Koje je resenje za nedostatak memorije?

Član
Učlanjen(a)
20.05.2013
Poruka
244
Telefon je Lg Lfino 290 n..rutovan na njemu ima fabrickih aplikacija standardnih i nekoliko oko 10 do 12 aplikacija sa google play igrica i nekih malih programcica za ovo ili ono.Imam karticu od 16 gb, sve aplikacije koje sam mogo da premestim prebacio sam na sd ove fabricke ne mogu.I sad kad probam da instaliram neku aplikaciju od 15mb pa navise pise da nema vise prostora, i mene zanima sledece:
1.Da li moze da se podesi da skida direktno na sd karticu aplikacije sa gogle play i de su ta podesavanja?
2.Kako resiti problem sa nedostatkom memorije,da li je mozda neki virus u pitanju ..U CEMU JE PROBLEM?
Voleo bih da mi neko pomogne jer znam da ima ljudi koji su resili ovaj problem..UNAPRED HVALA...
 

Prilozi

  • Screenshot_2015-11-20-18-55-30.png
    Screenshot_2015-11-20-18-55-30.png
    155,8 KB · Pregleda: 141
  • shot_000001.jpg
    shot_000001.jpg
    73,4 KB · Pregleda: 128
Učlanjen(a)
19.11.2015
Poruka
138
Posle jedno 5-tog puta kada sam dobio onu porukui tipa "nemate dovoljno memorije na uredjaju" i posle nebrojeno mnogo pokušaja da probam na razne načine da se ove greške oslobodim, a tu spada čišćenje telefona, čišćenje keš memorije, brisanje podataka aplikacije,prebacivanje programa na Sd karucu, vraćanje na Factory reset, Hard reset telefona sa wipe-ovanjem cash particije, znači sve što većina zna da uradi i predloži, shvatio sam da ova rešenja samo na neko vreme otklone problem, ali ne i trajno.
Pre ili kasnije "bagovanje" će početi, a to zavisi samo kako koristite telefon i koliko aplikacija imate instalirano. Rešio sam da ovo izguglam i da vidim kakve su mi mogućnosti .Shvatio sam da je problem u samom Androidu i to u načinu na koji on raspolaže memorijom. Jako brzo je napuni i onda dolazi do ovih problema. Ovo je možda manje vidljivije na novijim uredjajima sa novijim andriodom, a li za urdjae sa 1GB rama i sa Andriodom manjim od Lolipop-a, ovaj problem će se javiti bar u nekom obliku.
Onda sam rešio da ću ili da nateram Android da radi ili ću ga baciti i preći na iPhone za koji nemam para. :)
Posle par dana istraživanja našao sam postupak koji koji mi savršeno funkcioniše, a i mojim prijateljima kojima sam ovo odradio sve šljaka savršeno, evo sada će skoro 5 meseci. Nema nikakvih grešaka, nema bagovanja, aplikacije se otvaraju momentalno, nema onoga "aplikacija XXXXXXXX je prestala sa radom" i razne druge greške i gluposti koje su mi se ranije javljale.

Rešenje koje sam našao zahteva napredniji nivo znanja da bi se koristio, odnosno da se razume šta se radi.
Ukratko kako ide

- telefon se bekapuje i iskljiči i vadi se baterija i SD kartica
- zatim se SD kartica formatira na dve PRIMARNE particije jedna FAT32 a druga Ext3 (na kompjuteru sam radio, a onaj ko zna može ovo da uradi i na samom telefonu bez da ga isključuje i vadi bateriju) Ext3 particija je potrebna za program Link2SD
- vrati se SD karica u telefon
- Hard reset telefona sa wipe cash partition
- ulazak u setting telefona i podešavanje (izabere se da primarna memorija bude SD kartica)
- instalacija Link2sd app i podešavanje
- vraćanje bekupa
postupak traje dosta dugo sigurno sat vremena, ako ne i duže zbog bekapa

U čemu je ovde "štos". Aplikacija Link2SD ustvari "vara" telefon da pomisli da mu je interna memorija sada interna memorija telefona+memorija SD kartice. I onda svaki Andriod radi fantastično.
Svakako da bi ste ovo sve napravili uslov je da telefon mora da bude pravilno rutovan.

Postavio sam i sliku kako mi izgleda sada meorija na telefonu, a imam instalirano preko 100 aplikacija, uključujuči i igre za klinca, kao što su Angry birds i ostalo, koje zauzimaju najviše prostora. Sami uporedite sa podacima na vašem telefonu. Inače ovaj moj telefon ima "samo" 1 GB ram memorije i SD karticu od 4GB i radi na Android 4.1 jelly Bean. Znači ništa posebno od telefona, ali posle ovoga što sam odradio radi fantastično evo već 5 meseci, bez ikakvih bagova ili bio čega drugog.
 
Član
Učlanjen(a)
20.05.2013
Poruka
244
Ne mogu se snadjem...oko nekih stvari:
1.Hard reset telefona sa wipe cash partition---uradio sam reset na fonu direktno jel ovo sa wipe ne znam kako?
2.ulazak u setting telefona i podešavanje (izabere se da primarna memorija bude SD kartica)--Ne mogu da nadjem ovo u memoriji fona opciju JER TAMO NEMA NISTA OD FUNKCIJA LGLFINO290n?
3.instalacija Link2sd app i podešavanje--Koje je podesavanje za aplikaciju jel kad probam da prebacim neku aplikaciju koja je na memoriji fona na sd izbacuje ovo...VAS UREDJAJ NE PODRZAVA app2sd JER SE NJEGOVA GLAVNA SPOLJASNJA MEMORIJA EMULIRA PREKO UNUTRASNJE.MOZETE DA POVEZETE APLIKACIJU DA BI STE PREMESTILI NJENE DATOTEKE NA MEMORIJSKU KARTICU..
4.Ovo oko formatiranja memorijske kartice sam ubacio u citac...pa sam formatirao karticu fona..pre toga napravio bekap..pa pomocu Easeus partition sam podelio particiju na pola..inace je bilo 16gb kartica..pa sam napravio jednu fat32 a drugu ext3..medjutim kad sam posle ubacio u komp fon pokazuje mi samo da kartica ima 7gb sd memorije..sto i kako ne znam?
TAKO AKO MOZE POMOC OKO OVIH STVARI BILO BI DOBRODOSLA..DA PROBAM OPET DA URADIM...
 

WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
859
Ne mogu se snadjem...oko nekih stvari:
1.Hard reset telefona sa wipe cash partition---uradio sam reset na fonu direktno jel ovo sa wipe ne znam kako?
2.ulazak u setting telefona i podešavanje (izabere se da primarna memorija bude SD kartica)--Ne mogu da nadjem ovo u memoriji fona opciju JER TAMO NEMA NISTA OD FUNKCIJA LGLFINO290n?
3.instalacija Link2sd app i podešavanje--Koje je podesavanje za aplikaciju jel kad probam da prebacim neku aplikaciju koja je na memoriji fona na sd izbacuje ovo...VAS UREDJAJ NE PODRZAVA app2sd JER SE NJEGOVA GLAVNA SPOLJASNJA MEMORIJA EMULIRA PREKO UNUTRASNJE.MOZETE DA POVEZETE APLIKACIJU DA BI STE PREMESTILI NJENE DATOTEKE NA MEMORIJSKU KARTICU..
4.Ovo oko formatiranja memorijske kartice sam ubacio u citac...pa sam formatirao karticu fona..pre toga napravio bekap..pa pomocu Easeus partition sam podelio particiju na pola..inace je bilo 16gb kartica..pa sam napravio jednu fat32 a drugu ext3..medjutim kad sam posle ubacio u komp fon pokazuje mi samo da kartica ima 7gb sd memorije..sto i kako ne znam?
TAKO AKO MOZE POMOC OKO OVIH STVARI BILO BI DOBRODOSLA..DA PROBAM OPET DA URADIM...
Kada particionišeš karticu i ubaciš je u telefon, tvoj telefon "vidi" samo FAT particiju. Kada pokreneš Link2SD, on će videti ext3 particiju i pitaće te da li će ona biti korišćena za "linkovanje" aplikacija.
U aplikaciji Link2SD biraš opciju Link2Sd, a ne app2sd.
 
Član
Učlanjen(a)
20.05.2013
Poruka
244
Ako moze pomoc opet...opet pokusavam da uradim nesto i ne mogu se snadjem...uradio sam reset telefona...izvadio karticu stavio u citac, i ponovo formatirao karticu..a onda preko Easeus partition napravio 2 particije (slika 1)kada sam ubacio fon u komp preko usb video je jednu particiju (slika2)ovu fat32.E sad da li jos nesto treba uraditi tu da ovu particiju ext3 bude vidljiva kasnije za link 2sd mozda ima neka opcija da bude vidljiva ili gresim u ovom programu Easeus partition.
Dalje skinuo sam aplikaciju Link 2sd sa gogle play prodavnice(mozda je tu problem mozda treba ova link 2 sd plus)i kad udjem u nju pita me izaberite sistem datoteka druge particije sd kartice tu obelezim ext 3(slika 3)
Dalje u opcijama ne mogu da nadjem de mi je ovo sto mi je WOB preporucio
U aplikaciji Link2SD biraš opciju Link2Sd, a ne app2sd.
Nalazim samo u opcijama LOKACIJA ZA INSTALACIJU..OVO SLIKA 4.
Kada pokusavam da prebacim neku aplikaciju recimo flash light na sd karticu izbaci ovo slika 5.
Zamoljavam ljude dobre volje da se ukljuce u diskusiju, da mi pomognu oko ovoga, da probam da resim problem oko ove memorije.Instaliram oko 12 aplikacija do 15 ni toliko i kaze mi da nemam dovoljno memorije za sledecu aplikaciju a imam karticu od 16 gb.
 

Prilozi

  • slika1.jpg
    slika1.jpg
    143,4 KB · Pregleda: 99
  • slika2.jpg
    slika2.jpg
    68,5 KB · Pregleda: 85
  • slika3.jpg
    slika3.jpg
    68,7 KB · Pregleda: 90
  • slika4.jpg
    slika4.jpg
    74,5 KB · Pregleda: 91
  • slika5.jpg
    slika5.jpg
    81,9 KB · Pregleda: 96
Član
Učlanjen(a)
20.05.2013
Poruka
244
Evo najzad do resenja...kada sam napravio particije, rekoh da probam da obelezim Ext 4 sa gornjeg posta slika3..i najzad mi se pojavilo reebot, iso sam restarovao mi se fon, uso u aplikaciju Link2Sd i sada aplikacije kao sto su Flash Light nije pre moglo da mi se pojavi opcija na srpskom Napravi vezu, i nikako nije mogla se prebaci na Sd karticu.Sada idem na opciju napravi vezu i cekiram ono sto moze sacekam i pojavi mi se slika ispod(slika6).Nadam se da je to to....dok i dalje ima ispod postoji opcija premesti na sd karticu kada tu kliknem pojavi mi se i dalje slika5 sa gornjeg posta ne znam zbog cega....
 

Prilozi

  • 2016_01_08_15.55.44.jpg
    2016_01_08_15.55.44.jpg
    85,2 KB · Pregleda: 91
  • Sl.6.jpg
    Sl.6.jpg
    30,8 KB · Pregleda: 58

WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
859
To je sasvim ok. Zaboravi na premeštanje na SD, ne treba ti. Samo "linkuj" sve aplikacije na sd i završio si posao. Uvek linkuj sve fajlove.
 
Natrag
Top