kvarovi kod ves masina

Učlanjen(a)
23.02.2010
Poruka
2
da li ima neko da mi da link gde mogu da nadjem kako se lako prepozna kvar kod ves masina a da nije da gledamu semu programatora :D
 
Član
Učlanjen(a)
26.07.2012
Poruka
455
pogledaj na ovom linku i idi do kraja stranice, na dnu ima još tri preporučene knjige vezane za popravak vešmašina

Kod:
http://sl.scribd.com/doc/47092445/Kvarovi-kod-Ves-masina

pozz!
 
Član
Učlanjen(a)
28.02.2013
Poruka
1
Veš mašina ne grije vodu senzor topline grijač i presostat ispravni . Kupljena prije pet godina u PEVECA mislim da je proizvođač VESTEL Turska marka MAGNUM
 
Član
Učlanjen(a)
27.02.2010
Poruka
7
Trazim savet. Imam masinu za pranje vesa GORENJE kupljena pre jedno 8 godina. Masina radi super, ali kad pere centrifuga onda daje zvuk kao da grebe i tropa. Jeli to mozda lager otisao i moze li se to smeniti.
 
Član
Učlanjen(a)
26.07.2012
Poruka
455
verovatno su ti otišli ležajevi (dva kom.) s tim što onda u paketu moraš promeniti i semering jer je on popustio i dozvolio vodi da dođe do ležajeva, a možda i zaštitnu gumu (poklapa semering) moraš da promeniš. koji ležajevi i koji semering su u pitanju morat ćeš da pogledaš na delovima koje skineš, a za skidanje ležajeva bi bilo dobro da imaš radapciger inače ćeš ih morati izbijati iz ležišta kakvim manjim sekačem ili jačim šarafcigerom. Jasno da bi to sve mogao uraditi moraš skinuti remenicu sa osovine bubnja i posle toga skinuti i nosač u kome su ležajevi (na slici). pozz i srećno!

nosač.jpeg
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2013
Poruka
2
Trazim savet. Imam masinu za pranje vesa GORENJE kupljena pre jedno 8 godina. Masina radi super, ali kad pere centrifuga onda daje zvuk kao da grebe i tropa. Jeli to mozda lager otisao i moze li se to smeniti.

Koji je model mašine Gorenje ??????
 
Natrag
Top