Kvar na kompu(graficka)!

Član
Učlanjen(a)
10.02.2010
Poruka
13
Imao sam malih problema sa "grafickom"!Kad upalim PC pojave mi se bijele kockice,koje nece prestati da budu na ekranu,dok ne pritisnem dugme za restart(pri tome sve normalno ucita i udje)!Neko vreme posle,pokvario mi se komp(ali ne od grafe),i odneo ga majstoru,i covek rekao pregoreo hard!Ajde to,izvadio je on hard i stavio novi,ali mi je i grafu izvadio(kaze pokvarena),a kod mene ovi sto popravljaju,oni su vise u svoju korist!Msm nije grafa pokvarena totalno za baciti,ali oce covek zaradi,a ja trenutno pare nemam za novu,a treba mi za CSa :S Tako da sam odlucio da je o5 stavim u komp,ali nzm da li ce o5 biti te bele kocke(znate kako je kad ne cistim komp 1 godinu,pa nzm od cega su te kocke,mozda virus,itd)!E ako o5 slucajno budem morao da restartujem,htjeo sam da pitam,da li "skodi" racunaru,ovako povremeno restartovanje kad ga palim(da li moze imati kakve posljedice)?
Pozdrav i hvala
 
Član
Učlanjen(a)
27.09.2010
Poruka
229
Resetovanje racunara nece naskoditi kompu,ali ne previse.Jer s time svaki put komp ponovo se podize i ucitava sve komponente kompa.Ajd recimo mozes resetovati svaki pola sata itd.A sto se tice graficke probaj odraditi update drivera za nju i idi u safe mod i skeniraj komp sa nekim antivirusom i malwarebity programom jer iz safe moda ti je naj sigurnije skenirati komp.Mada i ja mislim da je graficka pri kraju ali nece ti naskoditi ovo gore sto sam objasnio.
 
Član
Učlanjen(a)
10.02.2010
Poruka
13
Imam antivirus,to makar nije tesko naci :D Cesto instaliram update-ove za grafu ovu koju koristim(svaki mjesec novi update izlazi),ali gdje da nadjem safe mod?Jel to u antivirusu ili gdje xD Jbgt nzm :D
 
Član
Učlanjen(a)
27.09.2010
Poruka
229
Imam antivirus,to makar nije tesko naci :D Cesto instaliram update-ove za grafu ovu koju koristim(svaki mjesec novi update izlazi),ali gdje da nadjem safe mod?Jel to u antivirusu ili gdje xD Jbgt nzm :D
Pri podizanju sistema pritisces tipku F8 i pojave se par opcija kao sto je safe mod- safe mod network-sistem normaly itd.A ti odaberes safe mod i sacekas da se program ucita,i onda imas windows slican originalnom sto si instalisao sa manjim bojam desktopa itd.I odatle radis skeniranje od virusa itd.Jer to je naj sigurniji nacin ako u kompu postoje virusi.
 
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
Ma uradi skeniranje Malwarebyte Anti- Malware programom, izduvaj prasinu iz kucista, reinstaliraj drajvere za graficku i, ako je serovana, vrati je na fabricka podesavanja, vidi kolika joj je radna temperatura i, ako je potrebno, ubaci dodatni kuler i usmeri ga da hladi prvenstveno graficku. Ako nista od toga ne pomogne, a pretpostavljam da nece jer sam se sa slicnim problemom sretao na brdu racunara i na svakom je crkla graficka, moraces da se snadjes za kintu za novu, a za to vreme, CS ce morati da se kotrlja na integrusi... :)
 
Natrag
Top