Ljubav na šesti pogled

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.996
Ljubav na šesti pogled

Da bi potencijalni partner privukao ženu, moraju da joj se dopadnu njegov izraz lica, miris i gestikulacija... A da bi uopšte shvatila da li joj se bilo šta od toga dopada, potrebno joj je da ga šest puta pogleda

5 ljubav_620x0.jpg
Prvi pogled traje oko 5 sekundi i za to vreme žena gleda boju očiju i izraz lica

Britanski naučnici tvrde da se romantične ideje o ljubavi na prvi pogled možda i događaju, ali samo muškarcima!

Kada su žene u pitanju jedan pogled ne otkriva mnogo, već im je potrebno minimalno 6! Tvrde i da je sada i naučno dokazano kako funkcioniše "ljubavni mehanizam" kod lepšeg pola.
Da bi potencijalni partner privukao ženu, moraju da joj se dopadnu njegov izraz lica, miris i gestikulacija...
A da bi uopšte shvatila da li joj se bilo šta od toga dopada, potrebno joj je da ga šest puta pogleda, što vremenski iznosi oko 45 sekundi!
Prvi pogled traje oko 5 sekundi i za to vreme žena gleda boju očiju i izraz lica, zatim sledi drugi pogled, u trajanju od 10 sekundi, kojim procenjuje stil, garderobu i urednost.

Treći koji traje 5 sekundi fokusiran je na njegovu kosu, četvrti je usmeren na njegove ruke, dok peti ide ka cipelama. Šesti i poslednji, koji će proceniti da li je on potencijalni partner, traje oko 15 sekundi i ženi služi kao "završni skener".
Tada ona posmatra ponašnje, hod, gestove, neverbalnu komunikaciju...

(Večernje novosti)
 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
...boja očiju, izraz lica,stil,garderoba,urednost,kosa,ruke,cipele,ponašanje, hod, gestovi, neverbalna komunikacija ... to sve žena proceni za samo 45 sekunda? A gde vam se to, baš toliko, žuri? Nije ni čudo šta se toliko žena zezne pa posle kukaju, nesrećne u braku. Vidi, vidi ... u 45 sekundi donose odluku a mene danima,neke i sedmicama,zamajavaju, kao oće-neće, da nebi slučajno ja pomislio kako je "laka ženska" jer je pala na brzaka, pa sad oće, pa neće, pa još je rano, pa kao ne poznamo se još dovoljno, pa svašta nešto dok se ja ubijam obletavajuć je, a ona odlučila još davno,odma u prvih 45 sekundi ... ko bi reko ... Kolko puta su mi znale reći. "Vama (muškarcima) je na pameti samo ona stvar!", prave se fine a vamo glumataju danima,neke i sedmicama, kao neodlučne, a odlučile davnih dana i to ne jednom, nego čak šest puta i sve u 45 sekundi ...
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.996
Neke stvari se vide odmah. To je to što se spazi u 45 sekundi, a to su uglavnom stvari koje nam toliko smetaju, da radije ništa ne bismo ni počinjale.
Ali mislim da ne gledaju tako samo žene. Radite to i vi, samo su vam kriterijumi uglavnom malo blaži nego nama, i ne primećujete tako sitne detalje.
 
Natrag
Top