LG G3 VS985 4G Verizon 32 GB

Član
Učlanjen(a)
25.08.2012
Poruka
97
Pozdrav svima, imam telefon koji je u opsiu naslova kupio ga pre neki dan od druga, ubacio Telenor karticu koja radi prima pozive, salje poruke i obratno, tu karticu sam prethodno koristio na S3 gde je mobilni internet radio odlicno , ali na ovom telefonu mobilni internet nece da radi, pokusavao sam sa nekim parametrima koje sam nasao na sajtu Telenora, opet nista ili ja nisam to dobro podesio, kucao. Kada pozovem call centar na 9000 stigne mi poruka ali nema one poruke za konfiguraciju vec samo obavestenje da ce stici i stigne multimedijalna poruka koja ne moze da se otvori jer nema interneta niti podesavanja za mms. Sistem na G3 je marshmallow 6.0 pa ako neko zna u cemu je problem neka se javi. Ja mislim da telefon nije zakljucan na mrezu jer da jeste ne bi mogao da pozivam niti da saljem poruke ili da ih primam, mozda nesto ovo 4g zeza situaciju jer meni kartica nije 4g?
 
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
Imaš li wifi ? Bluetooth? Radio?
Obično te 3 stvari crkavaju kod G3 vrlo često.
A ponekad i sim čitač ode i ne prepoznaje nijednu karticu.
A drugo telefon ti je za američko tržište kod njih radi na drugim frekvencijama.
Podesi u mrežama samo
Gsm (gprs, edge)
Možda se frekvencije za 3g wcdma(hsdpa) i 4g (lte) ne slažu.

Gledaj dok razgovaraš da li je gsm ili 3g mreža
 
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
Idi na gsm arenu i uporedi frekvencije.
2G Gsm\edge
3G wcdma , hsdpa hspa
4G lte
Za taj
LG G3 Verizon sa LG G3 D855 za evropsko tržište
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2012
Poruka
97
Uspeo sam! Na nekom sajtu su pisali svi parametri za telenor mora da se podesi rezim mreze LTE/GSM/UMTS , a podrezim mreze UMTS/HSPA/HSPA+ i naravno svi parametri za internet i mms da se ukucaju kao novi APN. Volim ovaj forum zato sto uvek nekako dodjemo do resenja. Pozzzz.
 
Natrag
Top