LG narukvice za praćenje dece uskoro i u Evropi

MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.677
LG narukvice za praćenje dece uskoro i u Evropi
Izvor: Tanjug
U Južnoj Koreji danas je počela prodaja narukvice za praćenje dece uz pomoć aplikacije na mobilnom Android telefonu, koju je lansirala korejska multinacionalna kompanija LG.

44782812253beebb582919789742618_640x480.jpg

Ilustracija; Foto: freeimages.com
Upotreba narukvice kizON, koja će u prodaji u Evropi i SAD biti ove jeseni, je jednostavna - traka se obavije oko detetove ruke koja je opremljena GPS senzorom povezanim sa Android aplikacijom na mobilnom telefonu, preneo je list Figaro.

Narukvica kizON omugućava roditeljima da u svakom trenutku budu u kontaktu sa detetom.

Ukoliko dete ne odgovora na poziv roditelja automatski se aktivira mikrofon instaliran na narukvici tako da se može čuti sve što se dešava u okolini deteta.

Dete može da pozove roditelje jednostavnim pritiskom dugmeta na narukvici bez pamćenja broja telefona.

Narukvica je programirana da neprestano radi bez punjenja 36 sati. Kada baterija padne na ispod 25 odsto kapaciteta roditelji na mobilnom telefonu dobijaju upozoravajuće obaveštanje.

KizOn narukvica biće prodavana u plavoj, roze i zelenoj boji.
 
Učlanjen(a)
27.05.2014
Poruka
188
Vidio sam i ja ovo druze, ali je i ruzan i ogroman.... Ja mislim da ima boljih varianti (ljepsih). Sve u svemu dobar fazon...
 
Natrag
Top