kucna mreza, dijeljenje podataka

Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
pozdrav,
imao sam nekoliko pitanja sto se tice kucnih mreza i dijeljenja podataka.
imam 2 PC racunara i 2 laptopa u svojoj kucnoj mrezi, jedan stampac i jedan veliki hdd na kome mi je SVE. problem je sledeci sto kada sa nekog drugog racunara pokusam da prebacim neki veci fail prenos ide jako sporo, tipa 300-500 KB/s.
ti podatci se nalaze na racunaru 1 koji je jedan jaci racunar sa velikim hdd,i na njemu cuvam filmove slike muziku igrice.

interesuju me vasi savjeti kako najbolje da organizujem mrezu, i savjeti oko iste, hteo bih da napomenem da svi racunari rade na win7
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2012
Poruka
236
Uska grla su deklarisane brzine mrežnih adaptera i rutera. Najčešće je problem bezžična komunikacija. Voema mali broj kartica na laptopovima i ruterima ima gigabitne protoke. Nažalost, i ruteri su u velikom broju - 100MB čak i za žičane delove mreže. Pri tome je bezžična mreža po pravilu deklarisana na manji protok. Tvoji podaci mi liče na to. Komunikacija laptopa i centralnog računara preko ovakvog rutera u kombinaciji žica - bez žice. Hajde prvo proveri deklarisane brzine za sve adaptere u mreži a posebno za ruter.
 
Natrag
Top