Kompjuter nece da se ukljuci

Učlanjen(a)
26.03.2010
Poruka
100
Mozes i da iskljucis racunar iz struje i premostis taj Jumper, onda sacekaj par minuta i vrati ga nazad u prvobitni polozaj pa probaj da ukljucis racunar ...
 
Član
Učlanjen(a)
26.09.2012
Poruka
59
E ovako, pre svega hvala svima!!
Kao prvo, ja sam kriv, kad pc nije hteo da vidi graficku pa kad sam ih menjaao ja sam vadio bateriju da bih restartovao i mislio sam da taj jumper sluzi kao zastita od tipa prasine itd i ja sam to skinuo i stavio na stranu.Sad kad sam ga vratio sve radi normalno.Mislio sam da sve znam :crazy_pit:
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.064
Za ubuduce pogledaj kada je skinut jumper, videces u njemu mali bakarni deo, koji spaja dva pina. Svaki Jumper ima svoju svrhu, ali za vise detalja konsultujte uputstvo :)
 
Član
Učlanjen(a)
26.09.2012
Poruka
59
Problem xd
Uključio se normalno, radio dva minuta, restartovao se, zamrzla se slika na logo screenu, ugasio sam ga, i sad se neprestano pali gasi svake sekunde?
Izvadio sam kabal za napajanje i kad sam ga vratio nakon što ga uključim ništa se ne prikazuje na monitoru a pišti jednom dugačko na svake 3,4 sekunde
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.064
Trebalo bi proveriti podesavanja u BIOSU, nesto je verovatno promenjeno, moze biti da hard disk mode nije dobar, recimo AHCI umesto IDE ili mozda RAID, bootuje sistem sa pogresnog diska ili particije, moze se desiti i da je sistem pao, ili jednostavno pravi konflikte zbog drajvera stare grafike.... Najbolje je proveriti sa nekim live diskom, takodje pre toga bi trebalo proveririti kablovoeza povezivanje hard diska, i napajanja uopste.
Moze se desiti da clock procesora nije dobro podesen, ili recimo clock memorija...
Pokretanje u safe mode takodje moze posluziti za test, ako drajveri prave problem :D
Za pocetak, mislim da sam pisao ovde sta bi trebalo redom proveriti:
http://serbianforum.org/threads/naj...a-pogledati-pre-startovanja-nove-teme.596870/

Nema nesto detaljnije o podesavanja biosa, jer to sve zavisi od konfiguracije, verzije BIOS-a i slicno
 
Član
Učlanjen(a)
26.09.2012
Poruka
59
sa nvidia se normalno uključio, samo još da vidim da neće da se isključi
Kako da izbrišem Nvidia drajvere da bih mogao da vratim ati grafičku?
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Ne mora nista da brises, kad ubacis karticu koju hoces, sistem automatski detektuje drajvere za novi hardver(ako su prethodno bili instalirani) i to je to. Ako nema drajvera, doinstaliras ih, al odgovarajuci...proveri takodje kabal izmedju harda i maticne, ako nije dobro, onda moze da se restartuje racunar zbog toga. Jos nesto, atijevi drajveri su oduvek bili malo problematicni, pa vidi za oprobanu verziju istih.
 
Natrag
Top