Kreiranje sopstvene biblioteke filmova u XBMC

Učlanjen(a)
20.03.2012
Poruka
2.095
Neznam dali je vec pricano o tome , pregledao sam tutorijale od ranije , mozda sam propustio ... Zanima me dali u sebi ima neki od mnogih filmskih addona sansu da se napravi neka virtuelna lista filmova , recimo koje bih pogledao ... Ja imam oko 2.500 filmova ali na CD- ima , i voleo bih da imam neku bazu tih filmova koji nisu na hardu vec na CD - ima ... Nesto kao Movie Collector i slicno ali da imam to na XBMC-u ... Nadam se da razumete , pozz iz Novog Sada :)
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Neznam dali je vec pricano o tome , pregledao sam tutorijale od ranije , mozda sam propustio ... Zanima me dali u sebi ima neki od mnogih filmskih addona sansu da se napravi neka virtuelna lista filmova , recimo koje bih pogledao ... Ja imam oko 2.500 filmova ali na CD- ima , i voleo bih da imam neku bazu tih filmova koji nisu na hardu vec na CD - ima ... Nesto kao Movie Collector i slicno ali da imam to na XBMC-u ... Nadam se da razumete , pozz iz Novog Sada :)

2500 filmova........:beee:...svaka ti cast.....

Ja sam resio problem sto sam uvezo filmove sa harda u XBMC i deluje jako mocno......

ejGT7.png


zeMvuIE2H.png


E sada........kada sam ja uspeo da uvezem programe poput 0ffice 2010 to jest bilo koji exe i tekstualne fajlove,dokumente(txt,pdf,doc......) .....onda zasto ti nebi mogao ubaciti i tvoju bazu filmova.....


Ako je vec imas kreiranu odlicno.....ubacices je pomocu advanced launchera......a ako nemas,kreiraj je u bilo kom programu a mislim da se moze kreirati i u XBMC NFO editoru......koji sam postavio pre neki dan......

Dakle sve se moze uvesti pitanje je samo dali ces pronaci alat u okviru xbmc ili nekim alatom za te svrhe kreirati bazu a zatim ubaciti u xbmc......
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Da se nadovezem.....nisam koristio tako nesto ali pokusaj prisrediti u Movie Sets addonu a zatim i mozes ga uvesti i prisrediti online i u XWMM .......o tome smo pisali i ima tutorijal kako postaviti i radi sa tim alatom.......i uvesti citave kolekcije....

e sada ako ti hoces samo spisak ili tako nesto,to je vec nesto drugo......
 
Učlanjen(a)
20.03.2012
Poruka
2.095
2500 filmova........:beee:...svaka ti cast.....

Ja sam resio problem sto sam uvezo filmove sa harda u XBMC i deluje jako mocno......

ejGT7.png


zeMvuIE2H.png


E sada........kada sam ja uspeo da uvezem programe poput 0ffice 2010 to jest bilo koji exe i tekstualne fajlove,dokumente(txt,pdf,doc......) .....onda zasto ti nebi mogao ubaciti i tvoju bazu filmova.....


Ako je vec imas kreiranu odlicno.....ubacices je pomocu advanced launchera......a ako nemas,kreiraj je u bilo kom programu a mislim da se moze kreirati i u XBMC NFO editoru......koji sam postavio pre neki dan......

Dakle sve se moze uvesti pitanje je samo dali ces pronaci alat u okviru xbmc ili nekim alatom za te svrhe kreirati bazu a zatim ubaciti u xbmc......

Ma skupilo se filmova , skidao sam svoje omiljene filmove uglavnom , nesto od prijatelja :) I kada hocu nesto da nadjem da pogledam stoji mi u 8 tasnica i muke zive da nadjem odredjeni film :) A nemogu ih sve ubaciti na hard , to bi bilo super , ali moj Multimedia hard ima samo 100 GB :) Pokusacu nesto sa ovim savetima ... Hvala na odgovoru Boki :)
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Ajd ovako........

Sve to lepo prisredi u office recimo po abecednom redu,mozes uostalom kakogod si zamislio.....a ja cu ti dalje odraditi i pretvoriti u pdf ,zatim u exe...da ti bude kao kljiga ,u 3d ...

nesto ovako......kao u mom youtube tutorijalu......negde na 1 minut i 50 sekundi.....i to uveze se u xbmc i otvara se klikom misa i deluje jako mocno........
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Vidi molzda ima i drugi nacin.......meni je pao na pamet taj posto slicno nesto zelim uraditi sutra sa drimboksovima....Ubacio sam 10 komada u xbmc(eto ih u podmeniju ih smestio i klikom misa otvara se svaki ponaosob).....Napravicu spisak i klikom na ovo Info (naravno bice ikona koju postavim) otvara se spisak na komece pisati sta se na kom moze gledati,stranice se listaju pokretom ili klikom misa,ima zumiranje stranica......mocna masinerija je to ......

LH7809Fpg.png
 
Učlanjen(a)
20.03.2012
Poruka
2.095
Boki , ja nemam reci ... Imam uradjeno u Excel-u oko 2.000 filmova , pozuricu sa ostatkom i proslediti tebi na pm ... Ja vise neznam kako da se zahvalim ... Trudim se da naucim svasta ovde , uglavnom oko internet tv , ali i ostalog , zelim da naucim svasta , nesto znam i pomazem , a nesto neznam i trudim se da naucim pa da pomognem ljudima ... Puno hvala , pa se javim sa listom :D
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Boki , ja nemam reci ... Imam uradjeno u Excel-u oko 2.000 filmova , pozuricu sa ostatkom i proslediti tebi na pm ... Ja vise neznam kako da se zahvalim ... Trudim se da naucim svasta ovde , uglavnom oko internet tv , ali i ostalog , zelim da naucim svasta , nesto znam i pomazem , a nesto neznam i trudim se da naucim pa da pomognem ljudima ... Puno hvala , pa se javim sa listom :D

Ostao sam duzan objasnjenje......

Preradi se iz tekstualnog fajla u exe (vizuelno a i po funkcijama najmocnija prerada je koju ja koristim a to je sa jednim 3D programom,probao ih vise pa znam ) ...Zatim taj exe uveze u XBMC pomocu Advanced Launcher program addona,i posto se uveze posalje u Favorite.....U favorite se postavi zeljena ikona,zatim povuce i postavi kao precica medju ostale addone u ikon panelu......

Recimo nesto ovako,gde se startuje klikom misa......1,a zatim se otvara taj dokumenat koji mozes i razvuci na ceo desktop...2,ili na zeljenu velicinu prozora,imas u njemu opciju biranja zeljene stranice ako je dokument veci...3,zatim opciju zumiranja dokumenta na zeljenu velicinu....4,pokretanje stranice napred - nazad na vise mesta.....broj 5,u zavisnosti od teme koju stavim u tom alatu za preradu moze se postaviti i povlacenjem misa pokretanje stranice...zatim automatsko pustanje celog dokumenta gde se stranice automatski smenjuju na onoliko sekundi na koliko postavim,te kada naidje na zeljenu ima opcija pauza da se izabere i stopira dokument na tu stranicu......broj 6

4nyXzdL.png


U aeon Nox recimo skinu ima i drugaciji prikaz ikon panela pomocu Widgeta pa posto imam u tom delu samo jedan dokument mogu njega postaviti....

QClj07Hf.png


i startovati kada zazelim.......

AOflaCP.png


E sada to je neki nacin prikaza koji je meni najprihvatljiviji....moze se i otvoriti novi deo u XBMC,gde ce se nalaziti samo taj dokument,recimo kao ja sto otvorio Drimbox deo......Zatim moze se staviti kao Submeni u delu odakle vuces filmove iz racunara......ima tu varjanti raznih i sve je stvar ukusa i maste...
 
Učlanjen(a)
20.03.2012
Poruka
2.095
Moram i ovako javno da zahvalim Bokiju na pomoci da naucim vise oko Advanced Launcher-a i o pretvaranju dokumenata u exe , sto je veoma korisno za sve koji zele da imaju Office , Notepad , i jos raznih stvari kojima se svakodevno sluze a koriste XBMC ...
Ja sam celu noc pokusavao da naucim i zato zahvaljujem Bokiju koji mi je svojim tutorijalima pruzio ugodnost u koriscenju XBMC-a ...

Advanced Laucher sam skinuo odavde

Kod:
[url]http://www.gwenael.org/Repository/repository.angelscry.xbmc-plugins/repository.angelscry.xbmc-plugins-1.2.2.zip[/url]

I napravio sebi zasada ovo

1.jpg


Tako da mogu da koristim razne dokumente

2.jpg


I konacno mi je pri ruci moja kolekcija filmova

3.jpg


4.jpg


Inace zahvaljujuci Bokiju sam skontao da pretvorim moju listu filmova iz Excela u exe , tako da sada mogu lako da dodjem do filmova koje imam a da ne izlazim iz XBMC-a

5.jpg


Ovo ko zeli moze da nauci u Bokijevom tutorijalu ovde :

Pretvaranje tekstualnih dokumenata u exe format

Kod:
[url]http://serbianforum.org/domaci-tutorijali/406169-pretvaranje-tekstualnih-fajlova-u-exe-format.html[/url]

Hvala majstore jos jednom i pozz iz kisovitog Novog Sada :)
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Pretvaranje tekstualnih dokumenata u exe format

Kod:
[url]http://serbianforum.org/domaci-tutorijali/406169-pretvaranje-tekstualnih-fajlova-u-exe-format.html[/url]

Hvala majstore jos jednom i pozz iz kisovitog Novog Sada :)

Ok je ovaj nacin ali pokusaj isto to urditi u 3D PageFlip Professional ili 3D PageFlip Standard,videces koliko mocno izgleda ...Njega trenutno ja koristim i necu ga menjati za takve stvari sigurno jos dugo jer je veoma zahvalan program....stim sto prvo moras tekstualni dokument pretvoriti u pdf,a zatim pomocu navedenih alata pdf pretvoriti u exe...
 
Natrag
Top