Član
Učlanjen(a)
04.01.2011
Poruka
886
Da li neko ima ili je nekad koristio Mac?Ako jestre,da li ste zainteresovani da podelite vase misljenje.....
Evo ih neka pitanja na koja bih voleo da mi odgovorite:
1.Da li je istina da se brzo kvari(cuo sam na nekim forumima)
2.Za koga je vise namenjen(po vasem misljenju) za gamere ili poslovne korisnike
3.Vase misljenje o Mac
:D
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2009
Poruka
12
Da li neko ima ili je nekad koristio Mac?Ako jestre,da li ste zainteresovani da podelite vase misljenje.....
Evo ih neka pitanja na koja bih voleo da mi odgovorite:
1.Da li je istina da se brzo kvari(cuo sam na nekim forumima)
2.Za koga je vise namenjen(po vasem misljenju) za gamere ili poslovne korisnike
3.Vase misljenje o Mac
:D

Ja godinama koristim Mac i pokusat cu da ti odgovorim na pitanja:

1. Ne znam o kakvim masinama i kvarovima se radi i o cemu si citao na drugim forumima; za mene vazi: moj prvi comp bio je Mac a i slijedeci ce biti. 1996 sam kupio prvi Mac i dobro me je sluzio sve do 2002. Taj drugi funkcionise i sada... Sada imamm iMac-a i odusevljen sam. Jako je tih a monitor je strava. Bio sam isprobao Eizo monitor Flat screen ali nije ni izbliza tako dobar. Samo sam jednom imao problema s njim, ali se sve relativno brzo rijesilo - sa eksternim HD i back-up preko intergriranog programa "time machine" mozes brzo da rekonstruises sistem; nedostatak je naravno da su opravke (ako dodje do problema) relativno skupe; imas mali milion ljudi koji i privatno popravljaju computere, ali se skoro niko ne bavi Mac-om; moj utisak je: to su masine za koje ne traba puno da maris, nego samo sjedni za stol i upali; kvarove on ne poznaje i nadam se da cu sa mojim trecim Mac-om samo potvrditi iskustva sa prethodna dva koji su sluzili bez greske

2. Na ovo ti pitanje ne mogu odgovoriti kako valja, jer ja nemam nikakvog iskustva sa igrama na Mac-u. Izbor igara za njega se u medjuvremenu popravio, ali se ne moze porediti sa Win izborom igara; Cini mi se da je Mac za gamer-e preskup; ja ga koristim za DTP i crtanje i za to je kao stvoren; prije su ga koristili vecinom graficari, ali je postao sve popularniji i za "normalne" usere, jer imas dosta programa vec instaliranih;

3. Ponovit cu ovdje sto sam napisao i pod 1. = za mene je to masina za moj posao bez konkurencije; u firmi imam i Win comp i mogu cini mi se porediti; Mac je po mom misljenju jednostavniji jer je intuitivniji, mada je Win 7 postao prilicno slican; za viruse gotovo da i ne marim; oprezan sam i imam anti-virus program za njega i sve sto skinem sa interneta prvo se kontrolise, ali do sada sam samo jedan jedini put dobio upozorenje na trojanca; Mac-a mogu iskreno preporuciti ako se hoces baviti grafikom; za nekoga ko se bavi muzikom ili filmovima on je izgelad takodjer jako dobar izbor; ako imas roditelje ili zenu koji se bas i ne razumiju u computere, lakse ce se snaci sa Mac-om nego sa Win-om

Eto toliko od mene. Bas sam radoznao kakva su iskustva drugih korisnika
Pozdrav ;)
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2011
Poruka
886
Hvala sto si podelio svoje iskusto i misljenje!Sto se tice kvarova,cu sam da se ekran cesto kvari ili ceo Mac crkne,ali izgleda(koliko sam razumeo iz tvog posta) da je to trac(to su izgleda rekli oni sto koriste samo najbolje(po njihovom misljenju) a sve sto nemaju je krs)Na drugo pitanje sam ocekivao takav odgovor(da je za gamer-e preskup)....:yea:......
 
Natrag
Top