Krivljenje drvenih vrata

Član
Učlanjen(a)
02.02.2013
Poruka
2
Pozdrav svima. Da li neko zna kako da rešim problem sa krivljenjem ulaznih drvenih vrata (puno drvo)? Ovaj problem se javio kada sam uveo centralno grejanje u hodnik i javlja se zimi (valjda zbog temperaturnih razlika). Vrata se krive ka unutra i to gornji i donji ćošak sa strane rukohvata.
 
Cupidon
VIP
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
5.207
Da li su ti to ulazna ili predulazna vrata? Ako nemaš predulaz, predlažem (ako si u mogućnosti) da ga ozidaš. Onda na predulazna vrati stavi PVC vrata. Kada se drvena vrata i prozori počnu kriviti, tu ništa ne pomaže. Nema srvhe da dihtuješ gumama, trakama....
 
Član
Učlanjen(a)
02.02.2013
Poruka
2
Pozdrav. To su ulazna vrata. PVC vrata su mi krajnje rešenje, lično više volim drvena vrata.
 
Poslednja izmena:
Cupidon
VIP
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
5.207
PVC vrata su puno kvalitetnija. Doduše, drvena su dobra što se tiče estetike, ali nisu kvalitetnija.
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2013
Poruka
4
pvc je smece...i otrov....i ne moze da se poredi sa drvetom...
nista tu ne mozes da uradis...drvo je bilo prosirovo kada su pravili vrata od njega...
usled susenja se iskrivilo..i nema tu ispravke...
 
Član
Učlanjen(a)
07.12.2012
Poruka
1
Vrata se krive jer usled grejanja sa unutrasnje strane gube vlagu i samim tim se na tu stranu i povijaju.Predlog sa predulazom nije los ali umesto pvc-a odrade se jos jedna drvena vrata i na taj nacin se apsorbuje razlika u temperaturi i zaustavi rasusivanje.
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2012
Poruka
3
Džaba ti sve . . . ako je puno drvo upitanjju (masiv) bez obzira koliko je vlažno bilo
u trenutku pravljenja , ono će da , što narod kaže "radi" . . . to je neizbežno .
Pogotovo što je sastavljano (da li je nut , ili samo lepljeno . . . ) pa vuče svaka daska na svoju stranu .
Nema tu leka :acute:
 
Član
Učlanjen(a)
16.09.2010
Poruka
1
Ugradi tzv sigurnosnu bravu što zaključava na četiri mjesta sa prednje strane ona će ti to zaustaviti i bolje će ti dihtovati vrata.Trenutna brava ti zatvara samo na sredini vrata a ova brava ima dodatna 4 zatvaranja 2 dole 2 gore i to ti mora uraditi stolar nemožeš to sam pošto ima dodatna nutovanja za tu bravu:hi:
 
Natrag
Top