Linux kompatibilnost

Član
Učlanjen(a)
01.05.2011
Poruka
5
Posto nameravam da predjem na neku od linux distribucija zanima me nekoliko stvari u vezi kompatibilnosti sa windows-om i programami...

Pre svega me zanima kakav je linux sto se tice muzicke obrade, da li na njemu radi Magix Music Maker, GuitarRig, Guitar Pro? Da li u Linuxu postoji zamjena za takve programe?

Kakav je linux sto se tice obrade fotografija?
Da li u Linux-u mogu normalno da radim sa programima za ubacivanje softvera u resiver, mobilni telefon...?
I da li windows vidi normalno sve fajlove kreirane u Linuxu?

To bi bilo ukratko ono sto me zanima o linux-u, molim korisnike Linuxa da mi ostave komentar, svaki savjet bi dobro dosao...
 
Učlanjen(a)
07.01.2012
Poruka
1
ne radi ni magix ni rig ni gp.. ali ako imaš dvojezgreni radi virtualbox unutar kojeg staviš windows sa tim programima ili umjesto toga imaš wine na kojem če raditi gotovo sve
za slike imaš gimp i sl, ništa kao photoshop
ako se baviš glazbom imaš gentu ili lfs, sastaviš kernel i drivere po želji i ako to dobro uradiš imaš kvalitetniju glazbenu obradu od bilo kog programa unutar windowsa samo sve na teži način
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2011
Poruka
886
Posto nameravam da predjem na neku od linux distribucija zanima me nekoliko stvari u vezi kompatibilnosti sa windows-om i programami...

Pre svega me zanima kakav je linux sto se tice muzicke obrade, da li na njemu radi Magix Music Maker, GuitarRig, Guitar Pro? Da li u Linuxu postoji zamjena za takve programe?

Kakav je linux sto se tice obrade fotografija?
Da li u Linux-u mogu normalno da radim sa programima za ubacivanje softvera u resiver, mobilni telefon...?
I da li windows vidi normalno sve fajlove kreirane u Linuxu?

To bi bilo ukratko ono sto me zanima o linux-u, molim korisnike Linuxa da mi ostave komentar, svaki savjet bi dobro dosao...
Ako hoces da se bavis profesionalnim radom izbegavaj linux(osim interneta i programiranja),windows je po mom misljenju za sve:yea:
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top