Kreiranje Xml liste u MashUp addonu - XBMC

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Mash UP je prosirio ponudu u svom addonu....Pogotovu u Live delu gde je ubacio nove sajtove sa kojih vuce stemove.....kao i opciju za postavljanje vase lliste u .xml formatu za gledanje tv kanala online....

Izgled liste koja se kreira u .xml formatu je sledeci......

PHP:
<?xml version="1.0" ?>

<channel>

<item>
<title>RTS 1</title>        
<link>Adresa strema...</link>
<thumbnail>adresa loga naprimer sa lyngsat-logo.com</thumbnail>
</item>

<item>
<title>CYC TV</title>        
<link>http://149.255.37.194/hls/8741/index.m3u8</link>
<thumbnail>http://www.cycnow.com/images/articles/logo-home.jpg</thumbnail>
</item>

<item>
<title>AGAPHY TV</title>        
<link>rtmp://$OPT:rtmp-raw=rtmp://198.105.217.36/stream playpath=deporte56h?id=101868 swfUrl=http://www.liveflash.tv/resources/scripts/eplayer.swf live=1 pageUrl=http://www.liveflash.tv/embedplayer/deporte56h/1/650/400 conn=S:OK --live</link>
<thumbnail>http://www.lyngsat-logo.com/logo/tv/aa/aghapy_tv.jpg</thumbnail>
</item>

<item>
<title>The Healing Channel</title>        
<link>rtsp://apasfwl.apa.at/orfs_q6a/orf.sdp</link>
<thumbnail>http://godknows.tv/uploads/pics/healing_channel.jpg</thumbnail>
</item>

</items>
</channel>

8Ic0LRiqtb.png
 
Učlanjen(a)
04.04.2010
Poruka
6.505
Mash UP je prosirio ponudu u svom addonu....Pogotovu u Live delu gde je ubacio nove sajtove sa kojih vuce stemove.....kao i opciju za postavljanje vase lliste u .xml formatu za gledanje tv kanala online....

ovo ne priporocujem, ne raditi liste putem nikakvih online skripti, posebno ako se radi o kvalitetnoj listi....jer siguran sam da avtor moze da povadi vase strimove te jih upotrebi za svoju listu....a na tu listu se onda moze nakaciti mnogo korisnika a lista ce zbog preopterecenja stati....svaku listu sa dobrim kanalima potrebno je raditi peske....jeste da traje duze ali to vam niko nece ukrasti....
 
Učlanjen(a)
13.03.2010
Poruka
436
ovo ne priporocujem, ne raditi liste putem nikakvih online skripti, posebno ako se radi o kvalitetnoj listi....jer siguran sam da avtor moze da povadi vase strimove te jih upotrebi za svoju listu....a na tu listu se onda moze nakaciti mnogo korisnika a lista ce zbog preopterecenja stati....svaku listu sa dobrim kanalima potrebno je raditi peske....jeste da traje duze ali to vam niko nece ukrasti....


na koju listu mislis ? ovu *.xml koju bi izvukao sa Mush Up i ubacio u Livestreams ili *.m3u za VLC ili XBMC ?
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
ovo ne priporocujem, ne raditi liste putem nikakvih online skripti, posebno ako se radi o kvalitetnoj listi....jer siguran sam da avtor moze da povadi vase strimove te jih upotrebi za svoju listu....a na tu listu se onda moze nakaciti mnogo korisnika a lista ce zbog preopterecenja stati....svaku listu sa dobrim kanalima potrebno je raditi peske....jeste da traje duze ali to vam niko nece ukrasti....

Ne vidi......sistem pravljenja liste je sledeci........

U notepad u svom racunaru napravis listu u gore navedenom obliku i usnimis je u .xml format.....dakle klasicna lista kao i svaka druga kao recimo u .m3u formatu...

Zatim pravis iz konfiguracije adona precicu ka tom .xml fajlu koji se nalazi u racunaru.....Ko se boji recimo logo opcije ,to jest da se vuce logo online nemora ni stavljati vec upisati bilo sta u tom delu,jer se logo prikazuje kanala u nebitnom delu......a moze i vuci recimo logo sa svog Dropbox naloga,Sky Drive.....(Public folder)

Dakle nema mnogo veze sa online.....to jest ima veze isto koliko i Live Tv deo i .m3u liste zbog stremova.....

To bi ovako izgledalo recimo lista od par kanala...

XvtgE.png


bFh.png


Mada sve ovo je suvisno pored Live Tv dela ali sam cisto informativno napisao,kao i ranije za slicnu stvar ,kreiranja .stm liste...
 
Učlanjen(a)
03.01.2012
Poruka
4.258
Takve liste smo mnogi koristili u Addon Livestreams i Live TV,ali sad kad se pojavio pvr.iptv simple mislim da ova 2 Addona a i xml liste odlaze u istoriju sto se tice gledanja TV kanala tj. strimova,to je bar moje misljenje.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
04.04.2010
Poruka
6.505
Takve liste smo mnogi koristili u Addon Livestreams i Live TV,ali sad kad se pojavio pvr.iptv simple mislim da ova 2 Addona a i xml liste odlaze u istoriju sto se tice gledanja TV kanala tj. strimova,to je bar moje misljenje.

potpuno se slazem....trenutacno su xml liste u pozadini i jos teze je praviti listu u tom formatu nego u m3u.....
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.680
A vidi ovaj Mash Up je dobar....filmski deo je slabiji i losiji od svih addona sto si pomenu....medjutim ima Live deo sa masom stremova koje redovno odrzava...pogotovu Mashup sporski deo sa strimovima....Ove sve ostale i mozes naci u Sportholic ili Sport devil....

EHJjoPK.png


Mada sve moze se naci u Navi X koji u zadnje vreme radi odlicno i nije vise toliko opterecen.....valjda ljudi digli ruke od njega...Otvara jakooooo brzo sada......a tu ima milion filmova ,stremova....

7FTg8m.png






Sto bojis se da ti ne pripadne muka......:roll:



namestih i Sport devil (na gomili svi sajtovi preko kojih gledam utakmice),recimo LiveHunter,VipBox.TV,da neređam dalje,gledao sam recimo Čelzi i one rumune,a danas ću da namestim i Sportholic,a inače sam provalio,da se tako izrazim da sve ima u onom FUSION,tamo sam našao i za strimove,i za,aj da kažem live tv,mada ja imam IPTV,telekomov,tako da nemem potrebu za recimo Arene ili HBO kanalima,mada dok "čačkam" nešto po onim adonovima,naletim na nešto novo,pun ih,da izvinite ko K......recimo sinoć sam sa prevodom naravno gledao RimPacifik....i klinci se oduševili,
Mashup ću tek da instaliram kad završim sve oko lapa,i zanimame samo jedno,da li može da instalira SoapCost........hvala svima na zaista fenomenalnim "savetima",sve radim po uputstvima i tutovima...i ide ko sat......aj vozdra od Baneta,ješ će se mi vidimo ovde........
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.680
hva care mnogo......onda neću čačkam mečku,ostaviću ga (SopCast),onako kako je do sad radio,ništa mu ne fali.....poz svim XBMovcima....od od XBMC manijaka (sad ću molim Bokija da mi stavi nov nik XBMC manijak):roll:


e da postavih onaj HUB......sad imam na Home strani i vreme i temperaturu......
 
Učlanjen(a)
21.01.2014
Poruka
23
Ja pravim listu u .m3u formatu i nema potrebe da petljam sad sa .xml-om. Ima li neka dobra lista kanala sa ovim regionalnim kanalima, kao što su RTL, NOVA, B92, Arene, Sport klubovi itd...itd...???
 
Natrag
Top