laptop nece da digne system

Član
Učlanjen(a)
26.03.2013
Poruka
221
Brat mi je kupio laptop prije 10tak dana.Radi se o HP 250 G3 ,intel semprom,HDD 500Gb...kako je imao samo jednu particiju ,na kojoj je system...zamolio me da mu napravim jos jednu particiju (malo se razumem u to) i ja sam to odradio,ali nakon reseta system se nedize vise,pise nesto na Talijanskom neznam sta...ali problem je sto nemoze ni recovery ,nemoze se ni vratiti na restore iako nudi te opcije ali kad kliknem samo javlja neke greske..pokuso popravak sa instacionim CDeom ali nista neide..da instaliram novi system isto neide kad dodje do paricija na bilo koju da kliknem samo ispod zuti trokut sa uzvicnikom...(vidi se i particija koju sam napravio)...neznam sta bi moglo biti..znaci nije samo system problem...ima li neko ideju....
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2013
Poruka
105
probaj ubaciti bilo kakav HDD drugi.Vidi sta ce se dogoditi.Dali isto ili ce ici normalno instalacija.vjerovatno je do hdd-a za tu vrstu radova koje si ti izvodio na hdd-u treba imati vise znanja od toga malo se razumem u to!!!
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Sistemsku particiju ne bi trebalo deliti iz sistema, tako da je problem do toga. najlakse resenje je reinstalacija sistema.
 
Član
Učlanjen(a)
26.03.2013
Poruka
221
HDD sam djelio na particije bezbroj puta i nikad nije bilo problema (i systemske particije )...jednostavno sam skratio particiu,OK...dodjelio joj slovo,OK ...aply..laptop se resetovo i nije vise pokreno...al nije mi jasno da neide ni restore ni recoveri a ni reinstalacija....jesino da pokusam sa nekim live programom da spojim nazad particije....da mi preporucite neki live program za particije...
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
14.11.2009
Poruka
17.759
Prilikom pravljenja druge particije najverovatnije si poremetio putanju boot-a tako da ti ne gine reinstalacija windowsa, ako si imao neka vazna dokumenta, failove to bi trebao da das nekom strucnom da odradi tj. da spasi sto se spasti moze.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
02.11.2010
Poruka
83
Pozdrav drugar desava se to da pobrljavi.. Moja preporuka ti je hiren's boot kao sto je drugar gore napisao, Imas na torrent skini to odradi usb boot ili narezi na cd.. I formatiraj obe particije i tu ih odma podeli i namesti za jednu gde ce sistem biti.. videces da pise prim... Javi sta si uradio...
 
Član
Učlanjen(a)
26.03.2013
Poruka
221
Ok..pokusacu i hirens bootim ili da ponovo spojim ili sve formatirati pa ponovo sistem podici...mada sam pokusao instalirati novi sistem ,kad dodje do dodjele particije formatiro sam novonapravljenu particiju ali mi nedozvolava instalaciju...zuti trokut sa uzvicnikom sad se nesjecam tacno sto pise...ali cini mi se da su obe particije primary (nisam siguran a trenutno nemogu provjeriti)...mozda to pravi problem....sad sam zauzet pa cu pokusati nesto napraviti za vikend
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Ok..pokusacu i hirens bootim ili da ponovo spojim ili sve formatirati pa ponovo sistem podici...mada sam pokusao instalirati novi sistem ,kad dodje do dodjele particije formatiro sam novonapravljenu particiju ali mi nedozvolava instalaciju...zuti trokut sa uzvicnikom sad se nesjecam tacno sto pise...ali cini mi se da su obe particije primary (nisam siguran a trenutno nemogu provjeriti)...mozda to pravi problem....sad sam zauzet pa cu pokusati nesto napraviti za vikend

Kada dođeš do opcije da kreiraš veličinu particija obriši sve particije pa ih nanovo kreiraj..
 
Član
Učlanjen(a)
26.03.2013
Poruka
221
RESENO...dobio recovery DVD u HP servisu u Italiji (laptop pod garancijom) i podigo system i sve OK...Al zanimljivo da nisam mogao vratiti system sa particije iako ima Recovery particiju,a nije isla ni cista instalacija sa USB memorije...hvala svima koji su pokusali pomoci
 
Natrag
Top