kupovina kradenog kompjutera

rke

Član
Učlanjen(a)
18.07.2011
Poruka
5
E narode,imam ponudu da otkupim neki bas komp sa sve ekranom za smesne pare,jedini ali ne i mali problem je sto je taj komp ukraden!
E sad interesuje me da li ako se izadje na net sa tim kompom postoji mogucnost da mi panduri zakucaju na vrata jedan dan i pitaju odakle ti???
Ne znam da li mi se ispalti da rizikujem,jer stvarno nebi voleo da se cimam sa pandurima...
Pozzz
 
Učlanjen(a)
20.01.2011
Poruka
2.253
Pošto znaš da je ukraden mani se toga,jer ti se obradovo a neko zaplakao.može te naći bez problema ako ima instaliran softver da mu se računalo javi čim se spoji na internet iako to se prakticira za laptopove ostalo mogu lopova uhvatiti zbog nečeg drugog a onda će da kaže tkome je prodao ukradenu robu i eto ih tebi na vrata .Krao ili držo lojtru isto ti se piše.
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
1.407
E narode,imam ponudu da otkupim neki bas komp sa sve ekranom za smesne pare,jedini ali ne i mali problem je sto je taj komp ukraden!
E sad interesuje me da li ako se izadje na net sa tim kompom postoji mogucnost da mi panduri zakucaju na vrata jedan dan i pitaju odakle ti???
Ne znam da li mi se ispalti da rizikujem,jer stvarno nebi voleo da se cimam sa pandurima...
Pozzz

Najpametnije ti je da ništa ne riskiraš. Prije ili kasnije će ti zakucati na vrata ako ga kupiš i eto ti nevolje; pare pozdravi i odgovaraj na pitanja u stanici.
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2011
Poruka
886
Slazem se i sa klagi-om i ocalinkom.....ako ga kupis velike su sanse da nadrljas.......Mislim da urednik moze zakljucati ovu temu......
 
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
Dobra strana:

Ako je ukraden u inostranstvu (sto je u 90% slucajeva) promenio je sigurno pet-sest ruku dok je dosao ovde. To nam govori da mu je jako tesko uci u trag, a i strane policije bas nemaju sta da rade nego da istrazuju svercerski lanac ukradenih racunara koji kod njih skoro i da ne vrede nicemu. Sve i da te neko nekada bude nesto pitao- ti kao krajnji kupac nisi imao pojma da je racunar bio ukraden.
To da ce te naci po nekom programu i to ne stoji. Uradi ful format hard diska, instaliraj svez sistem i poskidaj nalepnice sa kucista.

Losa strana:

Niko ti ne garantuje ispravnost komponenti. Ono sto je u startu jeftinije moze kasnije mnogo skuplje da te kosta. S druge strane, tu je i moralna komponenta cele price- koliko dugo ces ti biti srecan dok neko zali za tim racunarom? Koliko ce proci dok ti zbog necega ne zazalis?

Ja sam ranije imao priliku da kupim azdaju od laptopa za 220eur, kako kazu kraden. Ipak sam odlucio da odem u radnju i kupim nov, legalan, sa garancijom dve godine za oko 450 eur. Kostalo je duplo skuplje, ali cim je crkao kuler i otisla graficka, a sa njom i ploca, okrenuo sam servis, oni lepo poslali ekipu na kucni adresu, odneli ga i vratili ispravnog. Specifikacija opravke- zamena ploce, graficke i monitora (sigurno su ga menjali jer je ovaj novi imao mrtav piksel a stari nije). Zamisli koliko bi me kostala opravka da racunar nije bio pokriven garancijom? Razmisli dobro, ali moj savet je - zaobidji.
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
19.10.2009
Poruka
9.187
U postu si naveo da znaš kako je kompjuter ukraden,tom rečenicom si i ti u kaznenom djelu jer neprijavljivanje kaznenog djela također predstavlja krivično djelo.
 
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
U postu si naveo da znaš kako je kompjuter ukraden,tom rečenicom si i ti u kaznenom djelu jer neprijavljivanje kaznenog djela također predstavlja krivično djelo.

E, ne zanosite se- tajkuni pokrali milijarde drzavnih para pa nikom nista, a njega ce da jure zato sto je cuo da je neki racunar negde ukraden (pojma nema ni ko ga je ukrao, ni gde, ni kako, ni da li je uopste stvarno ukraden) a nije prijavio. Pa nije ovo zapad. Jedino sto je mene sprecilo da kupim laptop sumnjivog porekla sigurno nisu bile zakonske odredbe vec nedostatak garancije i kocnica u glavi koju je olipetrovic lepo formulisao- Oteto, prokleto.
 

rke

Član
Učlanjen(a)
18.07.2011
Poruka
5
Znam sta mi pricate,sve to stoji ali komp je donesen od negde preko i bio je drustveni a ne privatni,tako da mi je sa te strane savest malo mirnija...
Dakle jel mogu da nadju komp,i na koji nacin, tj dal ja mogu nesto da uradim(podesim) da se to ne dogodi?
 
Član
Učlanjen(a)
04.08.2011
Poruka
37
raščerupaj sve sa matične i tu matičnu baci i na limundu kupi matičnu na koju možeš da prikačiš taj procesor i to ti je nov komp, poskidaj etikete sa monitora i kućišta i eto kompletan komp... pozdrav
 
Natrag
Top