Konfiguracija do 100.000 RSD

AMD ili INTEL


  • Total voters
    7
Učlanjen(a)
17.02.2014
Poruka
22
Pozdrav drugari,

doslo je vreme za kupovinu novog PC-ja. Pa reko da se obratim nekome ko se u te stvari razume bolje od mene. Budzet mi je 100.000-105.000 RSD maksimalno. Uzimam samo kuciste.

-Komp bi koristio 90% za igrice,10 % filmove , internet i ostale stvari. Cisto da napomenem da je gamerska konfiguracija.

Kuciste - recimo uzeo bi recimo
Kod:
[url=http://www.winwin.rs/kuciste-lc-power-pro-973w-fortress-x-black-1157480.html]ovo[/url]

Memorija - koliko vidim uglavnom su masine u tom rangu sa 8 gb na 1600 ili 1333 Mhz

Graficka - nemam pojma! sto vise gledam to sam zbunjeniji.

Ploca - tek nemam pojma, uopste se ne razumem.

Hard disk - 1 TB

Cd rom- samsung ili svejedno.

Procesor - koliko sam gledao razlike u performansama izmedju I5 i I7 ne prati razlika u ceni, tako da sam pre za jaku I5-ticu nego slabiju I7, ali to ostavljam strucnijima od mene da preporuce.

Napajanje- ono koje je dovoljno da isprati celu pricu, ako moze da se u cenu uklopi Chieftec ekstra ako nemoze onda neko drugo.


E sad , gledao sam neke masine koje kostaju 100.000 ili blizu i meni se iskreno te masine ne svidjaju , u principu mislim da su slabe za te pare, znam da je PDV otisao na 20% ali opet...

Da napomenem da komp kupujem preko racuna pa bi bilo dobro da je komplet konfiguracija na jednom mestu, tj tako mora da bude kako bi ja mogao da uradim povrat PDV-a.
Do sada sam koristio AMD, mada nemam nista protiv da predjem na INTEL.

Otvoren sam za sve sugestije i preporuke i unapred se zahvaljujem svima koji budu imali vremena i zivaca da pomognu.

Pozdrav.
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
17.02.2014
Poruka
22
Pozdrav drugari,

doslo je vreme za kupovinu novog PC-ja. Pa reko da se obratim nekome ko se u te stvari razume bolje od mene. Budzet mi je 100.000-105.000 RSD maksimalno. Uzimam samo kuciste.

-Komp bi koristio 90% za igrice,10 % filmove , internet i ostale stvari. Cisto da napomenem da je gamerska konfiguracija.

Kuciste - recimo uzeo bi recimo

Memorija - koliko vidim uglavnom su masine u tom rangu sa 8 gb na 1600 ili 1333 Mhz

Graficka - nemam pojma! sto vise gledam to sam zbunjeniji.

Ploca - tek nemam pojma, uopste se ne razumem.

Hard disk - 1 TB

Cd rom- samsung ili svejedno.

Procesor - koliko sam gledao razlike u performansama izmedju I5 i I7 ne prati razlika u ceni, tako da sam pre za jaku I5-ticu nego slabiju I7, ali to ostavljam strucnijima od mene da preporuce.

Napajanje- ono koje je dovoljno da isprati celu pricu, ako moze da se u cenu uklopi Chieftec ekstra ako nemoze onda neko drugo.


E sad , gledao sam neke masine koje kostaju 100.000 ili blizu i meni se iskreno te masine ne svidjaju , u principu mislim da su slabe za te pare, znam da je PDV otisao na 20% ali opet...

Da napomenem da komp kupujem preko racuna pa bi bilo dobro da je komplet konfiguracija na jednom mestu, tj tako mora da bude kako bi ja mogao da uradim povrat PDV-a.
Do sada sam koristio AMD, mada nemam nista protiv da predjem na INTEL.

Otvoren sam za sve sugestije i preporuke i unapred se zahvaljujem svima koji budu imali vremena i zivaca da pomognu.

Pozdrav.
P.S zamolio bi moderatore da mi promene godinu rodjenja na profilu sad sam video da je 2002 umesto 1986, verovatno sam greskom otkucao, mada mi nije jasno kako.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.382
Evo ovako nesto:
MB:ASUS Z87-PLUS 155 evra
Kod:
[url]http://www.itsvet.com/proizvod/asus-z87-plus/comp_comp_mboard/20/2552[/url]
CPU: INTEL i5-4440 3.1GHz 6MB LGA1150 - 160 evra
Kod:
[url]http://www.itsvet.com/proizvod/intel-i5-4440-3.1ghz-6mb-lga1150/comp_comp_cpu/46/580[/url]
RAM: KINGSTON 8GB (2x4GB) 2400MHz DDR3 HyperX Beast - 80 evra
Kod:
[url]http://www.itsvet.com/proizvod/kingston-8gb-(2x4gb)-2400mhz-ddr3-hyperx-beast/comp_comp_ram/71/2021[/url]
GPU: MSI GeForce GTX 760 2GB GDDR5 N760 TF 2GD5/OC - 245 evra
Kod:
[url]http://www.itsvet.com/proizvod/msi-geforce-gtx-760-2gb-gddr5-n760-tf-2gd5-oc/comp_comp_vga/24/3546[/url]
HDD: WESTERN DIGITAL 1TB 64MB 7k SATA600 WD1003FZEX - 80 evra
Kod:
[url]http://www.itsvet.com/proizvod/western-digital-1tb-64mb-7k-sata600-wd1003fzex/comp_comp_hdd/26/2983[/url]
PSU: CHIEFTEC CTG-750C - 75 evra
Kod:
[url]http://www.itsvet.com/proizvod/chieftec-ctg-750c/comp_comp_powersupply/48/781[/url]

To bi bilo to za Intel masinu, najnovije generacije, RAM sam izabrao taj, jer je cena ovog od 2400Mhz ista kao od 1866Mhz, ploca u svakom slucaju podrzava XMP RAM tako da mozes bez ikakvih problema da dignes memoriju na 2400Mhz.
Kuciste si vec odabrao, ostace ti kinta za neki DVD rezac, mada bih ja opusteno dodao za neki SSD Samsung serija 840 od 120GB samo za sistem, kad je vec otislo toliko para, 90 evra za tako nesto sad i nije mnogo, ovaj SSD je kostao krajem prosle godine preko 100 evra, a za 150 evra sad kupujes od 250GB.
 
Učlanjen(a)
07.01.2014
Poruka
40
Ja bih ti prvo preporučio da sam sastaviš svoj računar, jer će da ti primetno jeftinije, a i nije toliko teško, imaš dosta tutorijala o tome. U svakom slučaju, za 1000€ možeš da kupiš mnogo bolji komp od toga što si napisao. Prvo, uzmi SSD i na njemu instaliraj sistem i sve jače igrice, radiće ti mnogo brže. Ja ti preporučujem da uzmeš min 128GB, ako nećeš 256, jer su SSD-ovi skupi. Dalje, uzmi i5 4xxxK verziju procesora (K na kraju označava da li je overklokerski CPU ili nije, ako jeste, dođe ti oko 30-50€ skuplje, ali može duže da bude "u trendu" i da podržava nove igrice. Imaš i o tome tutorijale, guglaj ili tražu na Jutubu, svejedno). RAM možeš da uzmeš i 16GB za te pare, obavezno min 1600MHz, ako nećeš 1866. HDD od 1TB ti je ok, gledaj da bude na 7200rpm. Matična zavisi od procesora najpre. Ako ćeš Intel, uzmi neku Z87 (imaš razne verzije, od originalne Intelove, do raznih Gygabiteova i MSI-jeva). Što se grafičke tiče, opet, zavisi od procesora, mislim, radiće ti bilo koja, ali najbolje da uz Intel uzmeš nVidia-u. Neki MSI pojačan GTX 760 bi trebao da bude dobro rešenje. Kućište i hlađenje zavisi od ukusa, ako planiraš da overklokuješ procesor, trebaće ti neko prostranije kućište i jače hlađenje. Ako gledaš AMd-AMD kombinaciju, tu ti ne mogu mnogo pomoći oko matične, ali kombinacija A10 6xxxK procesora i Radeon R9 290X bi ti bila dovoljno dobra konfiguracija za pokoju narednu godinu. U svakom slučaju, traži po Gigatronu, ComTrade Shopu, Tehnomaniji, PC Practiku i drugim radnjama kompove na akciji, pa vidi pta ti se najviše poklapa sa ovim, sa 1000€ budžeta ne bi trebao da imaš probleme.

Već sam dosta odužio, pa da ti kažem samo još ovo- AMD ti je dosta jeftiniji od Intela, ali ako hoćeš kvalitet (ja sam koristio i AMD i Intel) koristi Intel.

Pozz.
 
Učlanjen(a)
17.02.2014
Poruka
22
Ja bih ti prvo preporučio da sam sastaviš svoj računar, jer će da ti primetno jeftinije, a i nije toliko teško, imaš dosta tutorijala o tome. U svakom slučaju, za 1000€ možeš da kupiš mnogo bolji komp od toga što si napisao. Prvo, uzmi SSD i na njemu instaliraj sistem i sve jače igrice, radiće ti mnogo brže. Ja ti preporučujem da uzmeš min 128GB, ako nećeš 256, jer su SSD-ovi skupi. Dalje, uzmi i5 4xxxK verziju procesora (K na kraju označava da li je overklokerski CPU ili nije, ako jeste, dođe ti oko 30-50€ skuplje, ali može duže da bude "u trendu" i da podržava nove igrice. Imaš i o tome tutorijale, guglaj ili tražu na Jutubu, svejedno). RAM možeš da uzmeš i 16GB za te pare, obavezno min 1600MHz, ako nećeš 1866. HDD od 1TB ti je ok, gledaj da bude na 7200rpm. Matična zavisi od procesora najpre. Ako ćeš Intel, uzmi neku Z87 (imaš razne verzije, od originalne Intelove, do raznih Gygabiteova i MSI-jeva). Što se grafičke tiče, opet, zavisi od procesora, mislim, radiće ti bilo koja, ali najbolje da uz Intel uzmeš nVidia-u. Neki MSI pojačan GTX 760 bi trebao da bude dobro rešenje. Kućište i hlađenje zavisi od ukusa, ako planiraš da overklokuješ procesor, trebaće ti neko prostranije kućište i jače hlađenje. Ako gledaš AMd-AMD kombinaciju, tu ti ne mogu mnogo pomoći oko matične, ali kombinacija A10 6xxxK procesora i Radeon R9 290X bi ti bila dovoljno dobra konfiguracija za pokoju narednu godinu. U svakom slučaju, traži po Gigatronu, ComTrade Shopu, Tehnomaniji, PC Practiku i drugim radnjama kompove na akciji, pa vidi pta ti se najviše poklapa sa ovim, sa 1000€ budžeta ne bi trebao da imaš probleme.

Već sam dosta odužio, pa da ti kažem samo još ovo- AMD ti je dosta jeftiniji od Intela, ali ako hoćeš kvalitet (ja sam koristio i AMD i Intel) koristi Intel.

Pozz.
Luka znam da je bolje da kupujem deo po deo, ali mi se to ne uklapa sa pricom da cu kupiti preko racuna, jer bi bilo dosta komplikovano opravdati pred drzavom takvu kupovinu.SSD mi trenutno nije prioritet, njega planiram da uzmem kasnije. I nine masina od 1000e malo manje :) gledao sam neki komp cini mi se da se zove Altos Suprimo kosta 110.000 ali neznam , cudno mi je gledao review graficke u njemu GeForce GTX 770 2 Gb 256bit I ono kao dobra je ali zameraju za tu cenu 2Gb itditd da sad ne davim i kad pogledas da dajes 100 i kusur hiljada a graficka nije neka , cemu to onda vodi?
 
Učlanjen(a)
07.01.2014
Poruka
40
Luka znam da je bolje da kupujem deo po deo, ali mi se to ne uklapa sa pricom da cu kupiti preko racuna, jer bi bilo dosta komplikovano opravdati pred drzavom takvu kupovinu.SSD mi trenutno nije prioritet, njega planiram da uzmem kasnije. I nine masina od 1000e malo manje :) gledao sam neki komp cini mi se da se zove Altos Suprimo kosta 110.000 ali neznam , cudno mi je gledao review graficke u njemu GeForce GTX 770 2 Gb 256bit I ono kao dobra je ali zameraju za tu cenu 2Gb itditd da sad ne davim i kad pogledas da dajes 100 i kusur hiljada a graficka nije neka , cemu to onda vodi?
Vidi sad da uzmeš ti grafičku sa 5GB RAM-a, ako je loša i ne može da popuni toliku količinu, džabe ti to. Ta grafička je odlična, bitno je da je 256-bitna i da ima CUDA procesore. Ako ima više od 1GB RAM-a, i to GDDR5 RAM-a, odmah možeš da je uzmeš bez bojazni da ti neće dobro raditi komp. Nađi na netu, u "Svetu Kompjutera" je jedan čovek isto pitao kakva bi bila najbolja gaming konfiguracija, savetovali su mu nešto slično. Pažljivo odaberi, isplaniraj šta ćeš da dokupuješ i nemoj da žuriš, ja sam postavio slično/isto pitanje baš na ovom forumu, pogledaj, tu bi možda moglo nešto da ti pomogne što mi je nikolajub odgovorio. http://www.serbianforum.org/threads/najbolja-konfiguracija-do-1000.483132/
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.382
Pazi za 900 evra ne moze bolje, 16GB RAM-a je preko 100 evra (tacnije 140+ evra) RAM je poskupeo za skoro 20%, kako ja tebe razumem, hoces vec sklopljenu masinu, ali to prelazi 900 evra, drugo, mislis da je GTX 760 TF OC slaba grafa, pa kazes da je GTX 770 nije neka; pazi, razlika u ceni te 2 karte u istoj klasi je 70 evra, dok je referentna GTX 770 300 evra, pa sad vidi da li uklapas.
Poenta je svega da uzmes dobru plocu, svaki i5 ce gaziti opusteno sadasnje igre jos min.3-4 godine, Luka ti preporucuje da uzimas K seriju, tacno je da je malo skuplji i5-4670K za 40 evra, ali da bi ga gurao ozbiljno za 24/7 preko 4.0Ghz treba voda, i to onda nije vise 40 evra, vec gotovo 100+, jer klok na 4.0 ili 4.2Ghz malo preko je smesan za to ulaganje, on po default-u radi na 3.4Ghz.
Zato sam i napravio lufta da dodas jos neku kintu i uzmes SSD, jer on veci posao zavrsava nego sam CPU pa i grafa, HDD-ovi su oduvek bili bottleneck.
Sto ne vidis konfigurator EMMI-ja ili neke druge prodavnice pa neka ti sklope po zelji i naprave racun kao sklopljene konfe.
 
Učlanjen(a)
17.02.2014
Poruka
22
Nikola ne mislim ja nista :) da mislim tj da se razumem ne bi pitao,imam neko osnovno znanje, reinstaliranje sistema i tako te stvari. Ja se pozivam na testove(review) koje sam gledao na Youtubu o grafici i vidim sta ljudi pricaju. Nisam ja rekao da je to slaba grafika, meni deluje jaka kad uzmem u obzir cenu, ali recimo kad kucas World of tanks Gtx 770 vidis da ljudima kod neke animacije fps padne i na 25 sto je za WoT neigrivo. Sto se memorije tice nemora da ide 16 Gb moze i 8 nju uvek mogu da dokupim. Sti se kloka tice nemam pojma nemam iskustva sa vodenim hladjenjem i neznam dal tib 600hz koje dobijem klokovanjem vredi svega toga, vodenog hladjenja i dodatne investicije na to mislim.
 
Natrag
Top