Koja je crkva, crkva Hristova?

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ne upotrebljavajte pogrdne izraze u raspravama. VODITE RASPRAVE NA CIVILIZOVAN NAČIN.

Izvinjavam se.

otišli su jer je bila glad, a nisu bili gladni što bili neradnici kao kod nas.

Vec sam dokazao da su najvredniji ljudi upravo kod nas, da nisu ne bi ih ovi vasi toliko hvalili kad odu.

To sto su tvoji lenji to je vas problem ovde gore kod nas nisu.

I kakve to veze ima, opet si skrenuo temu.
Poenta je da nisu otisli zato sto su protestanti bolji i moralniji vec zato da prezive.

A kod vas je još gore stanje.

Nicim dokazao!

Stanje je isto, ako ne i gore kod vas protestanata. Pa nismo mi sami sebe napali, nego ste nas vi prosvetljeni ubijali pod hitlerom!

I sada još bolji, naveo sam nivo korupcije, kriminala, ubistava, abortusa itd.

I sodoma i gomora su bila dva najplodnija grada i tehnoloski i finansijski. A po kriminalu , abortusu i ubistvima niste bolji , pa nema te teorije, sve fabrikovani podaci!

Da toga nema kod vas.

Ima, uvezli smo od vas!

Sada nema veze, a kada brljaš protestante onda ima veze. :)

Bitno je da su tvoji protestanti pokazali dobar rod ucestvujuci u ratu na strani hitlera!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, čovek koga Bog pošalje u ratom zahvaćene krajeve, on tamo ide sa misijom spasavanja, propovedanja..itd, nikako da ubija.

To je slučaj i sa čovekom iz životne priče koju sam ti preporučio pod naslovom "U DOLINI SMRTI"

Nikad pravi Hrišćanin neće da ide u rat da bi se borio za zemaljske vlasti, ili ideale.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, čovek koga Bog pošalje u ratom zahvaćene krajeve, on tamo ide sa misijom spasavanja, propovedanja..itd, nikako da ubija.

To je slučaj i sa čovekom iz životne priče koju sam ti preporučio pod naslovom "U DOLINI SMRTI"

Nikad pravi Hrišćanin neće da ide u rat da bi se borio za zemaljske vlasti, ili ideale.
Pa sto onda vi protestanti idete kad ste pravi Hriscani?

Jel ti vidis da Tripove tvrdnje ne opstaju, ili si slep?

Rodovi se ne mogu sagledavati u globalu na nivou drzava nikako, i sam to potvrdjujes gore!

Pa sta mene napadas umesto njega, sta je sa tobom?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja lično ne verujem da protestanti idu u rat, ali i da idu - kakve to veze ima sa pravim Hrišćanima, jer nisu SVI protestanti PRAVI Hrišćani.
Većina je svetovna, i samo formalno posećuje crkve.
Osim toga - ja nikada nisam tvrdio za sebe da sam protestant, već Adventista, a pravi Adventisti su oni čija se imena nalaze u knjizi života na nebu, a ujedno sede po crkvama, a ne oni koji samo sede po crkvama.

Dakle, ovo je vrlo škakljiva tema, jer u njoj možemo biti pošteni SAMO ako osudimo SVE, a ne pojedine crkve i frakcije po našoj volji.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ja lično ne verujem da protestanti idu u rat, ali i da idu - kakve to veze ima sa pravim Hrišćanima, jer nisu SVI protestanti PRAVI Hrišćani.
Većina je svetovna, i samo formalno posećuje crkve.
Osim toga - ja nikada nisam tvrdio za sebe da sam protestant, već Adventista, a pravi Adventisti su oni čija se imena nalaze u knjizi života na nebu, a ujedno sede po crkvama, a ne oni koji samo sede po crkvama.

Dakle, ovo je vrlo škakljiva tema, jer u njoj možemo biti pošteni SAMO ako osudimo SVE, a ne pojedine crkve i frakcije po našoj volji.

PITANJE: ZASTO MENE NAPADAS ZA TRIPOVU LAZNU NAUKU???

ZNAM ODGOVOR!!!

ZATO STO SAM JA TU TRIPOVU LAZNU NAUKU (KOJOM NAS NAPADA) OKRENUO PROTIV VAS , I VI STE ISPALI JOS VECI ZLOCINCI!!!

SAD POSTO TE TO VREDJA, TI SI NAPAO MENE, UMESTO NJEGOVU LAZNU NAUKU!

DOKAZ DA VI BRANITE SAMO SVOJE CRKVE, I DA VAS PRAVDA NE ZANIMA!

AKO TI NJEGOVA LAZNA NAUKA ODGOVARA DA NAS PROGONIS, TI CES CUTATI. ALI POSTO SAM JE OKRENUO PROTIV VAS, ONDA CES ME NAPASTI ZATO STO SAM TO URADIO!!!

PA NORMALNO DA CU TO RADITI DA POKAZEM KAKO NEPRAVEDNO IGRATE!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne, ja samo odgovaram na tvoje komentare kojima napadaš Adventizam.

Ja sam Tripa više puta kritikovao zbog njegovog pisanja, ali ti očekuješ da pišeš neistine protiv moje crkve i protiv istine, a da ti niko ne odgovori.. jel tako Mire?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ona koja je pokazala bolji rod, a to svakako nisu tradicionalne crkve.

Istraživanje Instituta za psihologiju Filozofskog fakulteta u BG je pokazalo veću sklonost ka nasilju vjernika katolika i pravoslavaca od ateista i agnostika, bruka za njih.
 
Natrag
Top