Ljubav jača od krize

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Modriča: Ljubav jača od krize







Danas se najčešće može čuti da je teško, da se ne može živeti, da je teško imati i jedno dete, a kamoli šestoro. Mnoge višečlane porodice jedva sastavljaju kraj s krajem. Međutim, Rada i Mirko Janković iz Modriče i njihovo šestoro dece, Dražen, Danijela, Marina, Luka, Damjan i Milijana, to demantuju i pokazuju da ljubav, zajedništvo, skromnost... grade porodicu za primer.

Jankovići smatraju da je najveća sreća biti zdrav, a da se ono najosnovnije što je potrebno za život, uz rad uvek može obezbediti.


reg-modrica-jankovici_620x0.jpg



- U vremenu u kome živimo čovek bi trebalo da bude zadovoljan ako ima najosnovnije za život, sve ostalo je luksuz. Tvrdi se da država treba da povede više računa o višečlanim porodicama, međutim ja smatram da sami moramo više da radimo a manje da kukamo. Uloga majke je najveća, najvrednija i najhumanija na svetu - kaže glava porodice Mirko Janković inače inženjer poljoprivrede.

Najstariji sin Dražen završava biologiju, a drugorođena Danijela je student farmacije u Banjaluci. Ostalih četvoro dece Marina, Luka, Damjan i Milijana su osnovci, ali će i oni, kada dođe vreme da studiraju, odabrati fakultete koji će biti u funkciji razvoja pčelarstva, koje je porodični biznis.

U porodici Janković kažu da Marina ima 12 godina i da je najemotivnija. Ona je to i pokazala porukom koju jeuputila porodicama koje imaju samo jedno ili dvoje dece.

- Moju braću i sestre podjednako bezgranično volim. Srećna sam što nas ima ovoliko, brinemo se jedni o drugima i pomažemo se. Mislim da bi u svakoj porodici trebalo da ima više dece i da svi oni osete ono što mi osećamo jedni prema drugima - napisala je Marina.

Na pitanje kako žive u vreme ove krize, Jankovići se ne žale jer vredno i pošteno rade i zadovoljni su onim što imaju. Žive od uzgoja pčela, proizvodnje meda i lekovitih proizvoda od meda.

- U Dugom Polju, mom rodnom selu, imamo 120 košnica pčela. Pravimo pčelinje proizvode, a bavimo se i proizvodnjom lekovitog bilja i kupinovog vina. To je odgovoran, ali divan i umirujući posao u kojem svi uživamo. Čak i naša deca imaju svoje košnice o kojima brinu - pričaju Rada i Mirko.

Mirko naglašava da uskoro namerava da proširi posao i da će se to desiti kada Dražen završi biologiju, a Danijela farmaciju.



Izvor:
Novosti.rs

 
Natrag
Top