KUPOVINA TA-Peci OGLASOM

Član
Učlanjen(a)
04.10.2010
Poruka
1
Poštovani korisnici
Dolazi Zima, mnogi imaju problema sa grejanjem. Ja sam odlučio da se grejem na struju Termo-akomulacionom peći i krenuo u nabavke. "Tehnomanija" ima peći koje želim, a to su AEG Magnohrom od 4 kw. Cena jako visoka oko 400 EURA plus montažeri o svom trošku, znači sve u svemu oko 500 Eura. Odlučujem da kupim polovnu i tu nailazim načitavu plejadu Roma prekupaca, a cene idu od 140 do 200 Eura.
Biram oglašivače...Gagi, Ljuba, Zoran.... I Odabiram ZORANA jer su sajtovi puni njegovih brojeva telefona i fotografija peći "kao nove". Odlazim kod njega i biram peć "na oko" AEG 4 kw.
Tu pravim grešku, jer ne idem dalje, da biram i "slažem" nove grejače, nove ventilatore, tervol...i ostalo, jer Zoran je rekao:"Za 200 evra dobijaš peć farbana originalnom bojom- ko nova i sve unutra novo, grejači, ventilatori, ma sve..." Odlazim kući i čekam. Stiže Zoran ljut, dsrzak, bezobrazan...bez ikakvog razloga. Vidim glumi i to me brine. Karoserija peći O.K. ali tervol vuna stara i jako oskudna, grejače krije- neda mi da ih vidim, a ventilatori su doneti ugradjeni u karoseriju peći te i njih ne vidim... Preti svadja i ja se povlačim- pravim drugu grešku. Zoran mi drsko kaže: "Evo peć je gotova, sve radi ko novo, daj 200 EURA" uzima pare i odlazi.
Posle 10-15 minuta prasak i ventilatori i jedna faza ne rade. Zoran je ljut na mene jer sam upropastio peć, trebalo je da promenim sklopku na el. ormaru jačom, sve tri faze...On mi traži 2.5oo din. po komadu da on promeni te ispravne osigurače i da platim 1.500 din. komad osigurača, znači 4.000 din. po 1 osiguraču, a njih ima tri pa je to 12.000 din. ili 120 EURA !!!
Zovem majstora poznanika, otvara peć i vadi ventilatore...TO JE KRŠ !!! Krpljeni, vezani žicom, trafoi poluizgoreli... "Nije čudo što je došlo do kurcšlusa i izbacio fazu" kupujem 2 nova ventilatora po 1.1oo din. i tri osigurača 32 amp. Šnajderovi ukupno koštaju u radnji 850 din.!!! Moj majstor mi za sve ruke uzima 1.000 + 2x600 = 2.200 din. za sav posao. Ventilatori rade-novi su. Posle 5 minuta, Prasak ispod poklopca peći! Opet pregoreo osigurač (novi). Otvaramo poklopac, keramički spojler grejača loše montiran- ne dovršen dodirivao poklopac i kurcšlus. POLUDIM, i zovem Zorana, on vidi da je pročitan i da je situacuja ozbiljna. Stiže za 45 minuta i gundja. Ja se tresem i uzdržavam i pokazujem mu: Krš od ventilatora, istopljen spojler grejača, varničenje ostala dva spojlera gde žice grejača vise van kontkta, mineralnu vunu u količini 50% od potrebne....!!!
Zoran ćuti, i glimericom "čačka" i priteže grejače, ustvari tek sada povezuje grejače i to donekle propisno, jer nezna i nema alat!!! Za ventilatore kaže:"Ma dobri su oni no ti nisi umeo..." Šta? pitam! Zoran kaže:"Evo sad je sve u redu, peć ti bre topla, greje, šta oćeš, ajde zdravo"!!!
SVE OVO PIŠEM BUDUĆIM KUPCIMA polovnih TA peći, a ima on i ostalu belu tehniku, nameštaj... ma "Robna kuća- Prodajni salon firma SALON ŽELJA!"Zoran i ostali nekvalifikovani nakupci bele tehnike su OPASNOST po ŽIVOT jer prodaju potpuno neispravne i nestručno sklopljene električne mašine i uredjaje!!! PA LJUDI TO JE ZABRANJENO ZA TO SE IDE U ZATVOR! Zar da čekamo da neko pogine ili da se zapali stan zbog neispravnih uredjaja tih "Majstora". Uzgred, ti ljudi obrću MILIONE !!!Postite Zorana, kućerina na 2 spšrata 3-4 velika automobila...!
Molim čitaoce da komentarišu ovaj veliki problem. Nisam ja protiv Roma, neka rade to je lepo i pohvalno, ali ne ovako!
 
Učlanjen(a)
29.04.2009
Poruka
3.068
Ovo je skola, bolje kupi novu nego polovnu od NN lica. Toliko si para dao da si mogao novu da uzmes. Postoji ona izreka : NIsam dovoljno bogat da kupujem polovno.
 
Natrag
Top