Ljudi molim vas za pomoć !!!

Član
Učlanjen(a)
19.03.2010
Poruka
49
Ljudi ako možete da mi pomognete oko ovih zadataka, bio bih vam veoma zahvalan. O čemu se radi? Radi se o tome da sam apsolvent, a da mi je ovo zadnji ispit koji vučem još iz druge godine. U pitanju je predmet Programiranje. Poslaću vam prvi zadatak koji sam uradio ali mi za prolaz trebaju makar 2 urađena. Svaki put dobijem ista pitanja i neće pa neće, pa reko da se ovde svim ljudima dobre volje obratim. Ispod vam dajem sliku zadataka, radi se o programu Visual Basic.

Poslaću vam kod prvog zadatka, pa eto da mi ujedno vi prekontrolišete i taj prvi, mada mislim da je dobar i ako možete makar oko jednog zadatka da mi pomognete bio bih vam do neba zahavala ! Pozdrav za sve ljude dobre volje!








Dim broj As Single

broj = TextBox1.Text




If broj Mod 2 = 0 Then
Label1.Text = "Broj je deljiv sa dva"
Else
Label1.Text = "Broj nije deljiv sa dva"
End If


If broj Mod 3 = 0 Then
Label2.Text = " Broj je deljiv sa tri"
Else
Label2.Text = " Broj nije deljiv sa tri"
End If



If broj Mod 5 = 0 Then
Label3.Text = " Broj je deljiv sa pet"
Else
Label3.Text = " Broj nije deljiv sa pet"


End If

If broj Mod 7 = 0 Then
Label4.Text = " Broj je deljiv sa sedam"
Else
Label4.Text = " Broj nije deljiv sa sedam"


End If

Molim one koji znaju da mi kažu da li je i ovaj prvi zadataj dobar. Poz ljudi. Samo 6 da dobijem pa da slavim-o! :)



programiranje.jpg
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.03.2010
Poruka
49
Ljudi, da li je moguće da se niko ne bavi Visual Basicom Ako neko zna, želi i može da mi pomogne neka mi se javi. Platiću mu naravno ! Ne očekujem da mi niko uradi to za džabe.
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2011
Poruka
886
Sto se tice Vb mozes pitati(preko privatnih poruka) boki71....on je radio u Vb.....ja koliko vidim zadatci su bas laki(pre sam koristio Vb pomalo,ali sam sve zaboravio)...
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
odgovorio sam ti na email kako si mi trazio, a za one koje zanima dacu isti odgovor, prvi zadatak ti je dobar samo taj kod koji si napisao postavi u komando dugme kako bi radio, a evo kod za drugi zadatak:

Dim a As Integer
Private Sub Form1_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load
a = 0
End Sub

Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
a = a + 1

If a = 5 Then
Me.BackColor = Color.Blue

End If
End Sub

za treci i cetvrti zadatak nemam vremena da ih uradim, rado bi al ne mogu jednostavno stici, kad budem imao postavicu kod i za njih
 
Član
Učlanjen(a)
26.07.2012
Poruka
455
Evo kako bih ja to rešio:

Zadatak br.3

Na formu moraš postaviti jedan TextBox u koji ćeš upisivati brojeve, kada stisnes Enter u istom TextBoxu bi ti se trebao prikazati rezultat. Evo koda:

Public Class Form1

Private Sub TextBox1_KeyPress(ByVal sender As Object, ByVal e As System.Windows.Forms.KeyPressEventArgs) Handles TextBox1.KeyPress

Dim DuzinaBroja, Zbir As Integer
Zbir = 0

If e.KeyChar = Microsoft.VisualBasic.ChrW(Keys.Return) Then
DuzinaBroja = Len(TextBox1.Text)
For i = 0 To DuzinaBroja - 1
Zbir = Zbir + Val(Mid(TextBox1.Text, i + 1, 1))
Next i
TextBox1.Text = Zbir

End If

End Sub

End Class



Zadatak br.4

Na formu moraš postaviti jedan ListBox i jedan komandni taster koji će aktivirati punjenje ListBoxa.

Evo koda:


Public Class Form1

Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click


For i = 65 To 90 ' Ascii znakovi od A (65) do Z(90)
ListBox1.Items.Add(Chr(i)) ' Items.Add - puni listbox, Chr - pretvara Ascii u slova
Next i


End Sub
End Class


Nadam se da si ukapirao, sretno na ispitu!

Pozdrav!!!
 
Član
Učlanjen(a)
26.07.2012
Poruka
455
U 2. zadatku ti nedostaje još jedan komandni taster koji vraća sve na početno stanje i trebaš dodati ovaj dio koda, pored toga mislim da bi u Button1 trebalo da stoji Me.BackColor = Color.Red


Private Sub Button2_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button2.Click

Me.BackColor = Color.LightGray
a=0
End Sub

Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.03.2010
Poruka
49
Evo kako bih ja to rešio:

Zadatak br.3

Na formu moraš postaviti jedan TextBox u koji ćeš upisivati brojeve, kada stisnes Enter u istom TextBoxu bi ti se trebao prikazati rezultat. Evo koda:

Public Class Form1

Private Sub TextBox1_KeyPress(ByVal sender As Object, ByVal e As System.Windows.Forms.KeyPressEventArgs) Handles TextBox1.KeyPress

Dim DuzinaBroja, Zbir As Integer
Zbir = 0

If e.KeyChar = Microsoft.VisualBasic.ChrW(Keys.Return) Then
DuzinaBroja = Len(TextBox1.Text)
For i = 0 To DuzinaBroja - 1
Zbir = Zbir + Val(Mid(TextBox1.Text, i + 1, 1))
Next i
TextBox1.Text = Zbir

End If

End Sub

End Class



Zadatak br.4

Na formu moraš postaviti jedan ListBox i jedan komandni taster koji će aktivirati punjenje ListBoxa.

Evo koda:


Public Class Form1

Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click


For i = 65 To 90 ' Ascii znakovi od A (65) do Z(90)
ListBox1.Items.Add(Chr(i)) ' Items.Add - puni listbox, Chr - pretvara Ascii u slova
Next i


End Sub
End Class


Nadam se da si ukapirao, sretno na ispitu!

Pozdrav!!!

Hvala druzhe ! Mnogo si mi pomogao !!!
 
Član
Učlanjen(a)
19.03.2010
Poruka
49
odgovorio sam ti na email kako si mi trazio, a za one koje zanima dacu isti odgovor, prvi zadatak ti je dobar samo taj kod koji si napisao postavi u komando dugme kako bi radio, a evo kod za drugi zadatak:

Dim a As Integer
Private Sub Form1_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load
a = 0
End Sub

Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
a = a + 1

If a = 5 Then
Me.BackColor = Color.Blue

End If
End Sub

za treci i cetvrti zadatak nemam vremena da ih uradim, rado bi al ne mogu jednostavno stici, kad budem imao postavicu kod i za njih

Hvala i tebi druzhe, dobio sam mail :) Hvala jos jednom !
 
Član
Učlanjen(a)
19.03.2010
Poruka
49
Momci, samo da vam javim da sam položio ispit, 6 tica zaključena. Vaš sam večiti dužnik !!! Ako ste iz NS-a, javite mi se u inbox da odradimo neko piće, nešto...Hvala još jednom !!!
 
Natrag
Top