Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
pozdrav.
imam problem sa klizanjem zadnjeg kraja automobila.u zadnje vreme na ovom jesenjem vremenu i na blago klizavom kolovozu imam problem sa klizanjem zadnjeg kraja.
radi se o automobilu opel astra g karavan, naravno auto je prednja vuca.
sve cesce mi se desava da osetim da mi zadnji kraj sve vise bjezi,pa me interesuje kako da provjerim u cemu je problem.
na sva cetiri tocka imam gume tigar zimske 195/60-15.
sto se tice prednjih tockova,promenuo sam amortizere pre godinu dana, opruge pre 2 meseca, gume pre mesec.

stoo se tice zadnjih tockova: gume su lose, amortizeri i opruge isto su losi.
gume cu da zamenim sutra odma, a interesuje me da li je moguce da ovaj moj problem prouzrokuju losi amortizeri.
jer prosle godine nisam imao problem a isto sam imao lose gume nazad.
osjetim da se auto ljulja kada ulazim u krivinu na suhom putu,pa kontam da su mi amortizeri jako losi
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2011
Poruka
336
Zaljuljaj zadnji kraj vozila, ne valja kad mnogo ljulja kao ni kada je auto 'kao kamen'. Neispravni amortizeri i ogibljenje vrlo utiču na stabilnost zadnjeg dela auta, a kad se tome dodaju i loše gume - eto nevolje u najavi. Kad auto bočno proklizava onda su u pitanju gume ali ni najbolje gume ne mogu da održe kontakt sa podlogom ukoliko su amortizeri loši pa cela karoserija odskakuje. Moja preporuka bi bila jako pažljiva i mirna vožnja na otvorenom putu, dok se ne prikupi nešto para da se delovi izmenjaju i kupe neke, makar i polovne gume.
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
gume sam kupio nove nazad,tigar zimske potpuno nove.malo je stabilni sada,ali opet sam nesiguran,opruge su mi lose nazad jer kad sede4 putnika u auto dosta legne zadnji deo.a kad sam ja sam u autu po krivinama osetim da mi se zadnji kraj nekako cudno uvija i mrda ,sa novim gumama,neosetim da klize nego da se nekako uvija posle mog manevra volanom.
takvo uvijanje sam osecao prije na istom autu ali samo pri vecim brzinama 100km/h i preko,a sad to isto osecam na 70km/h
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2011
Poruka
336
Nemoj da se zezaš sa tim autom na većim brzinama, ako je nazad otišao neki od delova ogibljenja onda to može da bude ozbiljno i opasno. Ovako, ukoliko su otišli amortizeri, slabi gibnjevi, opruge, to ti je kao kad bi ti stao na dve polunaduvane lopte za plažu i pokušao stabilno da hodaš ili trčiš. Svaka bolje opremljena prodavnica amortizera ima jedan prost uređaj kojim se provera njihova ispravnost, mislim da bi morao da kreneš od njih.
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
zivim u malom mestu i koliko sam informisan tog uredjaja nema kod mene ,a znam o cemu se radi gledao sam na internetu.
vozim sad znatno opreznije i sporije,nemam sad novaca za to,treba mi oko 250e da zamijenim opruge i amortizere i to neke srednje klase.kupio sam 4 zimske gume i set aluminiumskih felgi za ljeto to me kostalo oko 300eura.na prolece dok bude nesto para.
a znaci opruge i amortizeri moguce da su krivi za sve?
prednje sam menjao ljetos.
da li jos moze biti nesto?
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2011
Poruka
336
Naravno, najjednostavnije je da odeš do mehaničara i da on pogleda, sve ovo su nagađanja ali meni liči na ogibljenje-amortizere koji ne vrše posao pa zadnji deo pliva samo na oprugama i gibnjevima. Skokni do nekog mehaničara, pusti felge, to je šminka, ovo ti je bitno. Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
pa to sam i pogresio,trebao sam felge posle kupit ,ali su mi ove iskrsle povoljno,naravno standardne su nisam nista budzio.
a i kupio sam 4 nove zimske gume ,pa sam konto moram kupit felge da nesjebem nove zimske kad sunce izadje.
oke. icu kod majstora pa cu javiti sta je bilo, hvala ti prijatelju
 
Natrag
Top