koji deo treba poboljsati?

Učlanjen(a)
13.01.2014
Poruka
1
trenutna konfiguracija mog racunara je :

matična:AM3 A760G VGA, PCIe/DDR3/SATA2/GLAN/5.1CH

Grafička:AMD Radeon 6670 1GB/DDR5,/DVI/HDMI/VGA/128bit/

Procesor: AMD X2 Athlon II 250, 2MB 64Bit BOX Takt procesora je 3.0

Ram memorija je 4 gb DDR3

napajanje 500w

želim da napravim koliko toliko dobar gameing računar! i već planiram da mu dodam još 4gb ddr3 ram-a.
šta mi je još neophodno da dodam? još jednu grafičku ili procesor?

preferiram igre kao što su Dota2 newervinter, CS:GO, Syrim i ostale novije.
hvala unapred na odgovorima
:D
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2013
Poruka
105
koji ps ddr3 rama koristis?Koji je broj okretaja harddiska bolje receno kojaj je brzina hddd-a.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2010
Poruka
83
Za dotu ti ne treba veci fps od 40 da bi mogo lepo da igras.. tvoja graficka ima 128 bita sto je jako malo za igre...Ako hoces gaming komp kupi grafu od 256 bita... naravno i jacu ako imas para :)

vise su ti bitni biti nego mb.. npr i ako grafa ima 512mb/256bita.. bice jaca nego ona od 1gb i 128 bita.

Ako mu dodajes ram.. onda dodaj ko covek sa 1600 mhz minimum :)
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2010
Poruka
83
Za dotu ti ne treba veci fps od 40 da bi mogo lepo da igras.. tvoja graficka ima 128 bita sto je jako malo za igre...Ako hoces gaming komp kupi grafu od 256 bita... naravno i jacu ako imas para :)

vise su ti bitni biti nego mb.. npr i ako grafa ima 512mb/256bita.. bice jaca nego ona od 1gb i 128 bita.

Ako mu dodajes ram.. onda dodaj ko covek sa 1600 mhz minimum :)

mada ja bi malo bolje razmislio pre nego da budzam stvari na tu maticnu za gaming komp...
 
Učlanjen(a)
07.01.2014
Poruka
40
Ne znam koliki ti je budžet, pa ne znam ni šta bi mogao da kupiš. Ja bih menjao i grafičku i procesor, ali nisam siguran da li bi tvoja matična podržala... AMD A serija procesora sa nekom R7 grafom bi ti bilo dovoljno za naredne dve-tri godine, možda i više (naravno, ako si dodao još 4GB RAM-a već). Nemoj odmah da se zalećeš na količinu RAM-a grafičkih, jer ne mogu sve da je ispune do kraja, slažem se sa djordjezmajem, biti su ti važniji. Opet, ako ne možeš da priuštiš ovo, za igre koje si napisao bi ti bila dovoljna kombinacija nekog procesora iz FX serije i Radeon HD 7xxx grafičke. Sve zavisi od tebe...
Pozzz...
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Druze ne diraj tu nista, ploca je low profile, sto znaci da nije za budzenje, konkretno naponska sekcija podrzava CPU-e do 95W TDP-a, ulozices pare, a ploca je zastarela, takoreci to je oslabljeni 760G chiset sa AM2+ socket-om, sa podrskom za slabije AM3 CPU-e.
Jedino da nadjes neki polovan Phenom II X2 550 ili 555, oni su solidni za igranje, RAM nemoj dodavati, sasvim je dovoljno 4GB.
Ta grafika i nije tako losa 128-bita i nije tako malo za igre jer je GDDR5, ionako nema CPU za jacu grafu, ne moze na ultra, ali na srednjim detaljima i rezolucijama moze itekako, ne isplati se na toj ploci kupovati jaku grafu.
Resenje za bolji gaming je prodati tu konfu za nekih 170-200 evra (zavisno koji HDD imas) i dodas jos toliko za nov komp, odnosno za neku custom masinu
 
Natrag
Top