Koji linux instalirati ?

Član
Učlanjen(a)
09.04.2012
Poruka
185
Htio bih instalirati neki od linux distribucija ali nisam siguran koji bi odgovarao za ovaj model laptopa tj za njegovu konfiguraciju . Upitanju je Dell Latitude D600 , htio sam instalirati Lubuntu ali prlikom boot-a izbacilo mi je kao da moj procesor ne podrzava PAE i vjerovatno ne mogu instalirati ga pa obratite paznju na to da nije potreban PAE za instalaciju linuxa kojeg predlazete.
 
Poslednja izmena:
UREDNIK
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
992
Htio bih instalirati neki od linux distribucija ali nisam siguran koji bi odgovarao za ovaj model laptopa tj za njegovu konfiguraciju . Upitanju je Dell Latitude D600 , htio sam instalirati Lubuntu ali prlikom boot-a izbacilo mi je kao da moj procesor ne podrzava PAE i vjerovatno ne mogu instalirati ga pa obratite paznju na to da nije potreban PAE za instalaciju linuxa kojeg predlazete.
Linux Mint 13 Maya LTS npr. ne zahteva PAE kompatibilnost CPU.
Obzirom na performanse "mašine" instaliraj 32-bitnu verziju!
 
Član
Učlanjen(a)
09.04.2012
Poruka
185
Hvala na odgovoru , probacu pa cu javiti da li je uspjelo . Zanima me sta da odaberem od ovoga za download .

EDITIONDESKTOPMEDIA
Cinnamon (32-bit)CinnamonDVD
Cinnamon (64-bit)CinnamonDVD
Cinnamon no-codecs (32-bit)CinnamonDVD
Cinnamon no-codecs (64-bit)CinnamonDVD
Cinnamon OEM (64-bit)CinnamonDVD
KDE (32-bit)KDEDVD
KDE (64-bit)KDEDVD
MATE (32-bit)MATEDVD
MATE (64-bit)MATEDVD
MATE no-codecs (32-bit)MATEDVD
MATE no-codecs (64-bit)MATEDVD
MATE OEM (64-bit)MATEDVD
Xfce (32-bit)XfceDVD
Xfce (64-bit)XfceDVD
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
992
Hvala na odgovoru , probacu pa cu javiti da li je uspjelo . Zanima me sta da odaberem od ovoga za download .

EDITIONDESKTOPMEDIA
Cinnamon (32-bit)CinnamonDVD
Cinnamon (64-bit)CinnamonDVD
Cinnamon no-codecs (32-bit)CinnamonDVD
Cinnamon no-codecs (64-bit)CinnamonDVD
Cinnamon OEM (64-bit)CinnamonDVD
KDE (32-bit)KDEDVD
KDE (64-bit)KDEDVD
MATE (32-bit)MATEDVD
MATE (64-bit)MATEDVD
MATE no-codecs (32-bit)MATEDVD
MATE no-codecs (64-bit)MATEDVD
MATE OEM (64-bit)MATEDVD
Xfce (32-bit)XfceDVD
Xfce (64-bit)XfceDVD
Nebitno ti je u ovom trenutku! Šta hoćeš odaberi i da je 32-bit...
To su tzv. Desktop Environments iliti okruženja - izgled...
 
Član
Učlanjen(a)
09.04.2012
Poruka
185
Opet problem ne mogu nikako da ga instaliram na netu su svuda rayni tutoriali ali u njima je instaler drugaciji nego kod mene.
Inace sa USB ga pokusavm instalirati .
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
992
Opet problem ne mogu nikako da ga instaliram na netu su svuda rayni tutoriali ali u njima je instaler drugaciji nego kod mene.
Inace sa USB ga pokusavm instalirati .
Ne bih rekao da BIOS na tom toplapu podržava BOOT sa USB-a...
Ako podržava potrebno je podesti u BIOS-u da prvo čita USB.
U slučaju da je optički drajv CD pa nisi u mogućnosti koristiti DVD, tada je moguće instalirati Ubuntu 12.04 pomoću mini ISO diska, ali to je malo komplikovanije...


miniISO
 
Član
Učlanjen(a)
09.04.2012
Poruka
185
Uspijo sam instalirati ali i nisam bas zadovoljan brzinom paljenje i logovane sistema bas je sporo ali kad se upali i nije tako lose. Mozda sam skinuo pogresnu verziju , kako da u linux mint provjerim koja je verzija itd.
 
Natrag
Top