Koja Crkva spasava?

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jeste, a deset zapovesti ne kazu da ne smes traziti debelu zenu zeljnu seksa :)

Pogresio sam u vezi tebe ti si pravednik!

Ovo se u bibliji naziva "OCEĐIVANJE KOMARCA, A PROŽDIRANJE KAMILE"

Ne treba tražiti nikakvu ženu, osim ako sama Božja promisao i volja ne spoji čoveka sa ženom radi braka.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Rekoh da nisi odgovorio na moj post zato sto ti ignorises cinjenicu da slicnosti nisu identicnisti, i rekao sam da mi na osnovu tih slicnosti celu bibliju mozemo onda svesti pod mit, jer ti radis isto sto i Kurajev,

Mire, ne vidim nikakvog razloga da se srdis na mene.
U pravu si Tvoj brat, Profesor i naucnik tvrdi da gnostici veruju da dusa zivi i da posle smrti putuje i da mora da placa nekave dazbine.
Mire, pravisli ti razliku medju ljudima ili mislis da smo si jednaki.
A Kurajev je u pravu, Mitarstva i nisu nista drugo nego prepravljeno gnosticko uceje o putovanja mrtve duse. I vise od toga ja nemam njista da kazem, To ti je sve..



"Osim toga, mitarstva se povezuju sa biblijom

Mitarstva se ne nalaze u Bibliji, to bi ti samo zelo da je tako ali zao mi je nije tako.

Zar se tu ne radi o vaskrsenju?
Dakle ne radi se "samo o pitanju tela" nego i o zivotu - dusi! Dakle raspravljalo se o pitanju duse i o Bozjem pravu da vaskrsne Mojsija!

Mire, Lepo sam ti prepisao biblijski tekst koji ne spominje dusu nego spominje samo TELO. Zasto dodajes Bibliji ono sto ne pise?

Dakle mitarstva, tj. rasprava o dusi odmah po smrti se moze potvrditi i na osnovu biblije, a teolozi su koristili bibliju kada su izvodili to ucenje. Tu niceg okultnog nema!

Ako je to istina, DAJ NAM BIBLIJSKE DOKAZe. Ali svi znamo daih nema.

Medjutim, iako niceg okultnog nema to ne znaci da je ispravno, i zato i nije dogma.

Pa eto i sam vidis da si najzad dosao do sustinske istine. Sta si rekao? "ne znaci da je ispravno" Znaci priznao si da mitarstva nisu istinita, nego obmana.


Marko, nisam ja nista pogresno preveo, niti sam prevodio. Tu se radi o pitanju duse.

Mire, to ti kazes da se radi o dusi, a Biblija jasno kaze da je rec o TELUUUUUUUUUUUUUUUU.

Citaj kako pise, a nemoj da izmisljas koje sta.


Sta kaze gnosticizam o mitarstvima Marko a sta kaze pravoslavlje? Ajde lepo uporedi ta dva ovde da vidis koliko je to suprotno ko nebo i zemlja!!!

Pa nema nikakve potrebe da ja to uporedjujem. To je vec ucinio tvoj brat i duhovnik KURAJEV. On je uporedio mitarstva za Gositickim verovanjem i zakljucio da su iz istog izvora.


Zelim ti sve najbolje i nemoj da se ljutis na mene
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ovo se u bibliji naziva "OCEĐIVANJE KOMARCA, A PROŽDIRANJE KAMILE"

Ne treba tražiti nikakvu ženu, osim ako sama Božja promisao i volja ne spoji čoveka sa ženom radi braka.

Zato njima Bog proždire idole, dok oni i dalje vrše svoje ceremonije, što bi se reklo "Selo gori, a baba se češlja".
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tako je.
Crkva ima samo Bogomdanu ulogu da ljudima objavi kriterijume spasenja, i da čoveku pomogne da ih usvoji i sprovede u život.
 
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Pomaže Bog!

Crkva je Hristovo Telo. I Crkva je Bogočovečanska zajednica,
zajednica Duha Svetoga i vernog naroda.
Bojim se da je osoba odvojena od Crkve poput .... prsta odsečenog
od ruke.

brat Toma
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Odvojen od Hrista DA, čovek jeste kao prst odsečen od ruke.
Odvojen od crkve NE, što ne znači da ne postoji Božja crkva kojoj Bog želi da pripadamo.
U samoj crkvi postoje oni koji nemaju veze sa Hristom, već vode formalnu pobožnost bez duha pravog posvećenja, a čija imena su formalno zapisana u članstvu crkvenih knjiga.
Crkvu predstavljaju samo oni čija su imena zapisana na nebesima.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Pomaže Bog, svima!

Razumem te zašto tako veruješ.
Moguće je da si video grehe nekih ljudi u Crkvi,
pa si zaključio da oni stoga nisu Crkva. A možda si
otišao i korak dalje i odlučio da onda to i nije Crkva,
Hristova Nevesta, jer su ti neki ljudi očigledno grešni.

Sa druge strane, ostaje vaistina da je Crkva zajednica
Duha Svetoga i vernog naroda, koji premda jeste veran,
nije bezgrešan. Samo je Bog Bezgrešan.

Za mene je to i dalje tajna, Crkva kroz koju Gospod čini
volju Svoju i čuda Svoja, premda On jako dobro zna sve naše grehe!
Pune su mu nozdrve smrada greha mojih a On ipak ....

brat Toma
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Pomaže Bog, svima!

Razumem te zašto tako veruješ.
Moguće je da si video grehe nekih ljudi u Crkvi,
pa si zaključio da oni stoga nisu Crkva. A možda si
otišao i korak dalje i odlučio da onda to i nije Crkva,
Hristova Nevesta, jer su ti neki ljudi očigledno grešni.

Sa druge strane, ostaje vaistina da je Crkva zajednica
Duha Svetoga i vernog naroda, koji premda jeste veran,
nije bezgrešan. Samo je Bog Bezgrešan.

Za mene je to i dalje tajna, Crkva kroz koju Gospod čini
volju Svoju i čuda Svoja, premda On jako dobro zna sve naše grehe!
Pune su mu nozdrve smrada greha mojih a On ipak ....
brat Toma


Brate Tomo, svidja mi se tvoj komentar.
Bog zaista ima svoju Crkvu na zemlji i preko nje pomaze vernicima da istraju na putu dobra.
Problem je u tome sto ih ima vise vrsta i svaka od njih tvrdi da je na pravom putu.
Da li su u Crkvi i svi oni koji pripaduju bilo kojoj od njih, a ne zive onako kako je Hristos ziveo i nama ostavio ugled da tako zivimo, to je znak pitanja.


Pored svih problema, ja ipak mislim da je veoma vazno da pripadamo Crkvi. Neko je rekao: "Bog ne vodi jednoga opvde a drugoga tamo negde, On vodi jedan narod."
Oduvek je Bog imao svoj narod na zemlji. Pocevsi od Adama, imao je njegovog sina Avelja, ali na nesrecu postojao je i Kajin koji je ziveo kako je on hteo.
Taj narod nikad nije bio savrsen, uvek je u njemu bilo otpada i neverstva.
Hristo je bio savrseni vernik i Ucitelj, pa ipak nije mogao i Judu da sacuva.

U stampi je knjiga pod naslovom Zvezde u tamnoj noci. U njoj je upravo obradjeno to pitsanje.
Izrailjski narod bio je starozavetna Crkva. Sluzba i verovanje bilo je osnovano i sprovodjeno po Bozijem uputstvu. U svojoj sredini imali su proroke preko kojih im je Bog slao opomene i davao nova uputstva.

Obratite paznju sada ne veliko iznenadjenje:

Proroci su prorekli kako i gde ce se roditi Spasitelj sveta.
Svestenici su vekovima u Hramu i isnagogama ponavljali ta prorocanstva.

Medjutim, kada su se ta prorocanstva ispunila i kada se rodio Spasitelj, ko je tu vest doneo u jerusalim? TRI MUDRACA KOJI SU ZIVELI U MNOGOBOZACKOJ ZEMLJI.
Zar nije trebalo da tu vest primi prvosvestenik, ili bilo koji od svestenika? Zar nije trebalo da svestenici jure na konjima od mesta do mesta da objave radostnu vest da je rodje Spasitelj sveta? Svakako to je trebalo, a oni su cutali kao mumije, a stranci su iz daleka dosli da Jevrejima objave tu radosnu vest.

Prema tome, ko je u ono vreme pripadao Bozijoj Crkvi? Jevrejsko svestenstvo ili mudraci?
Sta vi mislite o tome?
 
Natrag
Top