Član
Učlanjen(a)
13.12.2011
Poruka
990
Laptop F553 M..
laptop je super i imam ga vec 1 godinu.windows 10..
medutim prije neki dan mi se poceo smzavati or odzdola samo da se bijeli i za par sekundi po cijelom ekranu i naravno moram da ga ugasim nakon sat ga upalim i u redu je malo kad se zagrije onda ti doge opet.i tako dalje ..
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Laptop F553 M..
laptop je super i imam ga vec 1 godinu.windows 10..
medutim prije neki dan mi se poceo smzavati or odzdola samo da se bijeli i za par sekundi po cijelom ekranu i naravno moram da ga ugasim nakon sat ga upalim i u redu je malo kad se zagrije onda ti doge opet.i tako dalje ..

Pa sad zavisi koliko si spretan sa tim stvarima ali prvo sto mozes pokusati je da ga otvoris i ocistis malo od prasine i zamenis termalnu pastu!
Da bi video koje su ti temperature skini program Aida64 cisto da bi znao da li je zbog temperatura ili je nesto drugo u pitanju!

torent link!

Kod:
https://kickass-top.com/aida64-extreme-edition-v5-70-3800-stable-multilingual-t12295073.html
 
Član
Učlanjen(a)
13.12.2011
Poruka
990
Terminalnu pastu nisam siguran da mjenjam ali fan to sigurno hocu
Program sam ugradio i zasad je super.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Bojim se da ovo nema veze sa tim programima, monitor je na izdisaju. Inverter ili cip za rezoluciju su ga odsvirali. Moz da potraje jos mesec dana tako, a onda ce i kod samog ukljucivanja da baca belu boju.
Daj Boze da se varam, do duse sad zavisi i kako je povuklo to unutra, ali nije to-to vise.
...moze da se desi i da se kao privremeno popravi slika kad stoji u dobro utopljenoj prostoriji, ..steta zasigurno sto leto nije jos potrajalo.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Bojim se da ovo nema veze sa tim programima, monitor je na izdisaju. Inverter ili cip za rezoluciju su ga odsvirali. Moz da potraje jos mesec dana tako, a onda ce i kod samog ukljucivanja da baca belu boju.
Daj Boze da se varam, do duse sad zavisi i kako je povuklo to unutra, ali nije to-to vise.
...moze da se desi i da se kao privremeno popravi slika kad stoji u dobro utopljenoj prostoriji, ..steta zasigurno sto leto nije jos potrajalo.


Obicno kada crkne invertor ili neonka ne smrzava sistem :) Tako da moze tu biti vise problema, moze biti i da je problem sa napajanjem u laptopu, to jeste da dobija "nepravilno struju". I ja sam prvo pomislio na invertor, ali smrzavanje vuce na druge stvari...
 
Član
Učlanjen(a)
13.12.2011
Poruka
990
izgledada nije struja nego izgleda biti da ce on potrazit drugog vlasnika..a ja cu morat da posegnem dublje u dep ili da prodam jos nesto ili da kupim drugi laptop..jer kinezi proizvode sve novije i novije a materijal je sve slabiji...
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
***
Ako nisi pri pare kupi samo polovan externalni monitor za iljadu dinara i zakaci mu ga,
...ali normalno prvo proveris da li je do toga da ne bacas pare.
- Inace taktika uvaljivanje vruceg krompira poleganjem na bele bubrege, moz da se pokaze kobnom,
...jer novi rutavi vlasnik tog lapa moz da bude itekako nesaljiv tip.
- A ima i drugi stos, kad ga prodajes stavi crne naocare i da ne bude u istom gradu prodaja,
gledaj takodje da bude suncan dan i da je baterija na lapu puna(poneti fen za kosu na baterije).
...ako bude bilo potrebno izvedi zrtvu i u kafanu, gde ces kao na tenane da mu pokazes podesavanja,
...a posle mu kao daj adresu stana u Frankfurtu na koju te moze kontaktirati oko nedoumica.
-Znaci kad ti da pare u kafani ti kao moras do kenjare, kao sad ce se vratis i kad udjes unutra,
zakljucaj vrata i izadji kroz prozor od klozeta, ..na taj nacin ces od taj neplaceni rucak,
da ustedis za kartu i ako pretekne kupis jednu dobru flesku od 32 GB.
-Znaci poenta je da obrok bude stvarno masan i skup, sto skuplji - vise pare stedis.
***
##Sve ovo sto sam reko, nemoj da radis##
 
Natrag
Top