Koji Navi je najbolji za Evropu?

UREDNIK
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.543
Питање ти је погрешно формулисано. Навигација је, да кажем споредна, битне су мапе. С тога, питање би требало да гласи, које су мапе Европе најбоље.
У оптицају су, највише, teleatlas (сада tomtom) и navteq (сада here). Које су боље? Тешко питање јер су негде боље једне негде друге али сигурно је да у западној Европи нема пропуста као на мапама Србије. Имаш и опцију да инсталираш две навигације са различитим мапама или навигацију која ти нуди коришћење различитих мапа (mapchanger). У којој ћеш навигацији да их користиш, то зависи од твог укуса, који ће изглед највише да ти се допадне.
 
Član
Učlanjen(a)
01.03.2012
Poruka
128
Sto se mene tice kao sto kazes na zapadu su sve karte manje-vise iste.
Koristim Sygic i radi odlicno.
Za nase podrucje mi je ipak bolji iGO.
Mene zanima gde se mogu naci mape za iGO i ima li on opciju za dve vrsre karti.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.543
@maxgo:

Кажеш да је iGO бољи? Не спорим али треба рећи по чему и у чему је бољи од било које навигације?
Квалитет навигације највише зависи од мапа па онда од самог решења навигације.
Када кажеш за наше подручје, то је важило док су биле у оптицају контрастове, свеже, мапе. Пошто се не освежавају већ две године, у чему је предност iGO-а за наше подручје у односу на Sygic (кога си сам навео) са истим мапама или...да не набрајам навигације које користе најсвежије мапе као што је tomtom са својим мапама или Navigon са here. iGO је први омогућио коришћење мапа различитих произвођача и био ја ван конкуренције. Сада, када та опција постоји и код Sygic-а, не видим по чему може бити бољи? Кад изузмемо мапе, које су исте, остаје нам софтверско решење. По мом суду, Sygic је отишао далеко испред iGO-а по многим решењима а о изгледу да не причамо.

P.S. Да не би било забуне, питање је постављено из разлога да се многи не доводе у забуну паушалним оценама. Треба тачно навести предност или недостатак одређене навигације (као што је недостатак српског језика код навигона или старе и недефинисане мапе код прилчно добре навигације навител).
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.03.2012
Poruka
128
Kazem da je iGO bolji za nase podrucje jer su katre bolje ( ove sto ja imam )
Nase gradove imaju sve ulice dok kod Sygic nije taj slucaj.
Nisam probao da kombinujem karte od iGO na Sygic a i neznam dali to moze
Nisam neki majstor za navigaciju i govorim laicki.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.543
Па које су карте? Ја знам за Контрастове али старе, tomtom и navteq (here).
Вероватно су контрастове. На жалост, много тога се изменило да би биле најтачније.
 
Član
Učlanjen(a)
01.03.2012
Poruka
128
Kod merne na Sygic karte su u ordner tipa "srb.ta.2011.09"
Ordner izgleda ovako
sygicmaps9nj2res7of.gif
 
Natrag
Top