Koj broswer izabrati Chrome ili Mozila..? Pomoc

Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Koristim i jedan i drugi i nisam nezadovoljan.Probaj oba i videces koji ti vise odgovara.Sve to zavisi od nas samih.
 
Član
Učlanjen(a)
13.11.2009
Poruka
277
Koristi ''Opera'' browser ili ''Mozilla''. Što se tiče ''Chrome'', zamisli da ne postoji :) Trenutno je najveće smeće u tom kontekstu, valjda će ga u dogledno vrijeme srediti, nije bio loš, toliko.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Oba koriste webkit sada, takodje i opera. Prednost firefox-a je malo veci izbor addonova, ali sada i ne nesto mnogo veci od chrome. Opera ima svoje prednosti, posebno turbo mode koji ucitava dosta brze. Firefox za sada izgleda nije sredio problem sa pustanjem youtube video u html5 preko 720p, takodje zahteva zasebnu instalaciju flash player-a. Chrome mozda trosi malo vise resursa od firefox-a, ali ima integrisan flash player, i gotovo da nema problema zadnjih par meseci, dok firefox poslednjih par meseci ima dosta muka, sto je i razumljivo ako uzmemo u obzir da su oni najkrace na webkit enginu, ali se stvari polako peglaju i dolaze na svoje mesto. Opera kao sto je i uvek, nudi neke zanimljive opcije koji drugi browseri nemaju, ali je izgubila dosta od kvaliteta koji su raniji korisnici iste cenili... Sve u svemu izbor je prema potrebama i afinitetima. Svaki savremeni browser funkcionise priblizno isto, i veoma male su razlike... Ima takodje i dosta varijacija i drugih opcija van ova tri, maxthon, chromium, Tor browser, pale moon i nadolazeci vivaldi browser, takodje i apple-ovo cedo safari, midori itd... Nije lako reci ovaj je dobar, jer svako ima drugacije prohteve. Najbolje je probati pa videti sta najvise odgovara. Ne preturejte sa addonovima jer tako svaki browser ce postati spor, i bagovit.
Po meni je dovoljan neki adblocker i 2-3 dodatna maksimum, sve ostalo uglavnom je visak...
 
Član
Učlanjen(a)
13.11.2009
Poruka
277
Svaka čast, iscrpno objašnjenje, nema šta....! Ja sam ljubitelj Opera pretraživača, jer mi radi brže od Mozilla ali je Mozilla ''rame uz rame'', a Chrome je katastrofa, ja ne znam ko se može snaći s njim i na njemu. Najsmješnija su mi podešavanja... Inače, pošto sam imao problem sa pretraživačima, a vezano za YT, nadam se da neće smetati ako i ovde pomenemo ''Torch'' browser, odličan je! Vrti mi YT, hahahahaha!
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Meni su recimo podesavanja chrome-a prilicno jednostavna, sasvim dovooljno opcija ima za proseconog korisnika. Ko hoce da koristi dodatna podesavanja i tweakove ima ovu stranicu:
Kod:
chrome://about/
pa moze da cacka do mile volje :) ili recimo command line komande koje su verovatno iste za chromium based browser-e:
Kod:
http://peter.sh/experiments/chromium-command-line-switches/
 
Natrag
Top