Koje je resenje za nedostatak memorije?

WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
859
Hmmm, pokušavam sad ovo da izvedem na Alcatel 991, ali neće.

Link2SD "ne može" da napravi link na ext3 particiju, tako prijavljuje.

Ima li neko neku ideju?
 
Član
Učlanjen(a)
20.05.2013
Poruka
244
Nisi pratio ni meni nije htelo pa sam probao na ext4...i tu mi je uspelo...ne znam kako al jeste..pojavilo mi se dole da restartujem fon...
 

WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
859
Probao sam i ext3 i ext 4, neće. Samo još nisam probao ext2

EDIT: Neće ni ext2
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
29.08.2009
Poruka
37
Posle jedno 5-tog puta kada sam dobio onu porukui tipa "nemate dovoljno memorije na uredjaju" i posle nebrojeno mnogo pokušaja da probam na razne načine da se ove greške oslobodim, a tu spada čišćenje telefona, čišćenje keš memorije, brisanje podataka aplikacije,prebacivanje programa na Sd karucu, vraćanje na Factory reset, Hard reset telefona sa wipe-ovanjem cash particije, znači sve što većina zna da uradi i predloži, shvatio sam da ova rešenja samo na neko vreme otklone problem, ali ne i trajno.
Pre ili kasnije "bagovanje" će početi, a to zavisi samo kako koristite telefon i koliko aplikacija imate instalirano. Rešio sam da ovo izguglam i da vidim kakve su mi mogućnosti .Shvatio sam da je problem u samom Androidu i to u načinu na koji on raspolaže memorijom. Jako brzo je napuni i onda dolazi do ovih problema. Ovo je možda manje vidljivije na novijim uredjajima sa novijim andriodom, a li za urdjae sa 1GB rama i sa Andriodom manjim od Lolipop-a, ovaj problem će se javiti bar u nekom obliku.
Onda sam rešio da ću ili da nateram Android da radi ili ću ga baciti i preći na iPhone za koji nemam para. :)
Posle par dana istraživanja našao sam postupak koji koji mi savršeno funkcioniše, a i mojim prijateljima kojima sam ovo odradio sve šljaka savršeno, evo sada će skoro 5 meseci. Nema nikakvih grešaka, nema bagovanja, aplikacije se otvaraju momentalno, nema onoga "aplikacija XXXXXXXX je prestala sa radom" i razne druge greške i gluposti koje su mi se ranije javljale.

Rešenje koje sam našao zahteva napredniji nivo znanja da bi se koristio, odnosno da se razume šta se radi.
Ukratko kako ide

- telefon se bekapuje i iskljiči i vadi se baterija i SD kartica
- zatim se SD kartica formatira na dve PRIMARNE particije jedna FAT32 a druga Ext3 (na kompjuteru sam radio, a onaj ko zna može ovo da uradi i na samom telefonu bez da ga isključuje i vadi bateriju) Ext3 particija je potrebna za program Link2SD
- vrati se SD karica u telefon
- Hard reset telefona sa wipe cash partition
- ulazak u setting telefona i podešavanje (izabere se da primarna memorija bude SD kartica)
- instalacija Link2sd app i podešavanje
- vraćanje bekupa
postupak traje dosta dugo sigurno sat vremena, ako ne i duže zbog bekapa

U čemu je ovde "štos". Aplikacija Link2SD ustvari "vara" telefon da pomisli da mu je interna memorija sada interna memorija telefona+memorija SD kartice. I onda svaki Andriod radi fantastično.
Svakako da bi ste ovo sve napravili uslov je da telefon mora da bude pravilno rutovan.

Postavio sam i sliku kako mi izgleda sada meorija na telefonu, a imam instalirano preko 100 aplikacija, uključujuči i igre za klinca, kao što su Angry birds i ostalo, koje zauzimaju najviše prostora. Sami uporedite sa podacima na vašem telefonu. Inače ovaj moj telefon ima "samo" 1 GB ram memorije i SD karticu od 4GB i radi na Android 4.1 jelly Bean. Znači ništa posebno od telefona, ali posle ovoga što sam odradio radi fantastično evo već 5 meseci, bez ikakvih bagova ili bio čega drugog.

Ovako je kod mene...1GB, 4GB (klasika),
ova varijanta sa razlicitim formatiranjem uopste nije radila, i ni mnoge druge...
Flesovao sam telefon i ODMAH uninstall sve sto je moglo, zatim root i usmerio sve na SD (32GB), instalirao oko 180 apps i memorija ostaje uvek slobodna sa oko 0.5 GB. Nikada vise kocenja ni na igrice niti bilo sta. Radi kao sveze flesovano.
 

WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
859
Ta varijanta sa formatiranjem radi na lenovo a328 bez problema ali na alcatel 991 neće ni da čuje može da ima veze sa verzijom androida
Problem je što alcatel 991 ima samo 60 megabajta interne memorije.
 

WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
859
Mozda treba proveriti da li su particije (fat32 i ext2/ext4) prilikom formiranja izabrane da budu primarne,
koliko se secam to je obavezno.
Da, obe su primarne.

Ma sve sam "ponovio" kao na A328. Jedino što ja vidim kao problem je Android 2.2.3 na Alcatel-u. Bojim se da on i Link2SD ne sarađuju baš najbolje.
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.258
Probaj ovako meni je radilo na svim uredjaima Link2SD pro sa Aptoide i ovaj nacin pravljenja particija.

HTML:
https://www.youtube.com/watch?v=v7-toPSPFdg
 
Član
Učlanjen(a)
04.12.2012
Poruka
58
Da, obe su primarne.

Ma sve sam "ponovio" kao na A328. Jedino što ja vidim kao problem je Android 2.2.3 na Alcatel-u. Bojim se da on i Link2SD ne sarađuju baš najbolje.

Posto je android 2.2.3 , on verovatno ne podrzava ext4 , a moguce i ext3 particiju. Zato ponovo particionisanje sd kartice tako da druga particija bude ext2. Kad se startuje link2sd izabrati ext2 particiju,
nista ext3/ext4 zato sto ona i ne postoji u ovom slucaju.
Verovatno ste sve ovo vec probali , ali eto, nisam bas razumeo najbolje pa mozda pomogne.
 
Natrag
Top