Kompjuter nece da se ukljuci

Učlanjen(a)
21.12.2013
Poruka
162
Da ne otvaram temu , komp nece da se upali, tačnije kako burazer kaze posle restarta samo radi ne daje sliku, ne trepne tastatura, ne sija mis. Radi najnormalnije ali nista ne reaguje. Vrte kuleri, ugasi se kad zadržim dugme. Sta proveravati? Probao sam restart cmosa ne pomaže, vadio ram pa probao jedan u sve alotove, ni to.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.317
Probaj ugas komp i izvadi grafiku,malo procisti kontakte gumicom za grafitne olovke,a slot malo izduvaj.Vrati nazad pa vidi sta ce biti.Ako nije do nje,onda probaj malo prodrmaj kabl od monitora.Kontakt i do kompa,a i do monitora.To normalnodok je upaljen i polako nemoj preterano da mrdas da ne bi nesto ostetio gore.Koji su kontakti kod tastature i misa PS2 ili USB?
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.317
Probaj prebaci ih na druge portove,ako imas,da vidima da li ce se paliti,ako ne budu,bojim se da nesto sa maticnom nije u redu.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
14.11.2009
Poruka
17.759
Da ne otvaram temu , komp nece da se upali, tačnije kako burazer kaze posle restarta samo radi ne daje sliku, ne trepne tastatura, ne sija mis. Radi najnormalnije ali nista ne reaguje. Vrte kuleri, ugasi se kad zadržim dugme. Sta proveravati? Probao sam restart cmosa ne pomaže, vadio ram pa probao jedan u sve alotove, ni to.

Promeni napajanje sigurno ce da radi
 
Učlanjen(a)
21.12.2013
Poruka
162
Probao sam to sa tastaturom, ne trepne ni kada promenim portove, on je valjda skidao kuler na procesoru pa se procesor zalepio i izvadio je i njega, pa ga je vratio ali nije lepo legao i vidim da je jedna iglica pukla na procesoru..
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.317
Probao sam to sa tastaturom, ne trepne ni kada promenim portove, on je valjda skidao kuler na procesoru pa se procesor zalepio i izvadio je i njega, pa ga je vratio ali nije lepo legao i vidim da je jedna iglica pukla na procesoru..
To nije dobro.Ako bi imao nekood tvojih drugara neki rezervni,a da bude sa istim brojem kontakata,nije vazno da li je slabiji ili jaci,samo da se isproba,hoce li se komp pokrenuti.Inace ti sledi nov ili polovan procesor,Zavisi kako stojis sa parama.
 
Učlanjen(a)
21.12.2013
Poruka
162
Ovo je ja mislim AM2 socket tako da polovan, posto nov ne znam dal bi nasao a i da nadjem verovatno je skup.
 
Učlanjen(a)
21.12.2013
Poruka
162
Probacu da nadjem bilo kakav da valja pa da probam. Vrlo moguce da je to. Posto je on prvo rekao da je restartovao a ja ga video da nosa kuler. Lazov :D
 
Natrag
Top