Laptop HP 250 - Kako uci u BIOS

Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.317
Ima sugavi Win8 na njemu i hocu da vratim XP ili 7. Nema sanse da provalim kako da udjem u BIOS. Pokusavao ESC ali nista.
Probaj klasiku na "Delete".Ja sam radio jedan hp i bio je taj taster.Samo pri pokretanju lapa moras da pritiskas taj taster dok se ne pojavi BIOS.Probaj nista ne kosta.Znaci i pre Logo-a pritiskaj taster "Delete"
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.109
F10 odnosno F9 i nema trećeg ili ga razvali ......:assassin:

:D

Mada to sada mijenjaju. Nije više klasika.

"Press the proper function key when you see the HP Invent logo. There are many different versions of the HP Pavilion, and the function key that allows entry to the BIOS varies by version. Common Pavilion BIOS-access keys are "F1," "F8," or "F10." If you see the Windows logo, restart your computer and try again."
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Ovde ima neki sajt koji malo pojasnjava stvari, ako kupis vec sa instaliranom osmicom, onda se situacija malo razlikuje, takodje kaze da imas petinu vremena od sekunde da pogodis pravi trenutak. A isto moze da se uradi mali bajpas preko Command Prompt-a.
Kod:
[URL="http://www.makeuseof.com/tag/how-to-access-the-bios-on-a-windows-8-computer/"]Tajna kod osmice[/URL]
Hold Shift while clicking Restart in the Shut Down menu to restart your computer into the boot options.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.064
F10 je dugme, bar po manual-u ali problem pravi UEFI zastita. Resenje je u prethodnom postu. Samo bih napomenuo da cini mi se G2 verzija mozda nema punu podrsku za sisteme pre 8ce...
 
__John__Wayne__
LEGEND
Učlanjen(a)
26.09.2009
Poruka
7.369
Nista ne pomaze. Nov je laptop a Bios ne mogu uci
 
Natrag
Top