Signup Now
Da bi mogli da pišete na forumu, otvarate nove teme, kao i da vidite download
linkove morate prvo da se registrujete.

Ukoliko Vam nije jasan proces registracije, molimo vas da kliknete OVDE
Ako ste zaboravili lozinku, kliknite OVDE :)

Kokosovo, bademovo i maslinovo ulje blagodet za vašu kosu

Diskusija u 'Klub za žene' započeta od crvendac_011, 30.07.2010.

1. crvendac_011

crvendac_011 Always a lady Moderator

Zahvala:
    505
    Pol:
    Ženski
    Kokosovo, bademovo i maslinovo ulje blagodet za vašu kosu

Ženski kafe 30.07.2010 16:12

Kokosovo, bademovo ili maslinovo ulje pomoći će vam da se rešite ispucalih vrhova kose, ali i da poboljšate kvalitet kose i kože glave.

“Šta da radim sa ovim dosadnim i suvim vrhovima kose? Kako trajno da ih se rešim?” Ova i slična pitanja čućete u frizerskom salonu kada mušterija traži savet od svog frizera. Suvi i ispucali krajevijesu napast. Bezrezervno, svaki od frizera će reći da je ulje uza kosu rešenje probelma.
    Ulje za kosu pomoći će vam da se rešite suvih vrhova, da poboljšate kvalitet vlasi i kože glave. Nije dovoljno povremeno upotrebljavati pomenuta ulja, potrebno i poželjno je uvesti ih kako deo redovne nege kosa.
    Nega kose podrazumeva redovno pranje, potrebu balzama ili kondicionara, redovno šišanje ali i pakovanja. Ulja za kosu možete uvrstiti i u pakovanja, a možete i da ih koristite samostalno.
    Savršen recept za suve i ispucale krajeve svakako je neko od ulja za kosu koje vam je dostupno.
    Dame koje redovno koriste ulje ne samo da štite svoju kosu od ispucalih i suvih krajeva nego i hrane vlas kose i kožu glave.

Kokosovo ulje

Umirujuće kokosovo ulje kosi pruža potrebnu vlažnost.
    Ovo prirodno ulje obiluje kalcijumom, magnezijumom i kalijumom, a esencijalni sastojci kokosa sprečavaju svrab kože glave.
    Ukoliko jednom nedeljno koristite kokosovo ulje, vaša kosa će biti mekša i imati bolji volumen.

Bademovo ulje

Rast kose može da se podstakne i osigura korišćenjem bademovog ulja u raznim tretmanima. U kombinaciji s masiranjem možete da podstaknete cirkulaciju krvi na koži glave, a time ćete da osigurate normalnu reprodukciju ćelija što pomaže obnovu vlasi. Bademovo ulje obiluje vitaminom A koji štiti folikule.

Maslinovo ulje

Maslinovo ulje je melem za kosu, kožu i nokte. Ovo ulje ne samo da jača, već i hidrira folikule kose. Nanesite nekoliko kapi maslinovog ulja na prste i umasirajte u kožu glave. Ulje možete da nanesete i na celu dužinu, kako biste kosi pružili celoviti tretman, sjaj i volumen. Naravno, ako ga stavite na celu kosu, maslinovo ulje posle tretmana isperite šamponom.

2. dona011

dona011 Član

Zahvala:
    0
    Drage moje,evo jedan mali savet za negu farbane kose,da ne bude suvih i ispucalih krajeva.
    Dobila sam ga od jedne frizerke koja je u penziji,i redovno ga primenjujem a kosa mi je zdrava
    iako se farbam u plavo vec 30 god.Nikada ne stavljam samo farbu na kosu,vec u smesu za
    farbanje obavezno stavim jedno zumance i pola bocice uljanih AD kapi,ili kantarionovo ulje,
    (naravno moze i maslinovo,kokosovo,orahovo,cickovo)Ali uljane AD kapi pospesuju rast dlake,
    kantarion regenerise kozu glave,maslinovo jaca koren kose i.t.d
    Nije bitno koje izaberate vazno je da ta smesa ne moze da izgori kosu,kao sama farba,a ujedno
    to je i pakovanje tako da je efekat 2 u 1,farbanje i pakovanje istovremeno.
  3. Tsatsy

Tsatsy Član

Zahvala:
    1
    A nece li ovaj tretman uticati na zeljenu boju???plavu naravno????
  4. dona011

dona011 Član

Zahvala:
    0
    Ne utice,jer to je mala kolicina ,i verujte mi iz dugogodisnjeg iskustva
    vam mogu reci da je tako.Na zeljenu boju utice kolicina hidrogena
    stavljena u boju,sto vise hidrogena ima u smesi boja ide ka zutim
    nijansama,a prilikom ispiranja i ka narandzastim,zavisi koliko vam
    je kosa plava.Za lepu nijansu,pribliznu kao na kutiji,uvek stavite
    na celu tubu manje od 50 ml hidrogena,ali i to ce zavisiti od toga
    kakva vam je podloga kose koju farbate,od proizvodjaca boje koju
    koristite,od kvaliteta i gustine kose...,ali sigurno ne od ovoga,
    ovim samo mozete da dobijete na kvalitetu boje a i kose.
  5. crvendac_011

crvendac_011 Always a lady Moderator

Zahvala:
    505
    Pol:
    Ženski
    Ja sam nešto slično juče probala sa crvenom farbom. Nisam htela da stavljam žumance, ali sam u boju (koristim "Garnier") koja već u sebi ima tri vrste ulja, stavila celu bočicu uljanih AD kapi i desetak kapi tečnih kristala. Rezlutat je odličan, prezadovoljna sam. Kosa lepo ofarbana, glatka, nežna i meka na dodir, i mnogo više volumena. Stvarno odlična ideja, koju sam ovde pročitala, pa modifikovala zbog crvene boje.
    Hvala Dona. yes3

Preporučite stranicu