kurs WEB design - GITA Edukativni CENTAR...update

Član
Učlanjen(a)
06.11.2009
Poruka
5
Morala dam da podelim sa vama svoje iskustvo kada sam našla ovu temu, iako dugo nisam postovala na ovom forumu. Ja sam prošlog meseca kupila vaučer, takođe preko popusta za školu fotografije od dva dana u Gita centru. Platila sam 990 dinara, što i nije neki novac, ali izgubljeno vreme niko ne može da mi vrati.
Ne znam da li je u pitanju isti predavač koji drži Web dizajn, ali ovaj je bio mlađi čovek koji je navodno student ili je završio akademiju. I dalje mi nije jasno kako neko ko poseduje znanje može sebi da dozvoli da ne napravi bar neki plan kako će ga preneti početnicima i totalnim amaterima.
Kažem, nisam očekivala previše, već samo da mi neko pokaže osnovna pravila fotografije, čemu služe programi na fotoaparatu i td.
Na kraju kursa sam saznala samo šta je zlatni presek i ništa više.
Prvi dan se sastojao iz toga da nam predavač pokazuje slavne fotografije poznatih fotografa i govori šta bi promenio, bez nekog stručnog objašnjenja koje bi početnicima koristilo. Nas desetak u toj istoj sobi na spratu sa raspralim projektorom koji se gasi. To je trajalo dva sata ili duže. Svi se znoje i posle nekog vremena se oseća nervoza prisutnih.

Sledći dan smo imali tzv. samostalan rad, i nosila sam se mišlju da se ne pojavim, ali sam ipak došla i nisam bila iznenađena što nas se pojavilo nas troje.
Fotografisali smo na ulici i kasnije gledali te radove, do trenutka kada se pojavio čovek koji drži drugu radionicu i bukvalno nam oteo kompjuter.

Znam da su umetnici sujetni, ali sam kasnije pokazala radove za koje mi je predavač iz Gite rekao da su odlični drugim profesionalnim fotografima, i oni su se svi složili da su fotografije jako loše i da je predavač mogao bar da mi pokaže kako da na svom aparatu podesim svetlo.


Još jedna stvar, neko će reći da sam feministkinja ili da preterujem, ali predavač je tokom ta dva dana usput imao par snishodljivih komentara o ženama, što ne bih uzela za zlo da nije ponavljao i da na kursu nisu bile sve devojke i samo jedan muškarac. Opet kažem, možda preteujem ali to je za mene izraz nepoštovanja i nema razloga da se osećam neprijatno negde gde sam dobrovoljn platila da naučim nešto.



I ona stvar "šta očekujete kad kupujete preko popusta" ne pije vodu. Možda frizeri i kozmetičari štede na materijalu kada rade sa mušterijama koje su kupile preko popusta, ali nema razloga da neko ko drži predavanja radi to manje kvalitetno jer je kurs na popustu.
Inače van popusta kurs fotografije u Giti košta 8000 dinara, a to je tek sramota.
 
Učlanjen(a)
06.10.2013
Poruka
1
nisu dzabe ti kursevi po 500eura, a da ne spominjem skolovanje koje mnogo duze traje od tromesecnog kursa...ali ako je iz hobija onda sve dolazi u obzir..inace ja sam htela da pitam da li je neko nesto i sam uspeo da nauci iz ove oblasti, eto recimo iz nekih knjiga tipa dreamweaver cs4 ili slicno, ako neko ima iskustva neka nesto posavetuje sto se tice literature i sl. hvala!
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2011
Poruka
18
Na zalost ovo je samo jos jedna od onih skolica uzmi pare i to je to. Zato je to tako jeftino.

Sustina ovakvih skola bi trebalo da bude da daju ono sto napisu. Ako je osnovni kurs onda osnove ali takve da onaj ko ih razume i shvati i nauci moze samostalno da ide dalje ili da normalno prati sledece nivoe kurseva.
I tako redom. Medjutim, u ovoj skoli, na osnovnom kursu, onaj ko zelite da krene iz pocetka nema nikakve sanse da pravilno shvati sta u stvari treba da uci i kako treba da uci.
Pokajao sma se jer sam cak jos nekog nagovorio da krenemo na kurs. Posle mi doslo da mu vracam pare jer me je bilo sramota sot sam malo izigrao poverenje.
O naprednijim nivoima ne smem ni da govorim, jer na naprednom kursu se pojave i oni sa znanjima pocetngo srednjeg, blize osnovnom i onda zamislite muke onog predavaca da pojasni nekom azbuku a ne citanje.
Ne moze bez para i postenog prostupa. Za 10-tak casova da naucite nesto ozbiljnije? Tesko.
Sve u svemu, kada poslodovac bude priznavao diplomu koju dobijete iz skole idite u tu skolu. Sve drugo je ocigledno, uzimanje novca i pogresno ucenje.
 
Učlanjen(a)
06.09.2012
Poruka
3
Našla sam besplatan kurs na sajtu: http://freephotocourse.com/online-photography-course.html i za 2 dana koliko sam izdvojila na njega, moje fotografije su se dramatično poboljšale. Jedan dan mi je trebao da iščitam sve i drugi da napravim beleške, inače vrlo jasno je objašnjeno kako se podešava ekspozicija i kako da izvučete maksimum iz svog fotoaparata.

Inače, imala sam želju da završim i kurs fotografije, ali dugo nisam radila pa je to uvek bio neki luksuz bez kog se može pa i kad je na popustima.
 
Natrag
Top