Lazni antivirusi i kako ih prepoznati

Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Beware of “Anti-Virus-1”, Another Fake Antivirus in Town
Attention please! There is a new adware "Anti-Virus-1". Its a fake anti-virus program which looks like Windows default "Security Center".

Here is what the "Panda Labs" says:

It is designed to simulate a scan of the computer, supposedly detecting thousands of strains of (non-existent) malware. The end aim is to sell users a pay version of the fake antivirus in order to eliminate the threats.

When run, this adware warns the user that the computer is not protected. The main screen displayed is a spoof of the Window Security Center.

It then pretends to scan the system for malware. If users do not immediately take the bait and buy the pay version of the fake antivirus, the malicious code will sporadically display a message reminding the user that the computer is infected.

In warning messages, and after the fake scan, a link is provided from which users can download the fake antivirus. Anyone clicking on the link will be redirected to a page like this!

Additionally, when infected users visit certain Web pages with comparative reviews of antivirus products, there will be redirected to a spoof page showing a review of an 'antivirus', called Antivirus2010, with functions and characteristics similar to Anti-Virus-1.

Antivirus_1.jpg


So make sure you don't install this or any other fake-antivirus program.

Uglavnom skoro svi traze novac posle skeniranja da bi uklonili "pronadjene viruse"!

Spisak nekih laznih antivirusa!

  • Cyber Security
  • Alpha Antivirus
  • Braviax
  • Windows Police Pro
  • Antivirus Pro 2010
  • PC Antispyware 2010
  • FraudTool.MalwareProtector.d
  • Winshield2009.com
  • Green AV
  • Windows Protection Suite
  • Total Security 2009
  • Windows System Suite
  • Antivirus BEST
  • System Security
  • Personal Antivirus
  • System Security 2009
  • Malware Doctor
  • Antivirus System Pro
  • WinPC Defender
  • Anti-Virus-1
  • Spyware Guard 2008
  • System Guard 2009
  • Antivirus 2009
  • Antivirus 2010
  • Antivirus Pro 2009
  • Antivirus 360
  • MS Antispyware 2009
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Oni koliko su se namucili u pravljenju tih laznih antivirusa,
..mogli su i da naprave i legalan,
..pa da stvarno zgrnu pare.
Uludo potrosena energija i entuzijazam, ..
ne zna covek da li da im udari aplauz ili da pusti suzu.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Oni koliko su se namucili u pravljenju tih laznih antivirusa,
..mogli su i da naprave i legalan,
..pa da stvarno zgrnu pare.
Uludo potrosena energija i entuzijazam, ..
ne zna covek da li da im udari aplauz ili da pusti suzu.

Pravljenje antivirusne zastite nije bas toliko jednostavan posao ;) treba sve te baze i definicije ukolpiti da ne opterete sistem previse, i treba ih naravno azurirati svakodnevno, te distribuirati korisnicima. Sve to kosta :) Lakse je ovako zarzaziti gomilu racunara, prikupiti informacije, prodati informacije na crnom trzistu i zaraditi mnogo para bez muke :)
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Ma jok, cim oni znaju dotle da ga doteraju,
doterace i da se sistem skenira sa low resursima.
Ima tu nesto drugo, zapocnu oni to iz zezancije,
...pa se posle smeju i takmice ko je bolje prosao.
Postoje ti underground rejtinzi koji se odrzavaju,
...isti ljudi na dve strane zakona, koji uzgred i sami pisu.
...!?
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Nazalost nisi jedini koji zivi u medijskom mraku,
..horde nasih sugradjana imaju istovetni problem,
ajde na tamo kad krenem da po kucama drzim casove,
..dobijes besplatno dva biltena i kartu za moja predavanja.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Ne trudim se da im pamtim imena.Samo Trojanci nikako da izadju iz glave,ali na svu srecu ni njih nisam skoro imao.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Ja sam skoro uhvatio par vrlo pametnih download trojanaca smestenih u samom exe-u od video igre. Fora ide da kad krene igra, ti je znaci startujes kao administrator i taj trojanac u njoj fino pocinje download dodatnih paketa i zarazi te. Antivirus ne odreaguje blagovremeno jer je sve zamaskirano i ti si gotov.
Medjutim ja posto mi je nesto u startu bilo sumnjivo jer je antikeylogger uhvatio remote injection, skeniram to i na svoje zaprepascenje otkrijem da nema nista. Ja i dalje ne verujem da nema nista i opet skeniram i opet, i nema nista.

I onda se dosetim za jedan potpuno besplatan antivirus, koji ima oko 5 miliona definicija u svom arsenalu sa zadnjim apdejtom i on uhvati ove download trojance.
Taj antivirus je stvarno zestok, ali mu je mana sto je mnogo spor, pa mu ti postavljas da skenira samo oderedjene delove, znaci sluzi za povremeni manuelni skening. Moze da se skine odavde i tezi 100MB, a sa dnevnim dodatkom, trenutno jos 20 MB. Sve zajedno preko 5 miliona virusnih definicija.
Kod:
http://downloads.sourceforge.net/clamwin/clamwin-0.99.1-setup.exe
..ako ne krene skidanje pretisni ono sto pise direct link,
inace ga ima i za Linux.
Sad mi krivo sto sam obrisao one igre, hteo sam da vidim da li bi ih Spyhunter4 pohvatao.

linkovi za osnovnu i daily definicije
Kod:
http://database.clamav.net/main.cvd
http://database.clamav.net/daily.cvd
uh..ponekad ga zatupi download.
-----
Free Antivirus program for Microsoft Windows 10 / 8 / 7 / Vista / XP / Me / 2000 / 98 and Windows Server 2012, 2008 and 2003.
------
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Ja sam skoro uhvatio par vrlo pametnih download trojanaca smestenih u samom exe-u od video igre. Fora ide da kad krene igra, ti je znaci startujes kao administrator i taj trojanac u njoj fino pocinje download dodatnih paketa i zarazi te. Antivirus ne odreaguje blagovremeno jer je sve zamaskirano i ti si gotov.
Medjutim ja posto mi je nesto u startu bilo sumnjivo jer je antikeylogger uhvatio remote injection, skeniram to i na svoje zaprepascenje otkrijem da nema nista. Ja i dalje ne verujem da nema nista i opet skeniram i opet, i nema nista.

I onda se dosetim za jedan potpuno besplatan antivirus, koji ima oko 5 miliona definicija u svom arsenalu sa zadnjim apdejtom i on uhvati ove download trojance.
Taj antivirus je stvarno zestok, ali mu je mana sto je mnogo spor, pa mu ti postavljas da skenira samo oderedjene delove, znaci sluzi za povremeni manuelni skening. Moze da se skine odavde i tezi 100MB, a sa dnevnim dodatkom, trenutno jos 20 MB. Sve zajedno preko 5 miliona virusnih definicija.
Kod:
http://downloads.sourceforge.net/clamwin/clamwin-0.99.1-setup.exe
..ako ne krene skidanje pretisni ono sto pise direct link,
inace ga ima i za Linux.
Sad mi krivo sto sam obrisao one igre, hteo sam da vidim da li bi ih Spyhunter4 pohvatao.

linkovi za osnovnu i daily definicije
Kod:
http://database.clamav.net/main.cvd
http://database.clamav.net/daily.cvd
uh..ponekad ga zatupi download.
-----
Free Antivirus program for Microsoft Windows 10 / 8 / 7 / Vista / XP / Me / 2000 / 98 and Windows Server 2012, 2008 and 2003.
------
IDM skida sve,bez problema.
 
Natrag
Top