Signup Now
Da bi mogli da pišete na forumu, otvarate nove teme, kao i da vidite download
linkove morate prvo da se registrujete.

Ukoliko Vam nije jasan proces registracije, molimo vas da kliknete OVDE
Ako ste zaboravili lozinku, kliknite OVDE :)

Linux i rad sa njim

Diskusija u 'Linux OS' započeta od boki71, 26.11.2010.

1. markotop

markotop

Zahvala:
    758
    Pol:
    Muški
    Morao sam napraviti downgrade kompjutera.

Instaliram lubuntu, na prvi dojam odlicno, tko zeli prec s windowsa na linux gotovo isto slika sve na istom mjestu gdje i u win. Ali ima mali problemcic, kako da instaliram kodi na lubuntu ako je moguće, preko terminala mi neće a preko synaptic package kaže ovako:

kodi:
    Depends: kodi-bin (<2:17.0~git20151207.0200-2fbc793-0trusty.1~) but 2:17.0~git20151208.0200-2b9689a-0trusty is to be installed

taj kodi-bin (<2:17.0~git20151207.0200-2fbc793-0trusty.1~) nemo ga nigdje naći kad instaliram kodi-bin 2:17.0~git20151208.0200-2b9689a-0trusty kao da nisam ništa uradio.

jel ima ljeka?

na netu sam našao ovo

sudo apt-get update && sudo apt-get dist-upgrade -y
    sudo apt-get install kodi

nakon toga instalirao se kodi.

a onda crashlog

Poslednja izmena: 10.12.2015
  2. ДраганЖ

ДраганЖ Član

Zahvala:
    79
    Pol:
    Muški
    Иди бегај, и све то због покушаја да инсталираш Коди?!
    А јеси ли проверио да случајно немаш у складишту xbmc?

Zorge i Torgandwarf se ovo sviđa.
  3. markotop

markotop

Zahvala:
    758
    Pol:
    Muški
    Ma vidim sad i sam da imam smeće od kompa i da ću morat imat neki bolji komp pa mi nece pravit takve probleme.

Trebalo je bit lubuntu za slabije/ starije kompjutere ali...

4. mwsavko

mwsavko

Zahvala:
    410
    Pol:
    Muški
    Pokusao sam da u dual bootu sa win 10 instaliram Linux Mint 17.3 Cinnamon 64 bit. Odradio sve kako treba pripremio (shrink) particiju, dobio unlocated prostor i krenuo instalaciju preko bootabilnog diska. Medjutim prilikom ucitavanja diska javio se problem: ACPI PCC Probe Failed. Da li da probam sa drugim distrom? Da li cu imati isti problem? Po prvi put sam u linux svetu, svidja mi se ubuntu 14.04. Da li je dobar za pocetnike? Vidim ima dosta tutorijala o njemu na ovom forumu.

Edit: Pokusao sam ponovo sa instalacijom Linux Mint-a 17.3 i posle ACPI PCC Probe Failed greske startovao se dvd sa instalacijom...

...ali samo mogu da vidim linux mint logo, nema ikona (Computer, Home, Install Linux Mint)... nema uopste ni taskbara dole. Dakle samo vidim logo.

Pokusao sam takodje da instaliram i Ubuntu 14.04.3 64 bit, takodje se javila ista greska prilikom pokretanja instalacije (ACPI PCC Probe Failed)...a na slici dole...
    ...uopste ne vidim ovaj prozor instalacije samo ovu ljubicasu pozadinu i ovaj taskbar gore.

Edit: Resio sam problem. U stvari problema nije ni bilo. Sve je bilo u redu sa instalacijama. Imam 22" Samsung monitor i 32" Samsung LED TV (povezan preko HDMI) i nekako mi je prilikom instalacije po defaultu slika isla na 32" Samsung TV a ne na monitor na kome sam radio . Sokirao sam se kada sam slucajno ukljucio TV kad vidim da je tu slika i rezolucija u redu. Samo sam u Display options cekirato Miror displays. Problem sa rezolucijom je bio prilikom instaliranja Linux Minta 17.2,17.3 i Ubuntu 14.04.3. Dok su se Ubuntu 15.04 i linux Mint 17.1 instalirali bez problema. Problem sam primetio kada sam instaliranu verziju Linux Minta 17.1 upgrejdovao na verziju 17.3. ACPI PCC Probe Failed greske vise nema.

Poslednja izmena: 12.02.2016

Preporučite stranicu