Linux i rad sa njim

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Sve zavisi sta zelis kasnije imati u njemu od programa ......Ako imas dosta prostora na hard diskovima savetujem ti da od jednog ,,odcepis,, i napravis
novu particiju za linux od bar 20-25gb......To odradis u windowsu ,dakle pre instalacije Linuxa......zatim krenes u instalaciju i pazljivo i polako izaberes
da se na toj novonapravljenoj particiji instalira Linux....Onda ce ti biti svi operativni sistemi u racunaru netaknuti a prilikom paljenja racunara pojavice
ti se grub meni gde odabiras i pritiskom na Enter startujes zeljeni operativni sistem.......

GRUB.jpg
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Jos malo mog igranja sa Linuxom Ubuntu.......

watch
 
Poslednja izmena od urednika:
Mlada nada
LEGEND
Učlanjen(a)
08.04.2010
Poruka
1.292
Download klipova sa Youtube i ostalih sajtova(super lako!!!)

Ovo je najlaksi nacin za skidanje klipova sa interneta ikad.


1.Pustite klip koji hocete da downloadujete
82742731.png

2.Kada se klip ucita do kraja otici u folder /tmp i prekopirati fajl FlashXXu8BCr6 na desktop,taj fajl je zapravo vas video
14710148.png

15369740.png

To je to!!!:D
P.S Na firefox-u radi za ostale browsere ne znam.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
10.12.2010
Poruka
4
Opet ja :) Napravila sam novu particiju i instalrala linux na nju ali kada palim ili resetujem racunar ne pojavljuje mi se grub meni za izbor OS nego mi se podize win7: Linux cak ne mogu nigdje da nadjem jer se particija na koju je instaliran ne "vidi" iz wina. Jel neko zna u cemu je problem?
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Opet ja :) Napravila sam novu particiju i instalrala linux na nju ali kada palim ili resetujem racunar ne pojavljuje mi se grub meni za izbor OS nego mi se podize win7: Linux cak ne mogu nigdje da nadjem jer se particija na koju je instaliran ne "vidi" iz wina. Jel neko zna u cemu je problem?

Koliko sam razumeo..........nevidis je u My Computer.......kao sto ni ja nevidim svoju Linux particiju.....

34303414.jpg


Vidi dali je ima kao Unknown Partition......Ides Desni klik My Computer......Zatim Manage.......kliknes na Disc management......

49973633.jpg
 
Mlada nada
LEGEND
Učlanjen(a)
08.04.2010
Poruka
1.292
To je mogu naci ali mi pokazuje da je prazna
Windows ne moze da radi sa ext particijama.Sto se tice povratka probaj da pokrenes live cd i u terminal upises sledece
Kod:
sudo fdisk -l
da vidis na koj ti je particiji linux
Kod:
 sudo mount /dev/sda1 /mnt
da mountujes particiju na kojoj je linux(ovdje je sda1 ti ces napisati broj svoje particije)

Kod:
sudo grub-install --root-directory=/mnt/ /dev/sda
da instaliras grub na particiju koju si mountovao(ovde mora da pise sda a ne broj tvoje particije)
Restartujes racunar i trebao bi se ucitati samo linux,ako bude tako opet udji u terminal i upisi
Kod:
update-grub
.Ponovo restartujes racunar i trebao bi ti se pojaviti grub meni u kome biras sistem.:yea:
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Ma šta će ljudima Wine?Za sve imate alternativu...

Naravno da ima ali to je za nostalgicara koji su naviknuti na Windows programe pa nemogu bez njih.....Uglavnom svi u prvo vreme posezu za njima u Linuxu a kasnije kada se upozvaju sa linux zamenama za sve te programe koje znaju biti jednostavnije i bolje ....onda je vec druga prica.....
 
Natrag
Top