Korišćenje pilula za kontracepciju odbija muškarce?

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Korišćenje pilula za kontracepciju odbija muškarce?

Pilule_za_kontracepciju.jpg


Uzimanjem oralnih kontracepcijskih sredstava žene mogu da budu manje privlačne muškarcima.
Kontracepcijska sredstva mogu da promene miris vašeg tela i tako odbiju moguće seksualne partnere, pokazuje najnovija klinička studija objavljena u SAD-u.
Britanski stručnjaci žele da skrenu pažnju ženama kako i kada trebaju da uzimaju hormonska kontracepcijska sredstva, posebno u formi inekcije, javlja "Metro".

Do ovog otkrića naučnici su došli posmatrajući lemure na Madagaskaru kojima su davali najprodavanije kontracepcijske inekcije na svetu.

Ženkama lemura davane su mesečne doze kontracepcijskih inekcija nakon čega su one počele da ispuštaju drugačije mirisne molekule od ostalih ženki zbog čega su ih mužjaci lemura izbegavali.

"Ne bih se čudila da i muškarci počnu reagovati na isti način prema ženama koje koriste kontracepciju, kao što su mužjaci lemura reagovali na ženke", rekla je autorka studije, profesorica Kristin Drea, antropološkinja na Duke univerzitetu u Durhamu u Severnoj Kaliforniji.

"Ova studija je interesantna ali je potrebno u istraživanje uključiti i ljude. U međuvremenu, žene koje razmatraju korišćenje kontracepcije moraju uzeti u obzir rizike, benefite i spektar opcija i o tome razgovarati sa svojim doktorima", izjavila je dr. Drea.





 
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
2.667
Ocigledno da ta sredstva kod nas nisu mnogo popularna......iskreno imam odlican njuh....primetio bih razliku.....yes3
Nikada se nisam na to oslanjao.... Ja sam " Vodio Racuna "....:yea:yes3.
 
Učlanjen(a)
24.04.2010
Poruka
5.966
Nikada nisam terao osobu s kojom sam da ih uzima ... Sto kaze Tomisa, uglavnom se oslanjam na sebe, mada, "greske" se lako desavaju ... Dovoljna je manja neopreznost ....
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2010
Poruka
968
ne koristim ih,ipak moze doci do hormonskog poremecaja ,povecana maljavost,neprijatni mirisi,gojaznost i ko zna sta jos ...
 
Natrag
Top