Laptop 2 graficke fps

Učlanjen(a)
11.11.2014
Poruka
3
Pozdrav drugari, pre mesec dana sam kupio laptop ASUS X552EP SX009D, i ubacio sam igrice npr ne toliko zahtevne League of Legends, Cs i tako dalje problem mi je sa fps-om, na lolu mi je fps oko 60 u pocetku posle u fightu pada na 20 a ovako oko 30-40, a na counteru ne mogu da predjem 100 fps mi je katastrofa oko 50-60, ja mislim da bi trebao bar na cs-u da ne pada od 100-tke. Konfiguracija je sledeca.
Operativni sistem: Windows 8.1 (64bit)
Ram: 6GB
CPU: AMD A4-5000 APU With Radeon (TM) HD Graphics 1.50GHz(4 jezgra)
Graficka: Integrisana Ati Radeon HD 8330
I ova dodatna Ati Radeon HD 8670M 1GB DDR3
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Da sad ne bi smo mutili oko toga dali je to predvidjeno uopste da radi na toj konfiguraciji ili ne,ili za rad na lapu i sl, idi u kontrolni panel i odaberi Display ,sad ne znam tacno kako izgleda aplikacija za Radeon graficke kartice ,al za pocetak sve stavi na perfomance ,ne na Quality,znaci smanji sve stavke narocito one za rad sa filterima za senke i sl,experimentisi.......odnosno da se podesavanja ne bi prenela na ostale aplikacije i igre napravi profil za doticnu i ovo uradi....Ako ovo sve neznas da uradis onda ti nema pomoci....Iz tvog profila vidim da si se prijavio samo zbog ove igre i mozda se vise ne vidosmo ,al nema veze,...ako ovo sve ne pomogne pogledaj da skines i zadnji [hl]patch[/hl] za datu igru jer obicno to sa perfomancama i ubrzavanjem rada igre kao po pravilu rese na kraju ....znaci zadnji [hl]Patch[/hl] sa odgovarajucim [hl]exe[/hl] fajlom i trikovi iz [hl]displeja[/hl] trebali bi da ti rese problem...
 
Učlanjen(a)
11.11.2014
Poruka
3
Imao sam profil ja ovde pekisha se zvao, ali sam zaboravio sifru i sad ne mogu da se pristetim napravo sam novi profil, stavljam ja sve na performanse a jel moze da rade grafike zajedno citao sam tako nesto. I da namestam i za integrisanu i za ovu grafiku sve na performanse ili samo na ovu jacu?
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Znaci ti si na laptopu ugradio dodatnu nekako ako sam te dobroa razumeo ,pa sad mislis da one zajedno rade i da ce sve to da ubrzaju,bas ne verujem da ce to tako da radi jer ubacivanjem ove dodatne trebalo bi da komp iz biosa prebaci ovu novu da bude primarna i da podesavanja iz kontrolnog panela vaze samo za nju,nemam iskustva sa tim dual karticama,al kolko se secam postojale su neke specijalne slim kartice bas za tu namenu sto neverujem da je slucaj kod tebe....neke dodatne kartice sto se kace jedna na drugu i rade kao jedna ...al kao sto rekoh moraju da budu bas te specijalne i da ih igra podrzava ,ostaje nejasno dali tvoj win koristi integrisanu ili tu navodnu dodatu to moras da proveris iz biosa i uradi ono sto sam rekao ranije...[iskljuci onboard grafiku iz biosa ako nije iskljucena]
 
Član
Učlanjen(a)
22.09.2012
Poruka
174
Nije on nista ugradio,u procesoru ima grafiku i posebno na ploci ima grafiku. APU procesori mogu da rade u hybrid crossfire modu samo sa odredjenim grafikama i uglavnom je to slucaj sa desktop racunarima...resenje problema: uvek ga drzi na ispravljacu,stavi sve na mid podesavanja u igrici i AA obavezno off, podesi power menagment na High Perfomance(u control panelu) i ima opcija AMD Dynamic Switchable Graphics(slicno kao nvidia optimus) koja je zaduzena da automatski menja koji ce GPU da koristi zbog ustede energije...I prazan martketing je marketing,jednom reciju neces se ti nesto naigrati na tome
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Ima jos jedno resenje da tweakujes samu igru,ali mora da imas malo predznanja o tome kako se to radi,odnosno da si i ranije ceprkao po folderima za igre,naime vecina igara ima jedan fajlic pod nazivom config,game config ili neki drugi naziv u kome se skaldiste podaci za startovanje igre,najcesce kad otvoris taj editor naci ces unutra kao neki niz raznih stavki kao recimo rezolucija ,shader i sl,znaci gomila stavki....smanjenjem vrednosti u njima mozes da ubrzas rad igre ,narocito u tim explozijama.....inace te explozije ,zatim magla ,a narocito oni particle efekti mogu drasticno da smanje perfomance i na mnogo jacim masinama....
 
Učlanjen(a)
27.02.2012
Poruka
1
samo u podesavanjima grafike podesi da ti igra(LOL recimo) radi samo na ne integrisanoj grafici(da vuce jacu), jer po defaultu, ukoliko integrusa moze da izgura neku obradu samo ona razi bez upotrebe druge(jace) kartice...
 
Natrag
Top