Ljudi pomagajte!!!

Član
Učlanjen(a)
14.04.2012
Poruka
3
Ja se izvinjavam ako je tema već otorena ili ako je nisam smestio gde treba, ali mi očajnički treba pomoć, i neki odgovori...

1. Imam laptop (FujitsuSimens), neznam mnogo o delovima. Laptop je star skoro tri godine, nije toliko korišćen, i kada jeste to su bile sitnije stvari u pitanju... a kada sam krenuo da ga koristim maltene za sve, počeo je da se gubi... Prva stvar koja se desila je to što se restartovao svaki put dok sam na netu, kako udjem na neki sajt(ne na svaki, samo neke) pojavi se plavi ekran sa nekim silnim slovima i restartuje se. Kada se to desavalo imao sam XP SP3. i Onda sam odlučio da ubacim Windows 7. Ali pošto je na laptopu neki usrani čitač, nije hteo da mi učita CD sa Windows 7, pa sam ja instalaciju prebacio na fleš i odatle instalirao, maltene dogradio Windows 7 na XP. I kada se instalirao radilo je normalno, i onda se par puta tako restartovao (kao što sam već naveo), i onda nadjem na netu da ima neka opcija da se to isključi, i isključim ja to, on se posle restartovao jednom u 2 meseca, i to kako kad... I prekjuče ja skidao neke filmove, i sve radilo super, i kako sam krenuo da ga ugasim, on tražio neke updejtove, i ja ih prekinem... Kada sam ga sledći put upalio, radio je normalno, i u donjem desnom uglu mi se pojave neki zahtevi za updejtove, kao nešto kritično i mora da se updejtuje, i ja updejtujem, i kad je zaršio podigne se sistem i kreću da izleću greške za sve živo što je bilo ubačeno u komp... I ja isključim ta obaveštenja o greškama, i krenem u My Computer, i krenem da udjem u Disk D, i on izbaci grešku "Windows explorer has stop working" tako nešto, i ima opcija restart program, i ja išao na to restart program, i kao on se vrati na desktop, i ponovo ja na disk D, kad on opet. I tako gde god da hoću da udjem u folder ili nešto u startu on to izbaci i ne može, jedino sam mogao na net i ono samo mozzilu i chrome mi je dao da uključim, sve ostale programe nisam mogao. Dešavalo se da se pri paljenju zakoči, pa sam morao bateriju da vadim. I onda uzmem da reinstaliram sa XP SP2. D disk nikad ne brišem pošto mi je tu maltene sve. I ja dok sam delio particije, obrišem samo C disko i samo C i formatiram, D nisam ni pipnuo, i kada se konačno završila reinstalacija, ja udjem u disk D, kad ono nema ničega sto sam pre imao, samo neki kao backup starog sistema tipa downloads, i jos neke gluposti, i popizdeo sam, i ajde nekako se oladim, i krenem sa instaliranjem programa, i kad me više smorilo ja da ga ugasim on neće i ja ga ugasim na dugme i ostavim ga... I ponovo ja uradim reinstalaciju sa drugim XP-om isto SP2 samo drugi CD. I navodno sve radi kako treba, i kada sam se ponadao on ponovo neće da se ugasi.... MOLIM ZA POMOĆ... I DA JEDNA JAKO ČUDNA STVAR JE TO, ŠTO JE POSLE 2 REINSTALACIJE, KADA SAM UŠAO U MOZZIL-U, I KRENUO NA FORUM, SLOVA SAJTA SU BILA LJUBIČASTE BOJE, ZNATE KAD PAMTI ONO GDE STE BILI (na kom sajtu) PA OSTANE LJUBIČASTO. NIJE MI JASNO NA KOJI TO FAZON, POŠTO JE REINSTALIRAN 2 PUTA.... I JOŠ JEDONM VAS PREKLINJEM ZA POMOĆ...... HVALA...:assassin:
 
Član
Učlanjen(a)
27.10.2009
Poruka
358
Dešavaju ti se čudne stvari! Prvo to bezrazložno restartovanje, na xp- sp3, znači da si morao nešto poremetiti ili ti je jednostavno neki hardverski problem. Drugo nadogradnja xp na win7 !?? Tu si trebao ići čistu instalaciju, mislim da je win7 dosad najstabilniji OS. Onda si pustio te nadogradnje, koje su uglovnom više smetnja nego što pomažu. Nadogradnja se ne smije prekidati, ti si je prekinuo. Onda mi nije jasno to sa particijama, sa kojim si program formatirao, odnosno djelio te particije. Ako nisi stručan u tome nije čudno što si ostao bez podataka.
Preporučam ti isto kao i ocalinko samo pripazi na ove detalje, ja bih instalirao win7 ako imaš najmanje 1 Gb memorije, ako nemaš onda xp sp3, to su ti dva najbolja OS. Idi na čistu instalaciju i ne bi trebalo biti problema, usput pregledaj da li ti u laptopu ima prašine jer moguće je da ti zbog lošeg hlađenja dolazi do pregrijavanja i onda se restartuje!? Nadam se da će ti bar nešto biti od koristi!
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2011
Poruka
886
Slazem se i sa ocalinkom i olipetrovicem.....mada ja najvise sumnjam na pregrejavanje ili je otisla neka komponenta......
 
Član
Učlanjen(a)
28.07.2012
Poruka
15
Izvinjavam se sto upadam,kako si namestio? I šta si namestio ako nije tajna.
Prvenstveno ispitaj HDD sa programom MHDD.
Upustvo je pored fajla.
Drugo istestiraj radnu memoriju sa Memtest86+
Ako i pored ova dva testa sve bude uredu instaliraj operativni sistem koji najviše odgovara tvojoj konfiguraciji,učitaj najnovije drajvere i na kraju ubaci samo osnovne programe.
Upravljacke programe predlažem da skineš sa sajta proizvođača maticne ploce pre kretanja u instalaciju operativnog sistema.
POZDRAV::::::::
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top