graditeljsko umeće koje je dao putem svojih slugu u prošlosti, sa akcentom na Josifa koji je ovu budućnost urezao i u kamenu, po reči samog Isusa Hrista koji kaže "AKO OVI UMUKNU - KAMENJE ĆE PROGOVORITI" što je odraz moderne biblijske arheologije.

Laodikeja, to nista ne dokazuje, ja takve podudarnosti mogu izvuci i iz crtanog romana. To su ljudi i radili.

To ne znaci nista, sem ako nemas viziju ili nemas direktni dokaz da je Bog to i rekao, oslanjanje na osecaje nista ti ne vredi!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ti baš imaš čudnu nauku, priznajem da je Mire kod ovog upravu.

100% upravu.

Ne, nego vi ništa ne razumete, i ne pokušavate da da razumete, već ste sebe zaključali u bibliju, Boga okovali lancima, i ništa vas drugo ne zanima, i to činite tako providno - da vas reč Božja i Duh proroštva svrstava u onu grupu za koje su i napisana otkrivenja u odnosu na ovo neverstvo.

Vas čak ni ne zanima suštinska Božja poruka zapisana u njegovoj reči, već da svesno tavorite u formalizmu vere, i najgorem obliku licemerstva koje glasi "GOVORI ALI NE ŽIVI"

Bitna je poruka koju Bog danas iznosi, a ne ja ili bilo koji čovek, ali to vas ne zanima, jer vi čak učite "da će čovek Hrišćanin grešiti kroz ceo život" i ako biblija i Duh proroštva govore - DA ČOVEK TREBA DA BUDE OČIŠĆEN OD SVAKOGA GREHA, I DA NI JEDNOM MIŠLJU NE SVRĆE NI LEVO NI DESNO" jer u suprotnom - neće ni ući u carstvo nebesko.

Zato će sam Bog uskoro intervenisati, i tada neće biti mogućnosti za neverstvo niti kalkulaciju.

Moja savest je po svemu mirna.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ne, nego vi ništa ne razumete, i ne pokušavate da da razumete, već ste sebe zaključali u bibliju, Boga okovali lancima, i ništa vas drugo ne zanima, i to činite tako providno - da vas reč Božja i Duh proroštva svrstava u onu grupu za koje su i napisana otkrivenja u odnosu na ovo neverstvo.

Ajd budi razuman pa nam reci kakve veze ima tvoja baba, moja baba sa tim što je prorečeno, mislim na rođenje jer se ljudi rađaju i niko njihove godine rađanja ne povezuje sa tim?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Eto, upravo tvoje nerazumevanje povlaci ovakvu vrstu pitanja.

Ja sam vec na njega odgovorio.

Dakle, odgovor je - da Bog planira dogadjaje, i predodredjuje zivote i zivotne prilike onih ljudi i zajednica, iz kojih treba da se pojavi Ilija.

Tako je on predodredio njihovo rodjenje, i sve u njihovom zivotu.

Evo mog odgovora sa druge teme.

Ovi vremenski odseci sadrže događaje sa tačno navedenim datumima, koji ukazuju na sledeće ( navedeni su datumi događaja ):

1. NA KOM PODRUČJU ĆE BOG PODIĆI CRKVU POSLEDNJEG VREMENA.

1776
- deklaracija o nezavisnosti Amerike.
1827 - rođenje Ellen White.
1844 - 1890 - podizanje crkve poslednjeg vremena, i pozivanje Ellen White za službu, kao i misija crkve.
1915 - smrt Ellen White

2. KO JE JEDAN OD ONIH KOGA ĆE BOG PODIĆI ZA POSLEDNJE DELO PROBUĐENJA I REFORME CRKVE NAKON 1890 GODINE, I NA KOM PODRUĆJU ĆE ON BITI PODIGNUT.

1901, 1922, 1936, 1941, 1948, 2013 - rodoslovsko koleno i predodređenost događaja iz ličnog života i života porodice.
1974 - rođenje.
1989 - početak traganja za istinom.
1993 - dolazak u Božju crkvu.
2000 - krštenje.
2001 - podizanje reformnog pokreta.
2004 - pozivanje na službu.
1389, 1804, 11914, 1918, 1941 - 45, 1980 - godine koje pokazuju podrucje na kome će se odigrati pojedini istorijski događaji, i pojaviti odredjene licnosti - kao pokazatelji Božjeg proviđenja na kom podrucju će biti podignut reformni pokret, i pozvani oni koji ce raditi na probudjenju i reformi Bozjeg naroda.

3. OSTALI DOGAĐAJI SA DATUMIMA:

2008 - konačno odbacivanje dela i onih koji su pozvani na službu probuđenja i reforme crkve, i njihovo odbacivanje od strane Boga.
2011 - početak izlivanja sudova Božjih na planetu zemlju vidljivim znakovima u prirodi.
2014 - izlivanje sudova na području Srbije, koji su najavljkeni proročkim otkrivenjem, i ispunjenje nekih drugih pojedinosti - takođe datih kroz proročko otkrivenje.
2018 - završetak perioda datog za probuđenje i reformu.

Ovim je Bog dao pečat na ono što je prethodno učinio, potvrdivši i na ovaj način svoje današnje namere i ciljeve, kako sa njegovim narodom onoga vremena 1844 - 1890 godine, tako i sa budućim naraštajima nakon ovog perioda - na spasenju svog naroda, i ovog sveta.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Eto, upravo tvoje nerazumevanje povlaci ovakvu vrstu pitanja.

Ja sam vec na njega odgovorio.

Dakle, odgovor je - da Bog planira dogadjaje, i predodredjuje zivote i zivotne prilike onih ljudi i zajednica, iz kojih treba da se pojavi Ilija.

Tako je on predodredio njihovo rodjenje, i sve u njihovom zivotu.

Ako sam dobro skužila , znači tisi taj iz svoje obitelji , koji treba navjestiti dolazak Ilije , ili tako nešto slično . Ispravime ako grešim

Ljepi pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ne, nego vi ništa ne razumete, i ne pokušavate da da razumete, već ste sebe zaključali u bibliju,

A usta treba da se zakljucamo, jel treba da slusamo nesto suprotno njoj?

Sad vise nemas "solu scripturu", bavis se bapskim gatalicama.
Boga okovali lancima,

Pa ti si Boga okovao lancima, jer govoris u njegovo ime, a on ti nista nije javio.
i ništa vas drugo ne zanima, i to činite tako providno - da vas reč Božja i Duh proroštva svrstava u onu grupu za koje su i napisana otkrivenja u odnosu na ovo neverstvo.

Pa tebe "Duh prorostva" svrstava u one "koji se vode svojim osecajima", sto je nazvala pogresnim!

Rekao sam ti.

Nisi ti nikakav naslednik EGW niti Ilija, kad se njenim recima suprotstavljas.
Vas čak ni ne zanima suštinska Božja poruka zapisana u njegovoj reči, već da svesno tavorite u formalizmu vere, i najgorem obliku licemerstva koje glasi "GOVORI ALI NE ŽIVI"

Sad si nas nazvao "gresnicima", a sebe prozivas "svecem", eto dokle ide tvoja umisljenost!

Bitna je poruka koju Bog danas iznosi, a ne ja ili bilo koji čovek, ali to vas ne zanima, jer vi čak učite "da će čovek Hrišćanin grešiti kroz ceo život" i ako biblija i Duh proroštva govore - DA ČOVEK TREBA DA BUDE OČIŠĆEN OD SVAKOGA GREHA, I DA NI JEDNOM MIŠLJU NE SVRĆE NI LEVO NI DESNO" jer u suprotnom - neće ni ući u carstvo nebesko.

Niko nije rekao da obracen covek "namerno nastavlja da gresi", on se bori protiv greha, ali ponekad i poklekne.

Ti ne znas vise ni sta pises, i nisi svestan kolicine zabluda u kojima si.

Zato će sam Bog uskoro intervenisati, i tada neće biti mogućnosti za neverstvo niti kalkulaciju.

Zar nije trebao intervenisati 2011.?

Najavljivao si ti sve i svasta pa se nista nije ispunilo. Nemas ni jedno ispunjeno prorocanstvo. A zna se kako se proverava prorok po adventizmu, verovatno ne ispunjavas uslove ni iz danila.

I kakve veze ima moja baba, tvoja baba, ili drug Tito sa onim sto je proreceno. Tripo te je dobro pitao.

Moja savest je po svemu mirna.

I ubica ubije pa je miran. A to ne znaci da nije kriv. Opet se vodis svojim "osecanjima".
 
Natrag
Top