Ljudi krajnosti...

Član
Učlanjen(a)
03.12.2009
Poruka
5.036
...ne znam kako bi ih drugačije nazvala.

Mislim na one koji osuđuju sve ono što nije onako kako oni misle da treba ili nije onako kako to oni rade a pri tome greše.

Primer - vernik koji pun mržnje posmatra ateistu koji je lišen svake vrste greha,
nepušač koji ne podnosi pušače a ubija se od alkohola...

Da li je moguće da neko toliko ne vidi sebe i svoje greške a da pri tom osuđuje druge za sve i svašta? Uvek prvi i najglasniji?

Šta mislite o takvima?
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ne znam baš da li bi se ovakvi ljudi koje opisuješ mogli nazvati ljudima krajnosti, ili bi primjerenije bilo da se nazovu ljudima nedoslednosti, odnosno neprincipijelnosti. Kako god, to su ljudi kojima manjka elementarna objektivnost i koji uvijek racionalizuju i svoje i tuđe postupke, naravno, uvijek na štetu drugoga.
Takve osobine kod ljudi se ubrajaju u ljudske mane.
 
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Primer - vernik koji pun mržnje posmatra ateistu koji je lišen svake vrste greha,
nepušač koji ne podnosi pušače a ubija se od alkohola...


Čoveku je uvek lakše da vidi tuđe nedostatke nego svoje. A može i ono....Nečija nesreća, je tuđa sreća...
Zapravo, uvek je tuđi problem veći i uvek je tuđa greška veća, a sve da bi opravdali sebe...
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Čoveku je uvek lakše da vidi tuđe nedostatke nego svoje. A može i ono....Nečija nesreća, je tuđa sreća...
Zapravo, uvek je tuđi problem veći i uvek je tuđa greška veća, a sve da bi opravdali sebe...
To je ono što se u psihologiji zove racionalizacija. (Kiselo grožđe i slatki limun)

Kiselo grožđe: kad ne možete da dobijete ulaznicu na neku ekskluzivnu zabavu, kažete sebi: "Nema veze, tamo ionako idu smo snobovi i malograđani."

Slatki limun: kad dobijete otkaz u preduzeću radi slabog rada, kažete sebi: "Baš dobro, bar ću sada imati vremena da potražim neku bolju firmu."
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top